Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, daaaa....ma pregatesc pt revenirea undeva la normal cu greutatea pt k tare rau e sa ai asa multe kile in plus. De fapt, am o fosta colega de servici care imi tpt trimite link-uri despre diverse kestii si regimuri... Nu e meritul meu la cautari Dar ...le citesc si mai bag la cap si eu una alta...dak mi se da mura-n gura informatia pot sa zic nu?

Alex, vaccinurile alea sint bune (adik intr-adevar functioneaza pt o mare clasa de virusi) dar ...parerile sint impartite, pt k diminueaza imunitatea proprie a organismului. Adik faci un an-doi si dak al 3lea an nu mai faci, te trezesti cu un organism super sensibil, care nu mai stie sa lupte singur, fara ajutor. Asa am patit eu acum citiva ani...Numai k eu sint adult. In momentul cind in anul urmator nu l-am mai facut, am facut o raceala super nasoala, dar mi-a trecut in final si de atunci am ales sa nu mai fac. Numai k la copii... e mai delicat. Pt k ei sint micutzi, sint sensibili, dak racesc pot face forme severe plus k te sperii rau, tu k parinte... Nu stiu dak se pot face totusi pe intreg parcursul vietii...

Brenda, (pt gluma cu "fatatul"...k tot o gluma a fost! eu una, asa am perceput-o) Ce zabauga esti si tu ... ce iti trece prin cap... (sint convinsa k nimeni care a nascut normal de aici nu s-a simtit ofensata).

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Apropos de intalnire v-as invita la mine, in Drumul Taberei, sambata pe la 5 (pana la 4 sunt la cursuri iar duminica am botez). Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, eu sint optimista in privinta gastii noastre. Ma gindesc k noi kiar o sa ne cunoastem cu totii face-to-face, cindva...poate kiar sa mergem la munte cum ati mai facut o parte dintre cei/cele de aici...

Brenda, sa te duci dupa rezultate k altfel, ai donat singe degeaba. Trebuie sa stii cum stai si sa incepi un tratament ceva... Nu de alta, da' acum vine primavara cu astenia si depresia aferenta...

Miha, ce ma bucur k postezi si tu mai des. Kiar ti-am simtit cu totii lipsa.

Alma, cind vii la Buc pina la urma?

Yagmurica, de abia astept sa scap de perioada asta...k tare lunga a fost...si sa trec la fazele urmatoare (desi sint convinsa k nu sint mai relaxante ) Cind ajung la "paranoia" mea, sper sa fii aici, sa imi dai bobirnace k sa ma pun pe picioare. Oricum, sa stii k eu te admir pt faptul k iti pastrezi cumpatul si te descurci asa bine. Sper sa fac si eu la fel...

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Eliza, suna super invitatia. As veni cu placere dar se pare k sint ocupata pe we. Vine "taticul" in vizita.
Tre sa fiu diplomata deocamdata k dehhh... mai avem acte de facut...alea-alea... desi presimt k tot se lasa cu

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Eliza5

Apropos de intalnire v-as invita la mine, in Drumul Taberei, sambata pe la 5 (pana la 4 sunt la cursuri iar duminica am botez). Ce ziceti?

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Pot sa vin eu singur?




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

dragele mele si dragii mei ca mai avem si barbati,
in primul rand am apucat sa citesc pe repede inainte ce ati mai scris.
donia draga, dupa cum vezi, dai intr-unul tipa toti. pai aici e unirea cea mare si marce intr-adevar glumeste. daca yagmur nu s-a suparat....nu e cazul sa o faca altii...
noi suntem bolnavi rau, de dimineata am ajuns pana la 39.8 asa ca momentam stam inchisi in casa. parca suntem la parnaie. e nasol si sunt necajita rau din cauza piticului. si eu sunt gripata dar noi astia mai mari le ducem pe picioare. va pup pe toti si sper sa reusesc si eu sa ajung la prezenta cand se reuneste trupa.
multumesc mult ptr gandurile bune pe care mi le-ati scris si ptr urarile de sanatate.
brenda asteptam info de la analize.
marce baga o sarma cand faci ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Da' de ce tu singur,ril? ca numai marce a zis deocamdata ca nu poate.....

O sa vorbesc cu colegii sa vad cind pleaca la dializa cu "studentii" si sa-mi ia si mie analizele,ca,desi e relativ aproape spitalul,pina acolo fac o ora jumate la felul cum se circula in Bucuresti.
Plus ca vreau sa ma odihnesc,vreau sa dorm pina nu mai stiu de mine.Poate asa ma refac....desi parca vad ca iar nu dorm la noapte....

de nervi am mincat ca o vaca azi,si tot de nervi m-am dus sa-mi mai ciopirtesc din minunatele plete care mi-au mai ramas.Si m-am enervat mai rau cind am vazut cit de socata a ramas coafeza mea.Ca din parul pe care il aveam si in care abia baga pieptanul(scurt fiind),au ramas doua-trei fire,si alea moi ca puful de gaina.....
Zau daca pricep ce se intimpla,n-am idee.....



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

eliza ce rau imi pare ca nu putem veni....mai ales ca esti langa ai mei in dr taberei si scapam si eu fara bebe un pic. sa imi fac de cap. cred ca va trebui sa te multumesti cu rilbuc. am auzit ca va fi frumos in weekend si mie imi vine sa ma dau de pereti. bebe face ca un catel care nu e scos afara. se duce la usa in 4 labute, se ridica in picioare si loveste usa cu palma. se intoarce smecher la mine si imi spune mama pa! adica ce nu intelegi femeie hai afara! si imi doresc sa fi avut o usa de sticla ca sa ne colindati si pe noi si sa va vad un pic. hai ca am luat-o razna. nu ma bagati in seama e de la izolare. va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Mai, oferta mea ramane in picioare. Marce, poti veni si cu taticul, care-i baiul? Nu te fofila ca nu te las
Rilbuc, de-abia astept sa ne cunoastem. Si pe Brenda, si pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

m-am intors sa mai spui ceva:

mama a facut o viroza naspa rau,alaltaseara era sa-mi lesine in brate,a pus-o la pat desi ea n-a zacut niciodata.I-am luat polidin si deja de aseara,dupa a doua zi de plidin,se simtea mult mai bine,.
Astazi deja a iesit din casa.
apropos de vaccinuri: eu nu i-am facut dianei niciodata,insa cind vine vremea rece ii dau echinacea si propolis,iar primavara facem o cura de polen.
Suplimentar,ii dau Oscillococcinum,care-i nemaipomenit.Chiar acum am fost la farmacie si am luat o cutie sa icnep sa-i dau preventiv,sa nu s elipeasca vreun trepadus de virusache de la mama,de ea
Atit,vaccin antigripal nu i-am facut niciodata.Si nici probleme grave nu am avut.....

Bagheera,ai grija de Mark si de tine,sper sa va puneti pe picioare mai repede,sa ne vedem.

Cit despre intilnire,iti promit solemn Gabi(ca si asa mi-a zis cineva de pe aici ca io cica as fi sefa),deci iti promit io solemn ca ne vedem cu totii anu' asta.In mod sigur!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput