Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Ioana Sora

Gabi K, vad ca ti-ai schimbat id-ul... Cum ai facut ? Cand m-am inscris pe site-ul asta, nu am fost atenta si nu as fi vrut sa apar chiar cu numele real.

Ioana & Maria Catalina

http://photos.yahoo.com/ioana_sora



Am uitat sa-ti raspund, scuze.
Fa o cerere pt un nou ID pe forum, si vorbeste cu un moderator sa-ti aprobe noul cont si sa-l inchida pe cel vechi.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Simpatica, Marce, ca intotdeauna.
Tati tau, bunicul Ioanei pare cel mai increzator. Adevarul e ca nu prea vad iesind din micuta de tine un brontozaur de mai mult de 3,150-3,200 kg. Si parca vad ca-mi scoti iar limbuta de ciuda. Bubu meu a avut doar 3,150 la nastere si mami lui avea o burta imensa. Mai e putin, uite, deja ai inceput numaratoarea inversa.
Lasa-l pe tati sa faca si tu mai stai cu noi pe aici ca ti-am dus dorul.
Bagheera, insanatosire grabnica!
Gabi, ce pesimista esti, cum sa cada candelabrul? Eventual in cap la iepuroi. Ups, scuze.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Alex2
[
Gabi, ce pesimista esti, cum sa cada candelabrul? Eventual in cap la iepuroi. Ups, scuze.

Alexandru





Nu-s pesimista... doar mi-e frica un pic, dormim chiar sub candelabru.
Si acum a picat un surub de sustinere. Mai sunt doua suruburi si o sarma groasa cu care l-am agatat de tavan.
Nu-ti cere scuze... daca mai trec prin faze asemanatoare, poate arunc eu candelabrul la ex in cap

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Pai scoate-l, mama de tot, si pune dulia cu becul mai bine, pana maine, cand poti chema un mester.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Gabi, multam pentru raspuns. Cat despre "tatic"... nu am cuvinte. Iti tin pumnii. This, too, shall pass.
Marce, nu mai ai mult si o sa vezi si tu cum e.:P
Uite ca m-am hotarat in seara asta sa ies in oras, la capitala.:))) Mi-era dor de o iesire si de o barfa live.:D Am fost intr-unul din cluburile care imi place muuuult, Coyote Ugly. Azi a fost seara de karaoke. Chiar mi-a prins bine, mereu atmosfera de acolo ma scoate din orice stare proasta.
"It's now or never":))) Ma duc sa fac nani, ca incep sa bat campii. Sa aveti o saptamana usoara.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare!

Gabi, imi pare asa de rau de ce ti se intampla, si mai ales ca au de suferit copiii! Sper sa se termine odata, sa aveti si voi parte de liniste in sfarsit.

Yagmur, ma bucur ca te-ai distrat, bravo tie.

Marce, cu timpul nu stau grozav, dar cel putin imi fac singura programul, mai ales acum, ca e sesiune (care pentru mine e aproape vacanta). In alta ordine de idei, nu cunosc amanuntele, dar mie mi se pare promitator faptul ca taticul se implica, te ajuta, vine in vizite... frumos din partea lui.

Eu sunt tot mai obosita, mai ales ca Sara tocmai s-a prins cum e cu mersul de-a busilea... si e asa de incantata de descoperie (e de inteles, pentru prima oara in viata ei se poate deplasa singura unde are chef), incat nu sta o clipa locului, vrea sa ajunga peste tot, sa exploreze fiecare coltisor, sa traga si sa rastoarne tot ce gaseste in cale... azi a reusit sa deschida usa de la birou si a scos tot ce era inauntru, am gasit-o intr-un morman de hartii. Am sperat ca macar fiind asa de activa acum sa isi consume mai multa energie in felul asta si sa nu mai adoarma dupa 12 noaptea...dar am sperat degeaba.

Si ca tot veni vorba de paranoia, acum nu vad decat pericole in toata casa. Am luat tot felul de articole de siguranta, pentru prize, usi, etc, dar tot stau cu frica-n suflet pt ca ma gandesc ca astia micii sunt asa de inventivi cand e vorba sa faca prostii... si tot timpul tremur sa nu pateasca ceva, chiar daca imi dau seama ca nu are ce sa i se intample la momentul si locul respectiv. Pe de alta parte, nici nu vreau s-o impiedic sa mearga oriunde doreste, pe principiul ca trebuie lasat copilu' sa exploreze... si nu-mi ramane decat s-o supraveghez tot timpul.

Si tot la capitolul asta, am gasit o bona pentru 4 ore pe zi, am vorbit cu ea saptamana trecuta, totul e ok, insa acum in mod total irational o tot aman (stabilisem initial sa inceapa de saptamana asta), pentru ca mi-e teama s-o las pe Sara cu altcineva, cu o persoana straina, e o bariera psihologica peste care imi este foarte greu sa trec.

V-am pupat, noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea!
Eu matinal ca de obicei, desi azi fi-miu a fost si mai matinal decat mine. La 8,30 trebuie sa fiu la banca sa las niste acte si asta ma incurca, in mod normal trebuia sa fiu departe la ora asta. Dar macar am zis sa nu plec singur, si asa o sa avem timp si sa lamurim unele aspecte.
Ameera, felicitari ptr mersul de-a busile, este un prim pas. Las-o sa descopere si supravegeaz-o indeaproape. Atatia copii au crescut fara aparatrori de prize si de colturi si nu au patit nimic. Noi am pus aparatori la prize abia pe la 1 an jumate cand a inceput sa doarma singur si nu stiam ce va face nesupravegheat. Adica singur in patul mare din camera lui. Si se da jos din pat oricand. Dar Sara abia merge de-a busilea, nu ajunge in prea multe locuri.
O zi frumoasa sa aveti!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata! Si eu la serviciu dupa o saptamana de stat acasa... Surprinzator ca nu ma simt obosita, cu toate ca m-am culcat aproape de 1, m-am trezit pe la 6 si ceva si am avut cosmaruri toata noaptea . Visam ca eram soferita pe o caruta si voiam s-ajung pe undeva prin Predeal, m-a tras un politist pe dreapta, mi-a dat amenda 95 de ron, dupa care mi-a zis sa n-=arunc chitanta c-o pot deconta la primarie .

Gabi, ce urat din partea ex-ului! Dar din proprie experienta iti spun ca majoritatea sunt la fel de insensibili cand vine vorba de orgoliul lor ranit. Cate am patit si eu cu casa... Din cate stiu eu, apartamentul parca e al mamei soacre, nu? Poti obtine ceva din el? Daca Robert plange si e asa dat peste cap dupa intalnirile cu el, n-o poti lasa doar pe Lili in vizita? Treci prin momente grele, iti doresc sa se sfarseasca repede si sa te linistesti si tu si copiii!

Marcela, marimea burtii nu e o garantie ca bebe va fi mare... Eu am avut burta mica si Diana s-a nascut cu 3,500 kg, iar o colega avea o burta imensa si baiatul a avut la nastere 2,900 kg. Important e sa fie sanatos, kilogramele le va lua pe parcurs. In alta ordine de idei, sunt curioasa ce faci cu 36 l de lapte? Pentru tine sau pentru Lara?
La Bucuresti nu stiu cand mai ajung, intru in sesiune si am examene pana la sfarsitul lui martie, asa ca...

Ameera, o sa te cam oboseasca Sara, trebuie sa stai cu ochii pe ea. Am avut si eu aparatori la prize, dar cucuie si vanatai tot a facut de la cazaturi, ea a mers direct in picioare, n-a trecut prin faza "de-a busilea", probabil din cauza premergatorului, nu stiu. Fa-ti curaj cu bona, ai gasit-o prin recomandari? Pentru inceput stai si tu cu ea si urmareste-o, vezi cum se poarta cu Sara, lasa-le sa petreaca timp impreuna sa vezi cum se adapteaza una cu alta.

Miha, esti o norocoasa ca a venit mama! Incearca sa profiti de zilele-astea si sa iesi cu fetele!

Am vazut aseara "Podurile din Madison County", pentru a doua oara si m-a impresionat la fel de mult. Cu ce intensitate se pot trai chiar si numai 4 zile...

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dragii mei va multumesc!
Acum 12 zile pauza, dupa aceea cosmarul continua.
Alex, candelabrul e pus bine, nu ne-a picat in cap:)
Ameera, daca pana acum n-ai simtit ca esti mama, sa vezi acum Incepe show-ul!!!!
Alma draga, de ce nu-ti visezi si tu un Lamborghini, sa ajungi intr-un loc mai exotic, iar politaiul care te trage la dreapta sa fie de ex. Antonio Banderas in persoana si sa nu te amendeze ci sa mearga cu tine?
Ioana, Yagmur, ma bucur ca ati reusit sa va chefuiti!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...
si eu pe aici...sa va dau din cafeaua facuta de "tatic". N-are soricioaica...k am baut eu inainte.

Alex, tatal meu se poarta asa frumos cu mine, de cind sint gravida. De obicei, ne mai ciondaneam...k dehhhh... sintem scorpioni amindoi si semanam...sintem la fel de incapatinati. Acum insa, dak eu zic k afara e noapte acum...atunci asa e! Si tot timpul mi-a cumparat fructe, m-a condus la masina, mi-a facut gratar cind a vrut "muschiul" meu etc. Plus k de cite ori vorbim de bebelina, are pe fatza o expresie dulce...nici nu stiu cum sa o descriu. Cred k isi aduce aminte de cind eram eu mica.
Pe locul doi ...e fratele meu. Si el e incintat si de abia asteapta. Ba kiar si la el am vazut schimbare. Nu prea a avut noroc de o prietena buna, cineva stabil, cu care sa aiba o relatie cum trebuie si sa ajunga, poate, mai departe. Dar vorbind cu el...isi doreste f mult o relatie stabila ...si kiar un bebe al lui in viitorul apropiat (adik cca 2-3 ani).
Pe ultimul loc e ....mama! In care se da o lupta. Pe de-o parte, e nostalgica...isi aminteste de noi cind eram mici... Pe de alta parte...face urit cind vine vorba k o sa fie "bunica".
Ehhh...pe "tatic" inca nu il "incadrez"k e cam nehotarit. Acum se pare k s-a mai dat pe brazda si o place mai mult pe fii'sa. Vom vedea cum se comporta ...si ce va face in viitorul apropiat.
Cit despre greutatea bebelinei ... ma descurajati. Eu imi ziceam k macar dak sufar asa, e pt k bebe e cit ...nu cit o .
Ameera, zi-mi si mie te rog, cum ai gasit-o pe bona. Cit ii dai pt 4 ore/zi? E din zona ta? Iti inteleg f bine ezitarea pt k si eu ma gindesc de pe acum si nu stiu cum se poate trece de acel prag psihologic. Si ...cum alegi bona potrivita? Ce trebuie sa cauti/urmaresti la ea?
Stiu k e devreme sa ma gindesc ..dar e bine sa mai aflu una-alta, intre timp, pt k imi vor folosi aceste informatii mai tirziu.
Alma, lapticul e pt mine. E din cel la cutie, Lady Milk (k mie ala imi place mai nou). De fapt, obisnuiam sa beau La Dorna albastru, dar l-am vazut pe asta care cica are calciu. De fapt, imi place Zuzu albastru f mult, dar nu se gaseste peste tot, doar prin Cora, Carrefour, sau supermarket-uri mari si nu pot lua cantitate mare pt k nu tine asa bine. Asa k iau din asta pasteurizat si ...asta e. Eu beau cca 1 litru/zi, asa k imi ajunge o luna, cam asa. Iar acum kiar nu pot cara pe scari, mai nimic...de abia ma duc pe mine. (de aia profit si iau mai mult, k tine f bine).
Sa nu imi faceti teoria E-urilor, k o stiu ...Asta e! Ideea e...k la cite E-uri sint in aproape orice, ce e in laptele asta, nu mai conteaza. Oricum, dak nu l-as avea in casa, nu as iesi in fiecare zi sa cumpar lapte ...si uite asa, nu as mai bea.
Alex, te bagi la pariu?
Sa nu rideti...dar zilele astea ma tot gindeam la bagajul de spital. K am pus acolo pt bebe, cele mai mici hainutze posibile, pe care le am printre lucrusoare. Si ...deodata, m-a traznit gindul... "dak e mai grasutza si nu o incap?" Asa k ...am zis k fac doua pungi ...una cu hainutele mici-mici...si una cu altele un picutz mai mari si in functie de bebe, il rog pe frati'miu sa imi aduca punga corespunzatoare. Moaaamaaa...ce "probleme" am si eu! Da'... poate trece timpul mai repede

Pup pe toata lumea si mai arunc cite un oki sa vad cum mai sta treaba pe aici,


Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput