Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

buna de seara
am zis sa scriu cateva randuri ca sa nu ma dea careva disparuta. gripa a revenit cu febra mare azi, am fost la spital la gr alex, acum suntem acasa. bebe e slabit destul de mult, eu ma simt ca o sinistrata si mi se rupe sufletul cand il vad asa chinuit. deja sunt in urma cu somnul de 10 zile de cand ne-a lovit gripa, o sa ma urc pe pereti, abia mananc ca ma simt rau si eu si imi vine sa imi iau campii. e a doua viroza nasoala pe care o ia in 4 luni si al doilea tratament cu antibiotic. imi e dor de voi chiar daca nu apuc sa citesc tot ce scrieti. va pup pe toti si va doresc multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda, Bagheera, multa sanatate! Offff...nusht ce naiba e cu viroza asta!

Alma, mda...a nascut Columbica. Evident k nu putea naste altfel decit normal, pt k doar a facut-o IN DIRECT! Nu am nimic cu ei dar..mi se pare cam deplasat...Ma rog, ce nu face omu' pt publicitate!

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ia...luati de aici "horoscopul dietelor"

http://www.kudika.ro/articol/special/3815/Horoscopul-dietelor.html

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Ce harnicuti sunteti cand lipsesc eu. Am citit paginile din urma, chiar daca azi am chiulit la raport. Am facut 500 km azi, trezit la de 5 dimineata.
Miria_Cristina ne bucuram ca ni te alaturi, ma bucur ptr prezenta ta, si sper ca discutiile cu noi sa iti faca bine.
Marce, nu te mai gandi la nastere ca parca vad ca te apuca panica, totul o sa fie bine, si faptul ca o vei avea pe Bebitza Ioana va fi cel mai important. Cred ca ar fi un motiv super intemeiat sa apar si eu pe la Municipal.
Bagheera, ptr viitor iti recomand vaccinarea in fiecare noiembrie, e foarte bun vaccinul antigripal. Eu il fac an de an, si mediul in care lucrez il cere, anul asta si Bubu a facut vaccinul in 2 etape. Va doresc insanatosire grabnica.
Miha sa-mi confirmi cand ajung banii, eu nu revin cu intrebarea, desi mi se pare ciudat sa nu fi ajuns pana acum.
Brenda si cine se mai plangea de starea de somnolenta, cred ca a fost ceva si din cauza presiunii atmosferice. Eu nu sunt un ursulet somnoros de fel, se poate sa fi facut si ceva exces de zel in ultimul timp insa azi am motzait si eu cateva minute cu capul pe volan, ceea ce nu am mai patit. Pur si simplu nu ma puteam concentra la drum, si mi se lipeau ochii. Oricum, Brenda, ai fost tare simpatica, sa dormi cu pixul in mana?


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:



Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, da' vad ca te pregatesti temeinic pentru fabuloasa revenire la silueta dinainte de sarcina :)

Bagheera, multa sanatate!

Brenda, bafta maine la analize, sper si eu ca nu e nimic serios.

Zappam si eu si am vazut-o in treacat pe Columbica, da' nu m-am gandit ca naste, ca prea era relaxata, parea ca doar sta la o sueta cu o reporterita si niste asistente, am crezut ca arata poporului oaresce control, ecografie... Io imi amintesc cu totul altfel travaliul, sigur n-as fi avut chef de taclale:) Faina inventie epidurala asta.

Pupici tuturor si noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza

Poftiti la cafea,ca o facui.....

Asa cum mi-am promis,ma duc la analize.Is tare curioasa de rezultat.

Cristina,eu ti-am mai urat bun venit cindva,dar ti-a fost teama sa vii sa scrii aici.
Din ce citesc,trag o concluzie: cred ca tu ai nevoie in primul rind,sa te invingi pe tine insati.Sa te invingi,sa te cunosti,sa-ti spui raspicat ce te doare.
Pr urma altora,daca simti nevoia.
Cit despre sot...hmmmm....vei trai intr-un chin permanent toata viata?
Cum crezi ca va creste copilul tau cu o mama care sufera?
Cum crezi ca va creste copilul tau dinmomentul cind va incepe sa inteleaga ce se intimpla intr parintii ei?

Fug,dar viu inapoi....

Marce,chiar,Columbeanca a fatat....aaaaa.....pardon,a nascut normal....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE
Yagmur, am mai citit pe la "fulguleti.." si vad k ai ajuns un fel de ZEITZA! Fetele alea de pe-acolo, au pe linga ele sotzi, mame, soacre, bone...si tot dau pe spate! Si in plus...paranoia e in floare! Moaaamaaa...asa 'oi ajunge si eu? Sa veniti sa imi dati dak o iau pe aratura, da?



Ceea ce tie ti se pare paranoia si te indeamna la ras si barfa, pentru altele reprezinta motive reale de ingrijorare. Dar imi dau seama ca iti lipseste capacitatea sa intelegi asta, asa ca o sa pun problema altfel.
Nimeni nu te poate opri sa citesti orice subiect de pe forumul acesta, dar o bruma de bun simt te-ar putea opri sa postezi comentarii atat de nepotrivite la adresa altora. E treaba ta ce gandesti, dar ar fi preferabil sa iti exersezi spiritualitatea pe seama ta si nu pe a altora, daca nu poti sa o faci fara sa jignesti.
Iar daca autocenzura nu functioneaza, apeleaza cu incredere la regulamentul forumului, o sa iti dea o idee despre ce se asteapta de la tine.


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Draga Donia, ai fost un pic off-topic, nu crezi? Daca vrei sa ataci pe cineva, de ce nu faci in particular? Uite, daca vrei sa-mi afli parerea: noi nu ne permitem sa ne panicam si sa ne speriem din orice, fiindca ne crestem copiii singuri, si ducem in spate un morman de probleme. Si daca mai facem glume, da, recunosc: suntem un pic invidioase pe voi, fiindca aveti la spate o armata intreaga care va ajuta, si tocmai din cauza asta aveti timp sa va pierdeti in detalii minuscule si sa umflati orice mica problema. Sper sa nu fii niciodata in situatia noastra!!! Crestere mare puiutului tau!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Donia, ce-i cu tine? Chiar postarea ta valideaza ce a spus Marce.

Mergi la inceput