Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Serios, a fost cutremur?!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

Va scriu cu ochii aproape inchisi....imi cer scuze,dar nu pot si nu ma simt in stare sa citesc tot,desi mi-e ciuda,dar promit ca voi recupera maine.

Astazi mi s-a intimplat ceva surprinzator.de citeva zile ma sitm adormita la serviciu,de fiecare data am dat vina pe faptul ca din minimum de 8 ore pe care ar trebui sa le dorm noaptea,eu dorm 4,maxim 5.
Astazi,pentru prima data in viata mea,in ttimp ce scriam intr-un registru mi s-au inchis ochii,corpul mi s-a muiat de tot,iar mina a luat-o cu pixul in sus pe hartie.....Se cheam ca am adormit,probabil.
Insa este ingrijorator,cel putin pentru mine.

Maine dimineata ma prezint la analize,fara nici un fel de discutii.
Acum,ma duc sa dorm(sper) si sa visez ca nu e nimic grav.

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Da, serios a fost! Cica de 4,4 grade...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, deja se cam stie fiecare dr in ce fel lucreaza si ce prefera. Eu in functie de asta m-am orientat si am ales. Nici ceza nu poti spune k prezinta atitea riscuri incit ar fi mai bine sa nu se faca deloc. K dak era asa periculoasa, scoateau copiii cu vacuum sau forceps si gata! Pina la urma tot iesea copilul, nu? Si renuntau de tot la ceza.
Referitor la banii pe care ii dai, nu cred k neaparat "se cere" dat mai mult pt o ceza. Cred k dai cit iti permiti pina la urma. ("noi" stricam "piatza" ...cum se zice).
Orice ai zice, sint si dr care iti impun nasterea normala, pt k se incapatineaza ei...si doar in finalul finalului, fac ceza dak kiar nu se poate, de frica sa nu ii moara cineva pe masa. Exista si extreme...dar nu vb de asta acum. Oricum, eu sustin ideea de "a alege singura " ceea ce consideri k ti se potriveste, ceea ce iti doresti si te face sa te simti in siguranta.
Esti o curajoasa... dak te mai gindesti sa faci citiva bebei. Eu cred k ma multumesc cu unul singur. Dak vreodata voi avea nusht ce conditii super bune materiale si desemenea familiale, o sa reconsider decizia si probabil mai fac un surior sau o fratzioara pt bebelina mea. Altfel...

Moaaamaaa...iar am niste picioare de elefant... Iar s-au umflat...


Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Da, Marce, stiu ca tu in functie de asta te-ai orientat spre el, si repet, nu vad nimic rau in asta. Eu insa habar n-am avut ca el nu face decat cezariene (ca nu are niciun anunt nicaieri), si m-am simtit foarte naspa cand am aflat, mai ales ca incepuse sa-mi insufle ideea ca ar recomandata ceza, si nu mi se pare normal sa fii manipulat in felul asta. De fapt, este exact ce spui tu cand te referi la medicii care se incapataneaza pentru nasterea naturala, doar ca la mine problema a fost invers. Nu te-am contrazis, doar am vrut sa subliniez ca medicii care iti impun un anumit tip de nastere sunt de ambele parti. N-am zis nici ca cezariana ar fi periculoasa, ci doar ca nu are cum sa fie garantat mai buna decat nasterea naturala, pentru ca atunci numai asa s-ar naste, si la noi, si in Vest, pentru ca nimeni nu vrea sa se chinuie inutil. Gata, ma opresc aici, ca am turuit destul pe subiectul asta.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, asa e...mai naspa a fost de tine k nu stiai.

Yagmur, am mai citit pe la "fulguleti.." si vad k ai ajuns un fel de ZEITZA! Fetele alea de pe-acolo, au pe linga ele sotzi, mame, soacre, bone...si tot dau pe spate! Si in plus...paranoia e in floare! Moaaamaaa...asa 'oi ajunge si eu? Sa veniti sa imi dati dak o iau pe aratura, da?

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am vazut acum pe B1 ca a nascut Monica Columbeanu, a avut nastere naturala cu epidurala. Curajoasa fata! L-am auzit pe Irinel vorbind cum ca s-a asteptat la ceva mult mai complicat, dar ca a fost foarte usor, iar fata si mama sunt ok.
Controversate discutiile despre nastere, intotdeauna se va gasi cineva care a nascut natural usor sa spuna ca prefera nasterea naturala si altcineva care a nascut natural greu sau a ales din start cezariana, sa prefere nasterea prin cezariana. Sanatoase sa fim si copiii care se nasc, indiferent de nasterea aleasa, sa fie sanatosi si mancaciosi!

Miha, ce spui tu acolo? N-am simtit cutremurul si poate e mai bine asa...

Brenda, ia vezi ce se intampla! Cu spatele s-a rezolvat?

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Precizez ca nici eu n-am desconsiderat pe nimeni pt preferintele lui fata de nastere, spuneam doar pt ca imi pasa de Marce, ca ar fi mai bine sa nasca natural. Spuneam asta doar pt ca am avut ocazia sa compar nasterea normala cu operatia.
Brenda, mama, ai grija de tine!!! Sper sa nu fie decat o simpla avitaminoza! Niste analize oricum nu strica!
Marce, avem noi grija sa nu fii paranoica Inss chiar daca vei i, la al doilea copil deja sigur iti va trece
Acum merg la culcare, ca azi am facut numai prostii... de ex. am uitat sa pun drojdie in cozonac... si nu stiam de ce nu creste

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Alma, vreau sa deschid cabinetul si sa inchiriez, nu intentionez sa revin. Eventual sa fac cite ceva cind vin in Romania in vizita, dar in principiu sa inchiriez.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Iarasi ati avut spor la scris...
Miria Cristina, te mai asteptam pe la noi. Eu sint tare fericita ca am cunoscut trupa de aici. Chiar m-au ajutat mult sa trec peste multe, plus ca am primit o multime de sfaturi, m-au facut sa zambesc... ce mai, abia astept sa-i si cunosc face to face. Si nu trebuie sa regreti ca ti-ai deschis sufletul. Esti printre prieteni, si oameni care au avut si ei la randul lor de patimit.
Marce, mi-a placut faza cu zeitza.. De fapt, sa stii ca am prins mult curaj cand am vazut ca ma pot descurca singura, si ca fetele apreciaza acest lucru. Chiar am incercat sa insuflu curaj celor care credeau ca nu vor face fatza cand sotul este plecat.
In legatura cu cezariana. Am vrut sa nasc prin cezariana, dar apoi doctorul m-a convins ca este mai bine prin nastere naturala. Dar copilul a fost pelvian. Si avand in vedere probleme care le-am avut cu uterul fibromatos, cred ca am avut bafta ca am nascut prin cezariana. Poate Luca a stiut.. si de aceea s-a pus pelvian si asa a ramas pana la sfarsit.
As mai fi stat sa scriu.. dar mi se inchid ochii de somn...
Pupicesc trupa Gabi, Brenda, Alma, Ameera, Miha, Yana, Alex, Rilbuc, Bagheera, Yasmine...
Brenda, bafta maine.

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput