Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Brenda venim si noi la placinta.
Despre Marce, sper sa ramana cu domnul tata, ptr ca sunt convins ca este dependenta de club si tot aici va veni, si noi o vom primi, desigur.
Uitati ptr voi:
"Daca azi...
E doar o poarta deschisa spre ieri
Si-o sa faci ce-ai facut,
Si-o sa stii ce-ai stiut,
Dar, n-o sa mai stii sa speri.
Mai stai pana maine, sa vezi cum e
Mai stai pana maine, poate nu trebuie
Sa vrei ce vrei, poate, ai nevoie de altceva
Si nu uita:
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer
Daca azi...
Drumul pe care erai s-a inchis
Poate ca nu era, drumul pe care trebuia
Sa alergi spre vis...
Sau poate ca da, si poate ca maine
Se va deschide din nou, -n fata ta
Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea,
Si nu uita:
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer"



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi......offff......nici nu stii cit inteleg prin ce treci....
Nu stiu cum as putea sa te ajut,zau.Ca stiu ca nici vorbele nu valoreaza nimic.
Lasa-l sa inchirieze,lasa-l sa faca ce vrea,tu incearca sa tii copilul departe de el,daca nu vrea sa-l vada.E un chin pentru el,iti dai seama.
daca ti-as spune ca eu am pierdut o casa de pe urma ex-ului meu,muncita ani la rind de ai mei,te-ar alina cu ceva?

Alex....zau....ai ceva cu mine?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Seara buna dragilor...
Vad k forumati la greu si in lipsa mea. Am avut ce sa citesc, nu gluma. Da' ce mi-a plcut...
..................................
Yana, bravo viitoare mami, pt k vrei nume romanesc pt bebe. Ce mai faci? Ai trimis-o pe mama de acasa...sau ai renuntat?
................................
Ioana, la cum am vazut-o eu pe fii'ta, super copil neobosit...eu nu as mai fi avut curajul sa invit o "a doua". Esti un monument de rabdare, zau.
...............................
Donia, mercic pt reteta. O sa iti zic dak functioneaza. Cu cerutul ajutorului e mai delicat. Nu prea am multa lume disponibila la care sa apelez. Cu treburile, nu sint obsedata si in general, "ce pot face azi" mai las si pe miine k nu imi ridica nimeni statuie. Merci si pt invitatia la "fulguleti".
..............................
Mei lume! Ce kestie! eu kiar nu mi-am pus problema k avem "X" postari si de "n x X" sint de fapt citite. Inseamna k stie lumea si cind merg la ?
Oricum, cui nu-i place stilul, poate sa sara peste, data viitoare, k nu poti multumi pe toata lumea, asta e clar. (vorbind asa in general).
................................
Yagmur, si eu abia astept sa am ce scrie... De fapt, astept sa trec la faza 2... k deja nu mai poooooot!
Felicitari pt mersul la dans. Te invidiez, zau. Eu deja ma gindesc k dak e sa o las pe bebelina mea cu cineva...oare in cine as avea incredere suficienta? In prietene care nu au copii...nu prea cred... in straini, iarasi e delicat... Vai de mine! Deja paranoia infloreste!
...............................
Brenda, dar iti dau si bataitza la . Cum adik ma dai la disparuti? Dejaaaa? Eu am incercat sa intru simbata dimineata dar forumul nu a mers de nici o culoare.
Dupa aia am fost in Carrefour. A carat " tati" 36 litri de lapte si tot atitia de apa plata. Asta nu numai acolo, ci si pe scari, doua etaje fara lift. Arata k o lamiie stoarsa.
Dupa aia am fost la un film in Mall ("deja Vu" cu Denzel) am luat niste pizza la pachet si am venit acasa. Eram sfirsita de atit mers pe jos. De abia ma car de colo colo ...
Apropo, mie mi-a placut mult filmul "diavolul se imbraca de la Prada".
.................................
Alex, . Sint pe aici...nu am disparut si nici nu am de gind.
Apropo, cine e Pisimuky? Sa ii traisca bebicul si sa fie sanatos si mincacios.
................................

Revin...in etapa a2a ...k mi-e sa nu pierd tot ce am scris


Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Na seara!

Alex, Denisa stie melodia astora de la Taxi pe de rost , mie imi place da' nu m-am stresat s-o retin, parca la toate melodiile au versuri super.
Ce sa mai, te-am "citit"... ca si Brenda, romantici incurabili!

Gabi, e chiar aiurea ce face omu' asta! Stiu cum e si sper sa reusesti sa-i demonstrezi ca te poti descurca fara el... ce e mai urat din punctul meu de vedere, e ca sufera copiii! Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva!

Brenda, daca-ti mai iei liber saptamana viitoare zi si mie, poate iesim pe undeva in timpul saptamanii, inafara de luni ... ca pot sa chiulesc si eu de-acasa, ca na, a venit mama!

Va pupic pe toti! S-aveti o seara superba si o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Marce, deci a decurs pasnic intrevederea cu "tati". Bravo!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, scoti cutitele? Am zis ca venim la placinte. Inseamna ca nu ne primesti?
Gabi, imi pare rau ca "iepuroiul" uita ca este si tata si se lasa prins in razboiul asta dintre voi. Apartamentul este al lui, nu s-a facut partaj la divort? E destul de tragic sa pleci asa cu 2 copii, si probabil nici sa iti povestim ca si noi am trecut prin asta nu te ajuta. Asta este, o luam de la capat.
Am uitat sa spun dspre filmul amintit de tine, Brenda, il am pe cd. Este destul de tragic, mai ales ca atat de multe femei traiesc intr-o astfel de atmosfera si nu au curajul sa se rupa de viata asta.
Acum este un film comedie pe Antena1. Sunt cu un ochi la Tv, cu unul pe forum si cu inca unul dupa fi-miu. Ups, asta inseamna ca am 3?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Marcelutza bine ai revenit. Te caut si pe mess, ptr tine pierd si filmul. Ca-s ca o baba curioasa si vreau detalii.
Miha, e una dintre melodiile mele preferate, si ale carei versuri e bine sa le luam in considerare.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Fetelor si Alex, multumesc din suflet pt vorbele bune... Brenda, eu am pierdut un apart. cu 3 camere mai demult din cauza lui, acum sper ca recuperez macar jumatate intr-un ap. cu 2 camere. Cu vizitele n-am ce face deocamdata. Doar stau si ma gandesc... sa ma mut in Australia sau in Noua Zeelanda sa fiu suficient de departe?
Marce, ma bucur ca totul e o.k.
Pupici!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

apropo, am uitat sa va spun ca azi am montat si un candelabru in camera noastra. Daca maine nu intru pe forum, inseamna ca ne-a cazut in cap

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Etapa a2a...

Bagheera, cum ati reusit sa faceti rubeola? Of of... Asta era "raceala"? Sanatate si sper sa treaca repede si sa ne vedem curind, k mi-e dor sa mai stam de vorba.
...................
Miha, fetele frumoase si cuminti. F-ti timp sapt care vine sa ne vedem. Poate mai curupem gask o data. Iar despre disco, promit sa trag de voi (si sa va conving)sa iesim toate intr-o seara, la dans. Asta un pic dupa ce trec citeva sapt si imi revin. Gasesc eu o solutie pt bebelina, citeva ore.
.............................
Brenda, inca nu sint sanse asa mari sa ramin cu "taticul". Vom vedea pe viitor. Dar si dak va fi asa, sper k voi putea sa ramin cu voi aici, sa fac parte din ...pt k eu aici ma simt intre prieteni. Sa nu ma goniti, da?
...............................
Alma, mai vino si tu pe la Buc si stringem gaska iar la o intilnire. Dar zi-ne un pic din timp, sa ne organizam si noi mai bine.
.............................
Gabi, e uimitor ce se intimpla (si nu in sensul bun...din pacate). Uffff...ai fi zis k fazele divortului au fost cele mai urite...dar se pare k se poate si mai rau. Cu "bautul" la volan si pt k ii face pe copii sa sufere...merita .
.........................
Ce am mai facut...
Cica azi fiind duminica, am mers la ai mei in vizita. Bineinteles, k dimineata am avut program de ... k nu se putea fara nici un "show" (eu k nu-s rabdoatoare...el k e nehotarit...). Ma rog...
Am mers la ai mei unde tata, dragutzul, a facut gratar afara, in curte, k tot erau vreo 20 grade, nu? (nu va inchipuiti k cine stie ce "curte" e... E ceva de genul 1m latime si vreo 10 lungime, betonata, cit sa intri si sa te strecori in casa, tu sau vecinii...k nu sintem singuri in curte. Dar are tata un gratar magic, din ala cu 3 picioare...). Am mincat micutzi pe gratar si carnitza...mmmmmmmmm.....cu cartofi prajiti si salata...
M-am mai binedispus cu ai mei acolo...k eram cam intoarsa pe dos. Am ajuns in final sa facem toti pariuri despre cam ce greutate o sa aiba bebelina la nastere. Suna cam asa:
mama = 3.350
tata = 4.100-4.200
eu = 3.600-3.800
taticul = 3.630 (el si mama au vrut sa fie "pe fix")
frati'miu = inca nu si-a exprimat o opinie clara


Cistigatorul, primeste cite o sticla de sampanie de la fiecare "pierzator". Acum toti asteapta sa merg miercurea asta la eco...sa le zic cam cit a mai luat bebelina, k eventual sa isi schimbe presupunerea...Dar ..."casa" de pariuri s-a inchis!
..........................
Miha, dak iesiti la plimbarica, dati un semn, poate ne mai adunam mai multe.
.........................
Ameera, cum stai cu timpul? Eliza....?

..........................
Mai am 25 de zile, inafara de asta! Simt k imi iau cimpii deja. De abia imi mai car ditamai burta. Nu imi vine sa cred cit de mare e! Dak acolo nu e un brontozaur de copil... o sa fiu foarte suparata! Macar atita satisfactie sa am, pt atita chin, nu? Ufffffff...
....................


Pup mult pe toata lumea si ma duc la . Iar stau cu okii pe pereti si ...altcineva doarme.




Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput