Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ahhhh...nah k am uitat sa iti raspund, Bagheera. Referitor la Andreea...te referi cumva la vecina-mea? Adik ma rog, are o intrare a casei pe Cal. Rahovei... La ea te referi? Dak da, atunci: DA, are o fetitza car face 2 ani acum spre sf lui ianuarie. A divortat si ea de curind, de vreo 2 luni. Se pare k toata lumea a luat-o razna . Are si ceva probleme de sanatate cu aia mica. De ce intrebi ?

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna......pe mine ma tot doare stomacul,chestie care s-a intimplat des de tot in ultimul timp,m-a mai speriat si Alma cu cancerul la colon al ex-soacrei ei......ma bantuie gindurile negre.
Mi-am facut un suc de varza cu morcov,cica varza cruda ar face bine la stomac,da' vaz ca degeaba.....

Marce,cica asa s-ar zice cu parul,dar,desi am avut,cum spuneam,si eu de citeva ori arsuri,Diana s-a nascut cheala ca un bec....

La multi ani,Miha! Sa-ti traiasca fetele si sa fie sanatoase si fericite linga mamica lor cea viteaza!

Ma duc sa ma bantui....azi am avut program de lene,am vazut la filme,cit n-am vazut in ultimele 2 luni....


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

La multi ani si bine v-am regasit in 2007!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ia'uiteeee... Lume noua! A aparut asta micu'! La multi ani si tie, Alex!

Eu sint Am vazut la Tv, stirea despre romanca de 19 ani,din Italia, care a nascut in baie dupa care si-a aruncat bebelusul pe fereastra, de la etajul 4. Mahhhh.... lumea asta e sanatoasa oare? Cum poti sa tii 40 de sapt o sarcina si sa treci prin atitea neplaceri (k dak nu eram gravida poate nu intelegeam sau mi se pareau exagerari!) si dupa aia, sa iti arunci copilul pe geam?

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor!

Marce, din cate stiu eu, DPN-ul se calculeaza cel mai sigur dupa UM. Data pe care ti-o stabileste la eco e in functie de niste masuratori care au si ele o marja de eroare (sa vezi ce frumos o sa-ti deseneze dl. dr. daca il intrebi ce si cum ) si in al doilea rand bb-ul poate sa fie el mai dolofan de felul lui, dar asta nu are legatura cu nivelul de maturizare. Mie la ultima ecografie mi-a iesit ca e cu o saptamana in urma, de imi tot faceam griji, si pana la urma s-a dovedit ca nu era asa.
Despre ce se zice cu parul lui bb... Sara s-a nascut cu destul par, dar eu nu stiu ce-s alea arsuri.

Brenda, de ce nu-ti faci un control, niste analize, asa, ca sa dormi linistita?

Alex, bine ai revenit! La multi ani!

Pupici tuturor!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ce..? Credeati k dorm..?
Ie-te k nu...

Ameera, O sa il intreb pe dl. dr.k sa imi faca si mie schitza...si poate totusi il conving sa o scoata mai devreme un picutz. Nu de alta, dar "taticul" vine sa o declare si vreau sa aiba timp sa isi ia bilet de avion si sa fie aici cind se intimpla, k totul sa fie ok. Sa nu aiba scuze dupa aia ...


Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Da' eu oare de ce nu pot dormi?? Ca spre deosebire de altii n-am nici arsuri, nici nu primesc picioare in ficat... si totusi e 2.30 a.m. si nici vorba sa pot adormi. De cateva zile m-am si mobilizat sa ma trezesc cat mai devreme, ca mi-am zis ca in felul asta o sa fiu mai obosita seara... dar in afara de faptul ca m-am ales cu o durere de cap n-am rezolvat nimic. Ufff!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Gata, de azi va fac ceai de tei in loc de cafea. Toata ziua savurati cafelutele si seara nu puteti dormi.
Marce, nu cumva sa-ti treaca prin cap sa nasti mai repede decat ar fi vremea doar sa te adaptezi taticului!!!! Cica arsurile si parul bebelusei au vreo legatura, dar daca te gandesti bine, arsurile vin din stomac, esofag, etc iar bb sta cuminte in uter... nu cred ca ar fi vreo legatura intre arsura si parul bb-ului.
Abia astept sa vad poze cu grasunica ta!
Alex, bine ai venit!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Marce, pe masura ce copilul creste, uterul se mareste si impinge stomacul in sus.. Daca tot impinge stomacul in sus, asta inseamna ca sucul gastric e impins si el in sus spre esofag. Asta e cauza arsurilor. Mama, mama ce-am mai tras si eu cu ele.. Parca beam foc nu alta. La mine mergea cu Rennie si este permis in sarcina.
Cat despre DPN, acuma sincer-sincer, cine si-a adus aminte exact care a fost data ultimului CM? Ma refer la cazul in care nu este bebe chiar programat. Eu una nu-mi aduceam aminte chiar exact, aveam o marja de eroare de vreo 5 zile asa ca la mine a fost mult mai relevanta ecografia. Si mai am o prietena careia ii venea ciclul de 2 ori pe an. Si atunci cum sa se bazeze in stabilirea DPN-ului pe data ultimului CM?
In alta ordine de idei, La Multi Ani pentru toata gasca!
Eu am fost in concediu si a fost tare fain. Am facut Revelionul in Piata Universitatii, am fost si la munte de vreo 2 ori, m-am dat cu saniuta, am fost in club, in Oldies, ce mai, mi-am facut de cap :-)
Brenda, parca ai fi eu. De vreo trei zile simt o durere usoara intr-un san si ieri am stat toata ziua pe net cautand resurse despre cancerul la san. Iar azi am deja programare la doctor :-) Din chestia asta o sa ies macar mult mai bine informata :-)
Acuma nu stiu.. varza cruda chiar face bine la stomac? Pe bune ca nu ma pricep dar parca imi aduc aminte ca era unul din alimentele nerecomandate in timpul alaptarii pentru ca produce balonare? Asta nu poate sa fie bine..
Marce si Bagheera, sper sa nu mi-o luati in nume de rau dar chiar ma amuza. Mai, voi ati avut acelasi prieten (in perioade de timp diferite, bineinteles)?? Si cu toate astea sunteti amice? Pe bune ca mi se pare treaba asta super misto.. Eu nu cred ca pot sa fiu in relatii prietenoase cu iubita vreunui ex (cu care sa fi avut o relatie serioasa) :-) Oricum, admirabil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, pai daca iti faci probleme ori de cate ori auzi de vreun cancer, ce te faci? Ai grija cu varza, n-are cum sa faca bine la stomac!

Marce si Bagheera, intr-adevar curios cum povestiti voi de acelasi iubit! Mai ales ca, fiind taticul lui Marc, cred ca inca mai exista niste sentimente acolo...

Diana a aflat de moartea bunicii, a plans, m-a intrebat daca nu cumva e o greseala si n-am inteles eu bine , apoi a zis ca mai bine nu-i spuneam. S-a luat dupa aia cu calculatorul si s-a mai destins, nu mi-a spus c-ar vrea sa mearga s-o vada. Oricum inmormantarea va fi in localitatea unde s-a nascut, la 100 km de aici.

Multumesc pentru condoleante, noi nu eram in relatii bune, nu vreau s-o vorbesc de rau acum, ce-a fost s-a dus!


Diana si mami

Mergi la inceput