Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey,pai n-am ce sa va zic cu analizele,v-am zis ca o sa-i rog pe colegi sa mi le ia,sa vedem cind pleaca la dializa cu "studentii".Asta aflu maine.
De luat le iau eu in vreun fel,nu-i bai.

Minerale,Marce,iau de o luna,combinate de vreo 2 saptamini cu magneziu si B6. Si DEGEABA!
Sper sa nu dau in vreo alopecie androgenetica.....
Oricum,mi s-a mai intimplat o singura data sa-mi cada parul asa masiv,dupa ce am nascut,insa atunci nu se si deteriorase in halul asta,era firul meu viguros si zdravan dintotdeauna....

Eu simbata trebuie sa merg la o zi de nastere,asa ca nush daca pot sa viu la intilnire,doar daca ne vedem duminica.
Insa vad ca nu prea se inghesuie nimeni....



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yana, daca bb e intors, e o.k. pt epidurala si naturala...
Brenda, vad ca ne lasi in ceata si cu emotii....

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Yana, iubita...nu inteleg intrebarea! Cezariana faci oricum, da? Anestezia e de 3 feluri mai nou: aia totala (te adoarme etc), una epidurala (iti cumperi o trusa speciala pt asta de la orice farmacie sau chiar de la ei din spital..k au si acolo farmacie) si mai e rahianestezia.
Epidurala si rahianestezia se fac amindoua in coloana cu diferenta k la epidurala iti ramine un cateter bagat in spate, si dupa ceza ti se mai poate administra ceva calmant pe acolo, dak te doare rau. La rahianestezie, ti se face o doza X de anestezic, care tine o perioada de timp, adik cit dureaza ceza plus ceva timp peste (normal k e calculata sa nu cumva sa simti ceva in timpul operatiei) dar dupa ce te duce la salon, ramii cu durerile respective si iei calmante pe gura sau in injectii intramusculare sau intravenoase (dak e nevoie sau dak insisti).

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Aaaa...am vazut k mai nou se foloseste epidurala si la cezariana. Nu dati cu rosii, am tot citit la proaspete mamici aici pe forum si m-am informat. Deci... variante:
nastere normala cu epidurala
-"- normala fara nimic!
Ceza cu anestezie totala
-"- cu rahianestezie
-"- cu epidurala

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna seara copilasi frumosi! Hop am venit si eu
Tastez cu Thea in brate ca vrea si ea sa vada ce fac eu, cu cine vb!

Bagheera, insanatosire grabnica!!! Trebuie sa fie groaznic pt cel mic sa nu se simta bine!Pe mine ma sperie virozele astea care bantuie, iar astia la stiri tot spun despre alte si alte cazuri!

Brenda, nici eu nu prea pot sa ies sambata, adica nu ma inghesui deloc ... chestia e ca nici duminica n-as prea putea... acu' sa nu ma ciufuliti ca e chestie serioasa, muncesc de-mi sar capacele!

Yana, ai baiat mare dom'le, ce sa mai! Sa fie sanatos si sa-l vedem si noi pe frumusel!

Marce, tocmai ma gandeam a nu stiu cata oara ca ai ales un nume frumos bebelinei... A propos, Yana, pe cel mic cum o sa-l cheme?

Cristina, m-am uitat la poze, sa-ti traiasca comoara! Mi-a placut tortul... tu l-ai facut? Daca da, ai talent!

Va pupic pe toti de noapte buna!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

Aaaa...am vazut k mai nou se foloseste epidurala si la cezariana. Nu dati cu rosii, am tot citit la proaspete mamici aici pe forum si m-am informat. Deci... variante:
nastere normala cu epidurala
-"- normala fara nimic!
Ceza cu anestezie totala
-"- cu rahianestezie
-"- cu epidurala

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!




votez cu varianta doi... mi-ar fi fost frica si de ceza, si de epidurala

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Tot eu
am 2 optiuni,dintre care prima recomandata,ca's tanara etc si nu exista nici un risc a)normala cu epidurala si daca nu vrea sa iasa asa b)cezariana.
treaba e ca mie imi este frica de naturala oricat de buna s-ar zice ca e epidurala asta:D tot de epizotomie imi este...:(((
Pup fetele dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Uitai
pe bb o sa il keme Cosmin la al II lea nume inca ma mai gandesc
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

quote:


votez cu varianta doi...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)






Masochista mica...

Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Si io-s masochista :) N-am vrut epidurala ca mi-era teama ca l-ar putea afecta pe bb... si cum am nascut destul de usor, nu i-am vazut rostul.

Sa inteleg deci ca se amana intalnirea :( Ma bucurasem de dimineata, credeam ca o sa ne vedem week-endul asta.

Ameera si Sara

Mergi la inceput