Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

brenda chiar vroiam sa iti spun ca atunci cand te simti rau nu e cazul sa te duci la coafor....ca iese mai rau...lasa ca parul creste tu sa fii sanatoasa. si eu cand sunt stresata manac. mai putin acum de cand cu gripa cand nu am avut chef de nimic. nici macar de mancare. si asta la mine inseamna ca sunt foarte zob. ca de obicei mananc ca o sparta. daca te linisteste cu ceva, promit sa ma pun pe picioare cat pot de repede ca sa iti tin isonul cand mananci precum fulga, sau milka, care iti place tie mai mult. nu de alta dar in zilele mele bune, pun jos multa lume cu apetitul meu. ma intreb si eu unde naiba se duce mancarea aia ca pe mine nu se pune neam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda, sper k ne vedem anul asta nu .."la anu'"

Bagheera, te urim profund! (pt cele zise de tine...k maninci k sparta si nu se pune neam)

Eliza, nusht dak vin ...k nu cred k va dori sa intre in gura Cred k o sa mincind pamintul!

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ma bag si eu in discutie... deci despre vaccin: dr mi-a spus ca e bun doar pt alea 2-3 tulpini de virusi care sunt scrise si care probabil vor apare in anul curent. Noi tot pe varianta oscillococcinum mergem, eu le dau cate o jumatate de tub/saptamana, incepand din septembrie si pana-n aprilie-mai, si sunt foarte multumita.
Off, Bagheera, ce norocoasa poti fi!
Planuri de vacanta nu am inca, dar eu sper sa ne intalnim undeva!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Va salut!
Eu fac an de an vaccin, si nu am avut probleme. Si nu ma refer neaparat la gripa, dar orice alta forma de raceala este mult mai usora. Stau iarna afara si totusi nu am mari probleme. Singura problema e ca fac rinita alergica (si se pare ca i-am transmis si la cel mic), dar nu racesc. Cea mai mare reactie alergica (poate fiindca ma intalnesc des cu aceata problema) e de la ...fumul de tigara.
Brenda, sper sa iasa bine analizele alea. Cum te mai simti? Eu m-am trezit fresh de dimineata, am si facut o juma de zi de munca pe teren. Mai am de umblat prin oras mai tariu, dupa care vedem ultimele detalii ptr sambata. Ceea ce inseamna ca dupa masa voi avea o intalnire, la care voi fi tare pe pozitie.
Brenda, insanatosire mamei tale!
Marce, ce se spune pe aici despre "tatic"? Ce am pierdut? In ce priveste revenirea, stai tu linistita, ce te agiti atat, ai timp sa redevi top-model.
Revin mai pe seara, o zi frumoasa sa aveti!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mda......io am dormit.Mi-am pus un film usor,dar nush daca ajunsese la jumate cind am adormit si acum m-am trezit.Cred ca am dormit fro doo ore.....

Marce,pai anu' asta am zis si io,da' n-am intrat in amanunte,ca e greu sa reunesti atitia oameni din atitea colturi ale tarii,fiecare avind viata si problemele lui.Dar de reusit,reusim sigur.

Bagheera,pai m-am dus la coafor sa-mi mai aranjeze minunatiile de fire ce le mai am.Acum,cinstit vorbind,eu ma ingrozesc si pling la fiecare spalat pe cap.Oameni buni,voi nu ma stiti cum eram si nu va puteti da seama cum sint.Aveam un par la care nu-mi ajungea un tub de vopsea,tunsa scurt fiind.Iar acum,cind ma spal pe cap,abia am ce tine in mina.E cumplit,e infricosatoare senzatia.
Eu tot mai sper sa fie ceva trecator si sa-mi recapat podoaba cu care ma mindream.

Marce,cum adica in gura?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Nu cred ca vin la Bucuresti weekendul asta, nu mai am banuti, abia luni e zi de salariu si nu vreau sa vin si sa stau in casa. Iar saptamana viitoare avem aici niste concerte rock, jazz si vreau sa ma duc.

Si eu mi-as dori sa ne vedem cu totii, eventual la jumatatea drumului, intr-o statiune, ceva, sa vedem daca putem face posibil lucrul asta.

Despre vaccinul antigripal sa zic si eu doua vorbe. Noi il primim gratuit de la firma, dar nu l-am facut decat intr-un an si atunci am racit. Asa ca am renuntat, nici Dianei nu-l fac si n-am avut probleme cu gripa, chiar daca raceli banale au mai fost.

Marce, nasterea Colombinei n-a fost in direct, camera de filmat a stat in afara salii de nastere. Asta asa, ca fapt divers, ca nici eu nu agreez publicitatea gratuita pe care si-o fac respectivii.

Bagheera, sanatate multa lui Mark! Il cred si eu ca s-a saturat in casa, pacat ca nu te poti intalni cu fetele.

Brenda, cum au iesit analizele? Si cu parul ce-ai avut, ca nu mi s-a parut a sta aiurea?

Ril, de ce vrei sa te duci singur la Eliza? Ia s-auzim...


_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda...adik... e mincat de viu. Oricum, eu k balaurul ala verde ma vad...si tare as mai musca din capul lui
Acum vorbind serios, dak ar veni la vreo intilnire de gaska, ar trebui k noi restul sa vorbim egleza (sau germana dupa caz) sau sa ii traduc eu tot timpul ce se vorbeste, ambele variante fiind destul de solicitante... k dahhh cica nu e frumos sa inviti pe cineva si sa il/o lasi sa se plictiseasca, nu?

Alma, eu asa am inteles de pe forum, de la diverse fete, care tot o tineau una si buna k naste Columbica in direct. Eu una, nu am avut curiozitatea sa aflu dak a fost asa sau nu.

Alex, vezi dak nu citesti toate postarile dinainte?

Brenda, zi-ne de analize ..nu ne mai tine in suspans! Apropo de caderea parului rau si rarirea lui..am avut o colega careia i s-a intimplat la fel. Era de la lipsa de minerale.

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna seara la lumea de aici!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu vreau sa fac pe doftora, dar sa nu fie anemie si lipsa de Ca la BRENDA.

Si-n cazul asta, niste vitamine si ceva mai multa grija cu alimentatia si somnul n-ar strica.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Buna seara la toata lumeaa!!!
Da voi scrieti nu va incurcati,nu mai pot tine pasul la citit da, perseverez:)
Azi am fost la eco,l-am vazut pe bb,e mare si frumos 32-34 saptamani,32 dupa ecograf si 34 dupa medic.Totui bun,amandoi suntem sanatosi si furmosi si grasi aaah..si e intors deja..(cum o putea sa stea cu capul in jos,nu stiu)...hehehehe
Amu am o dilema cezariana or epidurala,a spus medicul ca pot si epidurala,da imi da cu virgula epidurala stiti voi treaba cu nuca si pepenele... plus taietura aia desteapta mai am timp de gandire oricum ...
Bagheera insanatosire grabnica amandorura!
Brenda sa ne zici rez analizelor(sper ca a iesit ok coafatul :D)
Pupici multi la toata lumea...revin...ma duc sa pap ceva...mor de foame!!!!!!

Mergi la inceput