Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Marce, am citit mesajul tau si vreau sa cred, asa cum ai scris, ca ai glumit cand ne-ai facut in bloc paranoice.
O singura problema e aici, glume de genul asta nu pot accepta decat de la persoane pe care le cunosc bine, persoane foarte apropiate. Eu nu le vad potrivite in public, unde te adresezi unor oameni pe care nu i-ai cunoscut in viata ta. Insa se pare ca altii nu se simt deranjati de termenul asta... atata timp cat le e adresat altora, cel putin.
Plus ca ingrijorarea unei mamici nu o pot numi "paranoia", asta e una dintre diferentele dintre noi, probabil.
Ma rog, eu nu inteleg gluma asta la adresa unui grup de persoane, dar daca voi ziceti ca e ceva amuzant si potrivit... treaca de la mine, macar unii sa se distreze.
Incercati doar sa va imaginati cum v-ati simti daca ati citi pe un alt subiect ca in grupul vostru paranoia e in floare.

Yagmur

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!

quote:
Originally posted by Yana25
am fost la eco,l-am vazut pe bb,e mare si frumos

Felicitari!
Te pot ajuta cu idei ptr al doile nume la ?

quote:
Incercati doar sa va imaginati cum v-ati simti daca ati citi pe un alt subiect ca in grupul vostru paranoia e in floare.

Mai, eu nu ma bag in discutia aceea, ca nu am simtit ca e cazul, dar aici parca ceva se poate sa "tinda spre adevar" ?? De-o fi gluma, de n-o fi, stiu ca rosiile de la voi sunt dulci.

Azi sunt pe aici...pe la club.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

quote:


votez cu varianta doi...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)






Masochista mica...

Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!




ahhhh.... yeahhhh... mai vreau!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Gabi, asta in traducere inseamna inca un...??

Succes!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Yana25

Tot eu
am 2 optiuni,dintre care prima recomandata,ca's tanara etc si nu exista nici un risc a)normala cu epidurala si daca nu vrea sa iasa asa b)cezariana.
treaba e ca mie imi este frica de naturala oricat de buna s-ar zice ca e epidurala asta:D tot de epizotomie imi este...:(((
Pup fetele dulce




Yana, nu te taie neaparat acolo jos. Mai ales daca esti tanara, ai sanse sa te dilati bine. Eu am fost taiata pt ca am nascut la 30 si 35 de ani, dar poate scapam daca as fi nascut mai repede. Am mai multe cunostinte care au nascut fara sa fie taiate. Insa nici cu taietura nu-i grava treaba, se reface repede. De ex. pe Lili am nascut-o seara la 9, si a doua zi dimineata venea Robert la noi in vizita, si trebuia sa merg cu el la bufet sa mancam inghetata- coboram 2 etaje in spital pe scari.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Alex2

Gabi, asta in traducere inseamna inca un...??

Succes!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



nuuu, asta nu inseamna nimic exista aprox. 0,00000001% sanse sa mai fac un copil, daca iau in considerarea starea mea sociala, medicala si materiala, dar daca totusi il fac, sigur am sa nasc tot asa

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Aaaa, deci...totusi mai exista o sansa.

Restul lumii nu s-a trezit inca?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Na ziua lume!

Cafea ceva, mai e?
Sau fac eu alta ca sa fie pentru toata lumea?
Ia sa vedem ce mai e pe-aici, ce mai e de
Sa fiti cuminti si sa papati bine! Ca de trait bine nu mai zic nik! Se vede treaba ca e doar lozinca, sa mai votam si al'data!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Se pare ca nu mai pot tine pasul cu voi.
Raportez o noapte alba si prima panica de mamica. Aseara la baitza cand l-am intors sa-l spal si pe spate... nu m-am prins ca fatzuca lui bebe era in apa...
Si uite asa, era sa-l fac scafandru pe Luca... s-a speriat si el, si eu...
Dupa ce s-a linistit, eu am plans mult.. m-am simtit cea mai handicapata mamica din lume... dar a trecut...
In fine, a avut colici toata seara... ma gandesc ca daca a inghitit apa cu sapun, numai bine nu i-a fost.....
Sint obosita, ma doare capul tare rau, afara bate vantul... simt deprimarea in aer...dar stiu ca trebuie sa-mi revin....
Brenda, bafta la analize...
Yana, frumos nume...
In rest, pupici la toata trupa... revin cand sint in stare fizica si mentala mai buna

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...uite k apar si eu...Dar mai intii se cerea facuta cafeaua!

Donia, in primul rind... ai dreptate cu un lucru. Glume iti permiti cu cei apropiati. Dar tu uiti un lucru. Eu sint printre prieteni aici, printre persoane apropiate mie. Deci imi permit sa glumesc asa (sau in oricare alt fel) si stiu k nu vor intelege gresit, pt k deja ma cunosc cit de cit si imi stiu stilul si felul de a fi.
Nu uita, k eu am postat in grupul meu aici ...nu am venit intre persoane necunoscute (ex. grupul vostru) sa fac glume acolo.
In al doilea rind, nu vad cum ai ajuns tu sa citesti postarea mea, mai ales k e rubrica de "parinti singuri" unde, sa fim realiste/i, nu e visul nimanui sa ajunga, nu?
Cum am mai zis, dak tu reusesti sa citesti ultimele postari ale tuturor, si sa ai si grija de bebe mic...te felicit! Inseamna k stii sa iti oraganizezi timpul super bine. (si vreau si eu reteta!...dar sa nu mi-o dai pe aia cu "bunica...bona..soacra...taticul..." k nu am de unde sa fac rost! ===> asta tot o gluma a fost, daaaa?) Asta e...fac si eu haz de necaz si dupa cum vezi nu de necazul tau ...ci de al meu propriu.

Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput