Mamici de martie - aprilie 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor,cam tarziu dar asta e.
In legatura cu vopsitul parului ,eu m-am vopsit in toate sarcinile insa cu vopsea fara amoniac.
In ce priveste parerea rudelor referitor la ce povestea Ellyanne ,poate sunt eu mai acida insa fereasca sfantul sa aiba cineva tupeu sa ma judece ptr cel de al treilea ca i-o retez scurt atata timp cat ii cresc pe banii mei si sunt responsabilitatea mea ,nu intereseaza pe nimeni si nici nu cer parerea cuiva.
In rest astazi am fost sa-mi fac analiza ptr incompatibilitate de grupa sangvina si imi iese rezultatul vineri,sper sa fie bun.M-am plimbat astazi cu Maria de mana si ne-am bucurat de cele cateva raze de soare,in restul timpului am dormit si am mancat dehhhh m-a lovit o leneeee.
la burtici.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 29+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Buna gravidutze.
Mie nu mi-a trecut inca euforia, l-am inebunit pe sot si acu va inebunesc si pe voi. Am fost la gimnastica in apa, mama ce mistooooooo, ce nebunie, ce bine m-am simtit, mai vreaaaauuuuu. Ce pacat ca e doar o data pe saptamana.

Miha in legatura cu moasa, eu am sunat-o de la 12 sapt, asa mi-a zis medicul si asa scrie si in carticele. Stiu, cu cat suni mai tarziu cu atat ai sanse mai putine sa te ia cineva in evidenta. Tu n-ai primit de la medic o sacosica cu mostre, unde sa se gaseasca si carticele si o lista cu toate moasele din zona? Cauta pe google o lista cu moase din zona, sigur gasesti.
Si baga o poza aici la fete cu noua frizura, sa vedem si noi de ce esti asa intoarsa pe dos. Presupun ca-ti sta super dar hormonii, iar i-si fac de cap.

Magdutah, nu stiam ca tre sa te inscrii la spital si sa faci asa devreme actele de internare, sau tu faci ceza? Ma bagi in sperieti, bine ca am luni programare la 3D in spit. in care vreau sa nasc si intreb acolo la info.

In leg. cu vopsitul, nici pe mine nu ma mai rabdat oglinda si m-am dus si m-am tuns si vopsit plus facut suvite in ajunul craciunului. Aici se foloseste vopsea fara amoniac si oricum eu ma fac numai cu nuantator.
Fug, ca striga sotul la mine, i se facu dor de moaca mea. De obicei eu sunt aia care-i aminteste ca in casa asta mai exista si dormitor . pa


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Seara buna,

noi tocmai ne.am intors de la concert. A fost tare frumos si mi s.a parut ca au trecut asa de repede cele 2 ore petrecute acolo! Dar mai mergem inca la unul duminica, dupa care probabil cand o sa fie BB mareeeeeeeeeeee

Claudia: eu astazi cand am sunat la spital sa ma inscriu ptr. cursul de pregatire, am intrebat si daca trebuie sa ma inscriu cumva din timp si pentru nastere! Mi-a fost frica sa nu patesc la fel ca si cu minunea asta de curs ... caci eu cu doctorul inca nu am vorbit. Imi spusese doar o prietena ca trebuie sa iti alegi spitalul... asa ca astazi am intrebat-o pe cea de la informatii. Ea a spus ca nu e neaparat nevoie, dar ca ma pot duce si completa din timp formularele de internare ca atunci cand o sa fie vorba sa si nasc sa nu stam la "hartoage". Asa ca saptamana viitoare ma duc acolo sa fac hartiile! Cum o sa nasc ... habar nu am, am mai spus ... nici nu am avut timp sa ma gandesc la asa ceva ! Poate peste 3 saptamani cand termin si practica cu studentii ... termin de facut cumparaturile ptr. BB ... o sa ma apuce si pe mine frica si febra la facut bagajul de spital !

Pupici, ca ma duc si eu la somn caci maine iar sunt la birou de dimineata !

Magda 28+

http://mfoca.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

hop si eu la raport ptr ziua de astaz.
un la toate.
raxanici mersi ptr ideie dar acolo unde am eu magazina sunt deja cam 3 magazine cu haine ptr bb asa ca nu cred ca merita sa mai deschid si eu.
in legatura cu vopsitul eu m_am vopsit in prima luna de sarcina ptr ca nu stiam ca eram insarcinata sper si ma rog sa nu are nimic bb meu din cauza asta.si ma mai gandesc sa ma vopsesc inainte de nastere ca dupa aia cine stie cand o sa mai am timp ptr coafura.
va pup

matilda28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Buna dimineata!
Sa va invit la ceaiul / cafeaua de dimineata!

Eu am fost aseara la medicul de familie si pot sa ma laud cu circumferinta burtii de 105 cm (fata de 96 cm in decembrie)! Deci se pare ca bebelusa creste de zor!
A, si cu 3 kg in plus, adica 11 in total pana acuma. Sa vedem ce ma asteapta in urmatoarele 2 luni!




AMR pana apare martisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loina_ln spune:

buna dimineta,
vin si eu la o cana de ceai fierbinte...
raportez o noapte fara trezire..... asta dupa ce mi-am trimis sotul sa doarma in cealalta camera din cauza sforaiturilor....
aseara am fost si eu la med de fam. la controlul lunar. tensiunea 12/7 ca de obicei, kg...12 de la inceputul sarcinii iar in talie....116.se pare ca am muuult lichid si de aia bebita meu face in burtica mea. dar eu nu ma supar...
va si mai intru dupa-amiaza.


cu
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pr_.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

neata burtici, m inscriu si eu la o cafea virtuala( reala nu beau)
azi merg si eu la doctora sa vedem ce mai zice sa imi ia culturile din col si ce o mai fi cazul, poate vad si bebita, revin pe seara cu vesti, bune sper

Alexa29+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vcarmen spune:

Salut
Vin si eu la cafea chiar si virtuala, si raportez am dormit neintoarsa.Fara mers la baie, fara trezit in timpul noptii. Cred ca-mi prieste in concediu.
Carmen si Andrei-Bogdan

carmen76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Revin...

Sper sa nu auncati cu nimica dupa mine, dar mi-am permis sa creez un YahooGroup pentru noi toate, folosind adresa comuna de mail. In Inbox (la mail) puteti gasi link-ul spre grup, parola fiind aceeasi ca la casuta de mail.
M-am gandit ca ar fi bine sa avem o lista comuna cu date de contact - mail, nr de telefon etc. pentru a putea vorbi si pe messenger sau pentru a trimite mesaje cand incep sa soseasca bebelusii, cum fac fetele mai mari. Nu am completat inca nimica, decat "headerul" pentru o astfel de baza de date.

Din nou, sper ca nu am suparat pe nimeni ca am facut acest lucru fara sa va intreb inainte. Oricum, completarea nu este obligatorie ...
Sau poate aveti voi o idee mai buna?




AMR pana apare martisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumim frumos Selene.Bine ca te-ai gandit si ai gasit si solutia ca si eu ma gandeam cum o sa stim una de alta cand ne-o venii sorocul.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 29+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput