Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

ok Cristina, totul e sa nu regreti ca ai dezvaluit ce te doare. tot ce iti spunem noi aici este pentru ca iti vrem binele si am vrea sa te stim fericita sau macar impacata.
viata ta e viata ta si numai tu iei decizii pentru tine :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Of, Eliza, de regretat ca am vorbit regret! Si nu pentru ca v-am zis voua, dar eu nu obisnuiesc sa vorbesc despre mine, desi vreau. Si cand o fac, normal ca dupa regret, ca nu e-n firea mea. Sper sa intelegi!

Mi se pare ca am inselat pe cineva, ca am facut ceva rau si ca voi fi pedepsita pentru asta (de Dumnezeu, fireste). Nimeni nu a stiu vreodata ce simt. Nici mama, nici prietena mea cea mai veche, nimeni. Cum sa nu mi se para aiurea acuma si sa nu simt nimic?


Repet, nadejdea mea ramane in Dumnezeu! Stiu ca ce-i al meu, oricum, imi e dat sa-l traiesc.
Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

pai stiam ca regreti, de-asta ti-am si scris.
nu e usor sa dezvalui lucruri de genul asta.
oricum, multe pentru curajul tau si sa stii ca asta este primul pas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Cu dedicatie pt Miria Cristina...

http://www.youtube.com/watch?v=I4244YabGWs


Heiiii...restul gastii ...unde sinteti?

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

R_MARCE - Esti supersimpatica! Merci mult pentru melodie am ascultat-o de cateva ori!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Helau la toata lumea!
Si eu putin pe-aici ca am de facut teme la mate cu D asa ca nu stau prea mult... decat pana-si face referatu' la nu stiu ce

Si cand ma gandesc la cat am si eeeeeeeeeeeu de ... parca m-apuca un dor de duca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Mi-am adus aminte... a simtit careva cutremurul de la 15:20? Ca eu una nu! Da' m-a apelat rapid o prietena de la Cotroceni ca s-a simtit bine acolo... eh, in politica-s multe cutremure, nu ma mira!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Miria, si mie imi place mult melodia.

Miha, nu am simtit nimic! Dar nu ma mir ...k linga mine poa' sa aterizeze si OZN-ul...k tot degeaba!

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Marce, cre' ca si eu compatimesc cu tine... ca tare nesimtitoare-s ... da' de fapt daca stau si ma gandesc cre' ca ceva sigur m-ar impresiona, da' nu spui ... secret!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor!

Cristina, bine ai venit si pe la noi! Sper sa iti prinda bine ca mai treci si pe aici.

Citeam ce ati scris despre nasterea naturala vs cezariana, vreau sa zic si eu ceva. Eu personal am preferat nasterea naturala, si daca o fi sa mai am copii (ceea ce sper din tot sufletul), tot natural vreau sa-i nasc. Asta nu inseamna ca le desconsider pe cele care aleg sa nasca prin cezariana, mi se pare absurd sa crezi ca ar fi mai putin "mame". Insa eu zic (parere personala, nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, ca oricum n-as reusi ) ca daca cezariana ar fi o chesie asa grozava si ar avea numai avantaje in comparatie cu nasterea naturala, sigur s-ar practica pe scara larga si in Occident. Nu cred ca e in interesul cuiva sa le impuna femeilor travaliul daca exista o cale mai buna.
Si, Marce, am un comentariu apropos de ce ziceai despre medicii care iti impun cum sa nasti... Anca tocmai asta face, si nu numai el. La noi multi medici "sugereaza", ca sa nu spun ca impun cezariana pentru ca este in interesul lor, nu al pacientei... e mai comod, programat, nu vin noaptea sa te asiste ore intregi, se plateste mai bine...
Si mai spuneai ceva despre accidentele care apar la nasterile naturale... aici este o chestiune legata de competenta medicului cu care nasti, nu de felul in care nasti. Am auzit si de bebei crestati cu bisturiul la cezariana, nu numai de epiziotomii facute aiurea.
Eu una cand am pus totul in balanta am hotarat ca pentru bb e mai bine sa vina pe lume atunci cand soseste in mod firesc si natural momentul sa apara. Si oricum, nasterea e floare la ureche pe langa ce te asteapta in continuare...

Ameera si Sara

Mergi la inceput