Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!Si multumesc mult ptr urari. Sunteti tare dragute. Sa va dea Bunul Dumnezeu si voua sanatate si iubire.
Mi-e dor de Marce. Sper sa fie fericita acum ca e si domnul cu ea, si sa realizeze si el cat e de importanta, ea si Bebitza Ioana.
Am si o veste buna, nu stiu cat e dreptul meu sa o spun. Am primit mesaj de la Pisimuky, a nascut un bebe.
Yagmur, cum a fost, mami, la dans dupa o operatie?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata!

Imediat beau si eu o cafea si dupa ce-mi deschid ochii bine, m-apuc sa citesc cate ceva

S-aveti o dimineata minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata.
Brenda, noroc ca sunt calma in general.:)) Mai greu a fost de dimineata, amandoua se trezesc devreme, iar eu as mai fi dormit.
Pisimuky, sa-ti traiasca bebele, sa-ti aduca numai bucurii !
Alma, mersi pentru urari. Poate incurc lucrurile, dar nu spuneai la un moment dat ca te muti in Bucuresti ?
Azi trebuie sa fac curat si mi-e lene... Vreau doar sa zac. Si sa beau cafea.:))
Sa aveti o duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si io tre sa fac curat,da' nu fac,ca vreau sa lenevesc,nah....

Nu stiu cine-i Pisimuky,dar sa-i traiasca bebeul si sa fie sanatos!

Si mie mi-e dor de marce,si ma gindeam io: daca ramane cu taticul,daca se iau pina la urma,tot asa o sa ne onoreze cu absenta? Io o sa pliiiing...........desi tare m-as bucura pentru ea!




BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Am intrat doar pe fuga, sa va salut.
Alex, la multi ani lui Bubu, sa creasca mare!
Ioana Sora, bine ai revenit!!!
Miha, am vazut ca fetele tale au avut recent ziua de nastere... la multi ani si lor!!!
Felicitari lui Pisimuky, ii doresc bb frumos si mancacios si sanatos.
Eu cu buba pe suflet, am zile de cosmar, am sa va povestesc cand ma mai adun un pic.

Pupici

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Trec pe fuga pe la voi... trebuie sa recuperez noaptea pierduta.
La 5 am m-am furisat in casa.... unde toata lumea dormea pe rupte...
Sint cam rupta acuma...dar a fost fain. Am dansat, mi-am vazut colegii, toti ma intreba cand ma intorc la lucru (astia erau sefii mei)
Revin... cand trece durerea de cap...
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gabi, imi pare rau ca ai niste zile mai proaste... iti doresc sa treaca cat mai repede!

Ioana, imi inchipui cum e cu doua fete cucuiete in casa, am trecut si eu prin asta, mai ales faza cu stransul jucariilor imprastiate . Dar mie imi place sa-mi stiu fata fericita alaturi de alti copii, chiar daca se lasa si cu cearta intre ele pana la urma.

Brenda, lenevesti tu, dar mai leneveste si pe net .

Si eu am program de leneveala azi, am fiert niste cartofi sa fac cartofi frantuzesti, dar nu ma grabesc, ii fac eu pana deseara.

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai io am lenevit toata dimineata pe net,cind voi va intorceati pe partea cealalta....da' ma dureau ochii,asa ca mi-a ajuns.....

Vreau sa fac o prajitura cu mere,parca as face si tarta si placinta....cred ca le fac pe amindoua,ca nu dureaza mult!

Gabi,ce ai patit mai? Sper ca nu-i de rau.....



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

A venit mama la mineeeeeeeeee!!!
Asa ca o sa fiu o rasfatata!

Yagmur sa vii cu detalii dom'le! Cum a fost la dans?
Gabi, ce-ai patit? Suna a sperietura mare ce lasi tu sa se-nteleaga! Sper ca sunteti ok!

Va pup pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Deci vineri am vb cu iepuroiul. Mi-a zis sa-mi iau lucrurile din apartament ca-l da in chirie. L-m rugat ca pana ne clarificam cu finantele, sa ma lase sa stau acolo cu copiii macar cateva luni... ca doar si el a stat la mama mea un an jumate (la inceputul casniciei noastre) si mama nu ne-a cerut nici macar bani de intretinere. Insa el a spus ca deja a gasit chirias. L-am rugat frumos, ca e interesul copiilor sa ne mutam inapoi, si nu cred ca pt el ar fi mai important chiriasul decat copiii. Verdictul cred ca il stiti deja, de 2 zile am sortat haine, ustensile de bucatarie, etc. Mi-am aruncat aprox jumatate din "avere" numai din lipsa spatiului de depozitare.
Colac peste pupaza, ieri vizita la tati... copiii au venit acasa bulversati, agitati, tati iar a baut la pranz si dupa aceea s-a urcat la volan Robert a plans vreo 2 ore cand a venit acasa... si ii era atat de foame, ca in sfarsit cand s-alinistit amancat un iaurt si vreo 5 chifle. No comment.
Azi au mers din nou la el, au incercat sa-l convinga pe Robert ca el de fapt nu este evreu, fiindca nu-i circumcis, asta probabil ca sa nu mai mearga duminica la repetitie de cor. Deja vrea sa le ia si religia
Cam atat... daca mai aflu detalii, scriu in blog... Noroc ca e liniste acum, dar ieri era circ mare la noi

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput