Mamici de martie - aprilie 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

scuze pt greseli, tocmai am vazut...

Laura vrem sa vedem caruciorul, ai facut poze?

Eliana ma bucur ca esti bine, frumoasa burtik dar mai trebuie sa creasca

mi-am adus aminte ca seara mi se infunda nasul fara sa fiu racita iar aerul e destul de ok, ni de asta nu pot dormi, dar mi-am luat azi spray nazal , sa vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Roxii mersi eu am inteles cum e treaba cu link-ul, chiar vream sa intreb demult si acum am schimbat si semnatura.
Kmi eu sunt stagiara le experti contabili si acum teoretic sunt in anul 2. Eu trebuie sa depun lucrari la pt fiecare semestru si pt semestrul 2 din anul intai am cam intarziat. Eu sunt la sistemul colectiv ceea ce e mai nasol ca nu are cine sa ma indrume.

Cria cu

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Kmi daca pozele tale sunt pe my computer nu poti sa faci un link, trebuie sa fie undeva pe un site, pe yahoo etc.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Cria si eu sunt in sistemul colectiv dar nici nu am platit cotizatia anuala si am predat doar o lucrare in loc de doua /an, iar de acum va fi tot mai greu

cred ca m-am prins si eu cu pozele, incerc acum

poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

POZA

n-a mers, mai incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Uite ca eu am reusit

kmi

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Kmi incearca sa scrii asa:

(url="http://new.photos.yahoo.com/cami0628/album/576460762382444578")kmi(/url) iar in loc de paranteza rotunda tu foloseste paranteza patrata.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha_tp spune:

Fetelor, va multumesc pentru urari. Faptul ca am schimbat prefixul cu bebita la purtator, nu poate decat sa ma incante. Mai rau era sa fac 30 de ani si sa nu am bebe. Mi-l doream de ceva vreme...

In privinta kilogramelor in plus, parerea mea e sa nu va stresati. Nu face bine nici voua, nici copilului. Si multe mame mi-au spus ca au observat ca in general cele care s-au straduit sa ia kilogramele ca la carte in timpul sarcinii au nascut copii anemici si bolnaviciosi. Poate e adevarat, poate nu. Dar tot ele au mai spus ca au dat jos destul de repede kilogramele in plus. Deci mancati sanatos si evitati pe cat posibil dulciurile - care induc senzatia de satietate, ingrasa si nu ofera copilului vitaminele si mineralele necesare cresterii. Nu sunt adepta ingrasarii excesive, dar nici sa te stresezi daca organismul acumuleaza mai multe kilograme decat scrie la carte. Vom scapa de ele dupa alaptare. Cu efort si multa vointa :)
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha_tp spune:

Monica_b cu doi bebelusi in burtica ai mari sanse sa fii o mamica de februarie. Rar se intampla ca o sarcina gemelara sa ajunga la termen. Important e ca ei sa fie sanatosi si tu la fel. E greu cu gemeni, dar e frumos. Mi-ar fi placut si mie sa fac doi odata. Sarcina usoara si sa-i tii cat mai mult la caldurica.
Pupici

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

KMI eu am scris mai inainte ca am pus ceva poze dar doar cu cosul de la masina instalat pe suportul de la carucior pt. ca restul e dezmontat si sotul e la munca iar aseara am fost cu sotul la urgente ca a avut o criza de rinichi dar cum am putin timp impreuna cu el o sa facem mai multe poze!

laura25+Arianna

Mergi la inceput