Mamici de martie - aprilie 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

In sfarsit mi-am pozat si eu burtoiu... azi dim. inainte sa plec la dr.: 1 si 2




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by kmi78

se pare ca nu merge, cine are timp sa-mi explice??


kmi si lauramar ptr link tb sa scrieti ceva de genul
[u r l="http://link_catrepoza.mea" ]poza mea[/u r l]

Scoateti toate spatiile din cuvantul url (eu am pus aici ca sa nu fie interpretat)
Unde am scris http://link_catrepoza.mea luati linkul din pagina unde se gaseste poza voastra.

roxana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Eliana bine ca esti bine. Si ca ai scos gynipralul din "alimentatie". Cred ca e de preferat sa-l tii pt. cazuri urgente. Cum am avut eu chiar in noaptea de revelion: 3 contractii in juma' de ora de voia barbata-miu sa ma tiriie la spital chiar atunci. L-am linstit luind un gynipral. Dexamethasone nu o sa-ti dea dr.? Macar sa treci de 32 de saptamini. Iar burtoiul tau e burtica doar. Stai sa vezi de-acum incolo cum creste!

Rebiana bafta la examen si cit mai putine emotii.

La multi ani, Misha! Ai exact aceeasi virsta ca sotul meu. Sper ca tu nu ai facut o minidepresie la schimbarea prefixului. Cred ca putem face schimb de locuri la "mamici de...". Cu siguranta voi fi mamica de ian-feb.

Absoluta sigur ca poti discuta cu medicul despre cum o sa nasti. Dar e vreun motiv medical sa faci cezariana? Daca nu tu cum ai prefera? (Stiu ca la noi medicii prefera cezariana.)

Loradin curaj ca mai e putin. Sa stii ca nu-i asa imposibil sa stai in pat. Eu am implinit ieri 5 luni de viata la orizontala si parca nu a fost asa greu cum parea la inceput.

Uff! AMR < 50 de zile. Au inceput emotiile.

Monica x2 30+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Fetelor,
Eu nu pot sa dorm de 4 nopti. Dorm 3-4 ore pe noapte, ma scol obosita, morocanoasa, fara putere si tre' sa merg la serviciu.
Aseara, dupa ce am venit de la serviciu am stat la bucatarie vreo 3 ore sa gatesc ca azi am niste musafiri. Eram terminata de oboseala, ma dureau toate si m-am asezat in pat pe la 10. Pe la 12 eram tot treaza. Cred am adormit pe la 1:30 dar la 4 eram deja treaza si nici ala n-a fost somn normal, ceva ca un vis agitat... Ce ma fac acum? Daca o tin asa? Sa ma duc la doctor sau sa astept sa vad ce se intampla? Cine mai are probleme cu somnul?

Ajutor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

Dragi gravidutze La multi ani!
vreau sa va spun ca nici eu nu pot sa dorm si sunt foarte agitata
desi am fost plecata la munte si am fost inconjurata de prieteni tot nu sunt relaxata.
sunt nervoasa si nu stiu ce sa fac.
vreau sa traiesc intr-o lume mai buna in care oamenii sunt mai prietenosi si respectuosi.
poate si scarbiciul e de vinaaaaaaaaa

dianiana
http://community.webshots.com/user/dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

La multi ani si din partea noastra !!!

Totul decurge bine si linistit...numarul kg creste impreuna cu burtica insa parca niciodata nu m-am vazut mai frumoasa...am luat pana acum 7 kg, cam mult, dar e si vina sarbatorilor. Mie imi este foarte greu sa renunt la dulciuri, la cafea, la o gura de vin...nimic nu-mi provoaca greata (nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu), as manca orice si la orice ora...iar in acesta perioada m-au inebunit cozonacii de aici (panetonele italian) si ciocolatelele...iar de la cafeaua italiana nici nu va dati seama cat de greu imi este sa ma abtin.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Roxana , pozele mele se afla in My computer unde am albumul de poze nu pe un link, cum procedez atunci? nu stiu zau de ce nu inteleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Buna seara,burtici

O sa incep cu ce ma doare cel mai tare:somnul
Acum chiar a devenit ceva imposibil sa dorm o noapte cap coada...Ba am arsuri,ba ma dor oasele bazinului,ba sta bebe pe nu stiu ce ficat sau splina...si uite asa fac nopti albe de cateva saptamani.Sunt obosita,de parca as fi chefuit 5 zile si 5 nopti.Dar azi noapte pe toate le-am avut....Acum vad ca s-au reluat si drumurile la baie in timpul noptii...dar n-are nimic...mai avem putin si scapam.

Misha,La multi ani!Nastere usoara!

Eliana,ma bucur ca e totul in regula.

Pupici si sper sa revenim mai fresh...,
Mada31+

http://image.lafemmebonita.com/c/f137647.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Si la mine este problema mare somnul se face 12 sau 1 noaptea fara sa adorm iar la cinci ma trezesc chiar si daca nu merg la baie, invepe foiala, incepe si bebe, asa va fi si dupa???? nasol sut sigura ca nu voi avea eu norocul de un copil care sa doarma cateva ore bune, apoi sa manance bine si sa adoarma la loc, e prea frumos, nu???? cine nu-si doareste ; cand eram si eu bebe am inebunit-o pe maicamea pt ca nu aveam chef de somn noaptean asa ca poate acum imi arata si mie bebe ce inseamna asta

Cria bv esti stagiar la experti , in ce an? si eu sunt in primul dar am predat o singura lucrare dupa ccare pauza, cred ca nici nu ma mai au in evidente

32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Salut fetele, vad ca sunteti bine, am vazut pozele frumoase cu landouri, burta lui Monica si a Elianei (sa nu fie de deochi!) si alte burtici in albumul nostru. Bravo! Am sa pun si eu poza cu landoul nostru, cand ajung acasa. Deocamdata am luat patut si dulap pt bebe. N-am rezistat sa nu luam si cateva salopetele roz si galben (ca tare frumoase erau si la lichidari dupa Craciun).

Problema la ordinea zilei sunt contractiile, am avut ieri mai multe (vreo 6-7, si de ajuns de puternice, iar aici la noi nu se prea dau medicamente pt. asta; dar maine am vizita lunara la dr. si am sa il rog sa se uite la colul meu, sa vada daca e intact, sper sa fie

Aaa, si apropos de dormitul pe partea stanga, eu ma tot stradui sa dorm pe stanga, si cand nu mai pot, ma intorc pe dreapta, dar ma mai trezesc noaptea si dormind pe spate, de fapt, ma trezesc cu niste dureri abdominale insuportabile din cauza ca dorm pe spate fara sa imi dau seama. Imi trec durerile daca ma dau jos din pat, merg la baie, si fac o plimbare prin casa… Ce sa fac oare, ca doar nu ma pot lega de pat ca sa nu ma intorc, si sa dorm tot timpul ca la carte…?

Cu kg. stam prost… am mancat corect pana la Craciun, si puneam ca la carte greutatea pe mine, dar saptamana dintre Craciun si revelion am mancat si eu niste cozonac, sarmale, nu prea multe, dar bune, si s-a pus tot, adica am luat 3 kg. intr-o saptamana (la 1,55m inaltime cat am eu) si sunt cu moralul cam la pamant. Ma apuca plansul cand ma uit in oglinda, nu zic…burtica e frumoasa si sunt mandra de ea, dar soldurile, picioarele, mainile… Voi cum va consolati?

Sori 24w5d cu

Mergi la inceput