Mamici de martie - aprilie 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Inca o intrebare cum fac sa pun nr de telefon si id-ul de yahoo al meu?

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 29+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Loina , maricica burtica ta, la cate sapt? eu am auzit ca la circumferinta de 120 se poate naste ca bebe e ok, dar tu nu mai ai mult pana acolo, insa saptamani cred ca mai ai;

Selena cum sa ne suparam, ai facut o treaba buna ca azi maine vor incepe sa vina pe lume;

am dormit noaptea trecuta mai bine, fara trezire la baie; in schimb ma doare spatele tot mai tare parca de abia imi tarai picioarele, ce m-as duce si eu la gimnastica in apa... dar unde????

Fetelor nu uitati sa va semnati!

33 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Neata'

Vin si eu la o cafeluta cu lapte. Azi nu ma simt prea bine simt ca nu pot sa respir si am o stare de lesin, in plus atmosfera de stres de la munca incepe sa imi faca din ce in ce mai rau.
Azi merg si eu la control si abia astept sa-l vad pe bebita ca mi-e dor de el. In trim 2 se fac ceva analize?
Revin mai pe seara si bafta multa Paxela la dr. azi.

Cria cu


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loina_ln spune:

kmi78 pai acum am 27 saptamani. oricum si inainte eram cam asa ca med de fam nu a comentat nimic ca ar fi in neregula. doar ca am mult lichid.... in rest... e totul bine...
cred ca pana la 40sapt... sigur voi depasi cele 120 indicate si recomandate... noroc ca sunt si inalta... ca altfel ma dadeam de-a dura la burta asta
selene ff bine ai facut..

cu
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pr_.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Andra,
ca sa te loghezi direct, poti intra pe adresa de mail comuna si in inbox e un mesaj de la YahooGroups, cu link-ul la pagina. Acolo apare in stanga fisierul "database" unde vei gasi un tabel numit "DATE DE CONTACT". Faci click pe el, apoi pe "add record" si treci datele tale.

Cine vrea poate crea si alte baze de date sau adauga link-uri utile, documente etc.

Ma bucur ca vi se pare o idee buna!


AMR pana apare martisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loina_ln spune:

gata, selene mi-am trecut si eu datele in tabel.
acum, daca vreuna lipseste de la apel sau nu da raportul zilnic, stim cum sa o contactam
o sa ne fie de folos listuta mai ales din martie cand o sa ne vina randul la nascut...

cu
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pr_.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Salutari la toate -dutzele.....

Selene super ideea ta.....oricum am vaz la mamicile care au nascut acuma in nov-dec ca isi puneau sotii sa anunte pe site dupa ce nasteau...si eu deja am inceput sa-i explic la al meu sotz unde sa intre si sa anunte cand ne vine sorocul....

Noi suntem bine beeblusca misca mai tot timpul...daca stau la calculator si nu-i place ca e prea sransa isi face singura loc...abia steptam sa vina ziua de miercuri sa mergem la 3d sa o vedem iara....ca ne e dor sa-i vedem mutrisoara....

In legatura cu vopsitul eu o las pana dupa nastere desi mi-am luat 2 pliculete de vopsea fara amoniac poate nu prinde...asa ca astept...desi stiu persoane care s-au facut lunar in timpul sarcinii...si cu vopsea nu numai suvitze....dar aste e hotararea fiecareia....

Cam atat revenim mai tarziu

Karra 31+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Mi-am bagat si eu datele. Si mie mi se pare buna ideea.

Cria cu

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutza77 spune:

Buna ziua !
Sunt o burtica noua care am DPN 28 aprilie si va urez si eu #733;La Multi Ani #733; pt.noul an si sa aveti parte de tot ce va doriti .
Referitor la vopsit ,vreau sa va spun ca eu m-am vopsit de 2 ori ( in prima si a treia luna) dar cu nuantator si am o oarecare frica - sper sa fie totul OK.
Despre mine pot sa va spun ca merg la Spitatlul Cantacuzino la doamna dr.Popescu Maura despre care am auzit multe lucruri bune (daca mai stie cineva ceva poate imi mai spune si mie).Deocamdata eu sunt multumita de ea.Dar vreau sa va spun ca la 20sapt.am facut ecografie morfologica la maternitatea Cantacuzino la dr.Hadi care nu a scos un cuvant decat la sfarsit cand m-a intrebat daca stiu ce este -dupa care mi-a spus ca este fetita .
Am fost foarte fericita dar sotul meu era#733; suparat#733; ca nu a intrat si el in cabinet sa vada bebelusul.
Saptamana viitoare o sa mai merg la control si o sa mai povestesc.
Adina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

buna fetelor!
Azi ma simt super aiurea, am o stare de nervi si de deprimare...nu stiu ce-i cu mine, eh..ca intotdeauna, imi revin eu...
raport:am dormit f. putin si f. agitat, din nou, fara un motiv aparent. bb e chiar f linistit azi comparativ cu zilele trecute..o fi obosit si el/ea...La control medical ma mai duc abia in martie, la dr. ginecolog adik, daca nu apar probleme.

N-am chef decat sa stau la computer sau sa vegetez in varful patului ascultand muzica...Dupa amiaza am examen...numai motive de fericire.

Si in plus, am descoperit ca sunt f.f.f.f proasta. Habar n-am deci cum se intra pe cel YahooGroup, care intr-adevar e o idee f. buna. Asta daca m-as prinde si cum se foloseste...

Mergi la inceput