Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Bine ai revenit, Ioana .

Eu sunt suparat pe vali, acum e pedepsit. Saptamana asta imi tot zicea ca nu le-a dat teme de facut. Mi s-a parut suspect. Asa ca azi am intrebat-o pe invatatoare daca e asa sau nu. Si am aflat ca Vali ma mintzea. Iar ca pedeapsa la minciuna, ii interzic tv-ul si calculatorul cam o luna. S-a suparat si el pe mine si a sunat-o pe exa sa mearga la ea, daca tot nu are voie tv. Si l-am dus. Oricum in wek sunt ocupat cu facultatea.






"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Marce, multumesc!
Peste 12 ore aniversez 2 ani de la prima intalnire cu fiul meu.
Ioana, bine ai revenit!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE
Dar tu uiti un lucru. Eu sint printre prieteni aici, printre persoane apropiate mie. Deci imi permit sa glumesc asa (sau in oricare alt fel) si stiu k nu vor intelege gresit, pt k deja ma cunosc cit de cit si imi stiu stilul si felul de a fi.

Perfect! Fa atunci glume despre ei, despre voi, nu despre altii. Si atunci nimeni nu se va supara.
quote:
Nu uita, k eu am postat in grupul meu aici ...nu am venit intre persoane necunoscute (ex. grupul vostru) sa fac glume acolo.
In al doilea rind, nu vad cum ai ajuns tu sa citesti postarea mea, mai ales k e rubrica de "parinti singuri" unde, sa fim realiste/i, nu e visul nimanui sa ajunga, nu?

Grupul tau si grupul meu nu au obloane, nu au cheie la intrare. E un forum public si oricine poate sa citeasca (de ce crezi ca aveti 200 de postari si de 10 ori mai multe vizualizari?). Eu realizez ca tu poti citi oricand si orice postez eu la grupul meu, la fel cum o face oricine altcineva. Tocmai asta e ideea unui forum public. Oricine poate sa citeasca si oricine poate sa intervina, obisnuieste-te cu ideea.
Eu intr-adevar nu am nici un interes in a interveni in discutiile voastre, doar ca postarea ta m-a atacat direct. Si am preferat sa iti raspund aici unde ai postat.
quote:
Cum am mai zis, dak tu reusesti sa citesti ultimele postari ale tuturor, si sa ai si grija de bebe mic...te felicit! Inseamna k stii sa iti oraganizezi timpul super bine. (si vreau si eu reteta!...dar sa nu mi-o dai pe aia cu "bunica...bona..soacra...taticul..." k nu am de unde sa fac rost! ===> asta tot o gluma a fost, daaaa?) Asta e...fac si eu haz de necaz si dupa cum vezi nu de necazul tau ...ci de al meu propriu.

Fie...! Hai sa mai fac o fapta buna si sa iti dau reteta pentru stat pe forum cand ai copil mic (desi daca mai asteptai cateva saptamani o descopereai si singura).
1. Faci un copil.
2. Ocazional copilul doarme toata ziua.
3. In consecinta nu mai are somn noaptea, dar e linistit atata timp cat are suzeta in gura.
4. Suzeta ii cade in mod regulat asa ca trebuie sa fii pe faza sa i-o dai inapoi.
5. Daca tot nu poti dormi stai pe forum si citesti tot ce iti pica sub ochi (ca pana la 4 dimineata ai timp!).
6. Gasesti un subiect cu titlu interesant, de exemplu "Clipe din trairile sufletelor noastre".
7. Te gandesti ca suna a cenaclu literar si iti spui "Hai sa ma culturalizez daca tot n-am parte de somn".

Si cu ocazia asta ti-am marturisit si cum am ajuns sa iti citesc postarea, culmea e ca am deschis doar ultima pagina. Ghinion de nesansa... Sau soarta...

Si acum foarte serios.
Am vazut ca urmeaza sa nasti si presupun ca vei fi o mama singura. Cum nu te cunosc nu stiu ce pasiuni ai, de exemplu sa faci curatenie luna, sa freci gresia cu periuta de dinti, etc. Dar odata ce va veni bebelusul nu o sa mai ai timp pentru asa ceva. Invata sa prioritezi si sa te organizezi. Invata sa ceri ajutor, nu fii mama eroina care face totul singura. Cu zambetul pe buze cere ajutor, o sa gasesti oameni dispusi sa te ajute. Si revin, prioriteaza. Ce nu poti face astazi lasa pe maine, ce nu e foarte important lasa pe saptamana viitoare, pe anul viitor.
Si ai rabdare cu tine, nu te astepta sa faci totul perfect de prima data. Toata lumea zice ca esti o fire vesela si glumeata, iar umorul si mai ales autironia fac minuni cand esti proaspata mamica si parca ai doua maini stangi.
Sunt convinsa ca o sa te descurci, eu iti doresc nastere usoara si sa ai o fetita sanatoasa si frumoasa!
Si cu asta basta, ca oricat de organizata as fi nu am chiar atata timp liber. Daca te putem ajuta cu ceva intra pe la fulguleti, esti binevenita!



Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata, lume.:)
Cafeaua e gata. Cata sare in sus de fericire ca azi nu merge la gradi, iar eu plec la munca. Si mi-e ciuda, cand vad cat de frumos e afara. Sa aveti o zi superba.
Alex, la multi ani pentru Bubu. Sa creasca mare si frumos si sa fiemereu fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

neatza,
Atata ati scris ca nici nu mai stiu cu ce sa incep...
Deci, pupici mult pentru incurajari... gata! mi-am revenit.. depresiile la mine nu stau mult. Si nu merit nici o medalie, nu sint si nici nu voi fi singura care imi cresc copilul fara ajutor.
Marce, astept sa citesc povestile tale despre bebelina ta frumoasa.... dar eu stiu sigur ca te vei descurca.
Alex, La Multi Ani lui Bubu. Petrecere frumoasa astazi.
Brenda, tinem pumnii ptr analize. Si cu vanatoare de purici. Ameera, pupici.. cand mai ajungi la Cluj? Dar cred ca ne vom vedea in Buc. Stiu ca va tot "amenint" cu venirea mea, dar se va intampla intr-o zi...
Gabi, nici eu nu am reusit sa vad poza.... oare esti deja la piscina acuma? Vreau si eu!!!!
Mari, bine ai venit printre noi!
Miha, spor la treaba
Ioana, acum am sosit la cafea... am mare nevoie
In legatura cu subiectul discutat, nici la noi tatal nu se va implica in viatza lui Luca. Ptr ca nu-si doreste iar eu nu-l voi obliga. Nu stiu ce va fi peste ani, dar sper sa ramana asa.. ptr a-l nu-l zapaci pe Luca prea mult. So, sintem doar noi doi si cu asta basta! O sa-i arat poze cu tatal lui, dar nu cred ca va fi mai mult de atata. Om vedea...
Hai ca am scris ditamai cearceaful.. se "vede" ca doarme Luca...desi in curand se va trezi si nu mai doarme pana diseara. E super activ in timpul zilei.
Diseara, daca e cuminte, dupa cheful lui de o luna, voi iesi in oras. Sint curioasa daca pot... sa-l las singur cu prietena mea....
Weekend placut si pupici dulciYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Buna cafeaua,a revenit ioana cum trebuie....
Pai bine ai revenit,ioana!

La multi ani,Bubu!

Sa cresti mare,sanatos si sa ii aduci lui tati toata fericirea pe care o merita!


Marce,io te pierdusem aseara,uitasem ca vine taticul.Pai....week-end placut,mai draga!

Yagmur,zi-ne ce faci,ca ma ingrijorezi,zau asa!

Mey,treaba cu pisica nu-i o solutie,mi s-a mai intimplat acum vreo 3 ani,pe cind aveam pisica,tot asa,insa ea era buna ca la ea acolo se inmulteau,iar noi eram plini.Mi-am amintit acum ca am dat cu o solutie la vremea respectiva,cu care am stropit covoarele,sa vad daca o mai gasesc.
Stiam si eu ca de la animal,mai ales de la caine(ca de la pisica stiu ca nu-i asa),nu se iau purici.Am avut 13 ani ciine,si blanos,si vara mai facea purici,dar niciodata nu luam.
Am aflat aseara ca si vecinii au probleme,va dati seama ca daca au ajuns la noi,la ultimul etaj.....

Io-s libera azi si maine,facui schimb de tura,o sa lucru luni si marti,asa ca in we imi fac de cap......in senu' ca o sa lenevesc....hi,hi,hi......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Multi ani traiasca! Mult ani traiasca! Laaaaaaaaa muuuuuuuulti aaaaaaaaaaani!!!
LA MULTI ANI BUBU!
Alex, sa-ti traisca ingerasul, sa fie sanatos, frumos, destept si Dzeu sa va ajute sa va bucurati impreuna de fiecare anisor care vine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Copilasi dragalasi, buna dimineata!

Eu ma delectez cu o cafea ... luati si voi ca e buuuuuuuuuna! cu toate cele in ea!

Va doresc o zi superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nush de ce pica forumul mereu,dar incepe sa me enerveze.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Dragilor,
Eu mi-am terminat treaba pe ziua de azi, Thea inca mai doarme da' acusica se trezeste asa ca imi mai fac eu de cap un pic

Fac niste peste, asa mai de copii sa pape si Thea, da' imi pun eu si niste usturoi nene (ca nu ma mai pup cu nimeni ) si v-as trimite si voua... de ce n-o inventa si transferul de papa, nu numai de date?!

Si mai stiti unde-mi sta mintea? La tortu' ala a lu' Bubu ... ce bun o fi fost... da' ce te-ngrasi de la el! Asa ca mai bine ca-i asa departe ca ma ducea ispita pan' la petrecere!

Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput