Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...
si noi pe aici sa semnam condica... Uite si cafelutza

M-am trezit devreme k a trebuit sa fug la Medsana pt recoltare sectretii alea-alea...cica se apropie momentul si sa vdm ce mai e "pe-acolo". Am lasat 1.300.000... ...cam scumpa sarcina asta!
Acum am vreo ora de forumat si dupa, mergem la eco.

Ameera, da...aia e ora mea... dar azinoapte am rezistat tentatiei de a mai intra...de fapt bebelina m-a tinut. Cum dadeam sa ma scol din pat, cum imi infigea un picior in ficat...Asa k am stat cuminte mai ales k trebuia sa ma trezesc azi de dimineata. Si ce naspa a fost! Asa as mai fi ...k dehhhh! ne-am cam dat programul peste cap cu nocturnele.
Brenda, felicitari pt "spaga"! Tare cumnata'tu...da' ce a facut la inceput de an nou? Sa ne zica si noua...Totusi, la jocuri de noroc nu m-as baga... k stiu k te "fura" si dau dependenta. Asta ar mai lipsi

Hai va pup si revin,



Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Buna cafeaua,Marce,sa mai faci.....

Cu jocurile....hmmm....depinde cit de stapin pe tine esti.....la ei,aseara,a fost un moft ca sa zic asa,cumnata-miu,de exemplu,nu mai intrase la un joc,de cind era pusti,adica de vreo 15 ani si mai bine.....dovada ca a stiut cind sa se opreasca,altul....ar fi jucat si banii aia.....
Probabil ca asa a trebuit sa fie,ca noi de fapt plecasem la patinoar.....hi,hi,hi......

Ploua....moamaaaaa si ce ploua....torential,ca toamna,mai arunca printre picaturi si cite o tentativa de fulg,dar in rest,toarna cu galeata.....ce vreme mohorita....



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani pe 2007! Sunt la serviciu si afara e o vreme....

Acum cateva minute am aflat ca mi-a murit fosta soacra, ea a fost colega cu mine la serviciu. Si-acum nu stiu cum sa fac sa-i spun fetei mele, daca s-o duc acolo sau nu. Eu nu sunt in relatii bune cu fosta cumnata si ele locuiau impreuna. Of, ce e viata asta!


Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Neatza dragii mei!
Brenda, felicitari cumnatului tau pt suma asta neasteptata!
Alma, spune-i neaparat Dianei vestea, dar nu cred ca ar fi cazul s-o duci la inmormantare, nu?


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Alma, condoleante! Dak pui la suflet, inseamna k tineai la soacra ta, deci probabil k nu era o femeie rea. Si in plus...nu era cam tinara totusi?

Miha, LA MULTI ANI FETELOR TALE!
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele!



Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ahhh...pe viscol si pe zapada am iesit viteaza, sa ma duc la eco, k sa imi vad bebelina.
Am o bebe grasunica , are 2,4 kile si aprox.44 cm. E cu doua sapt peste virsta teoretica si ...se cam stringe latzu'. De unde DPN era teoretic 23 febr acum s-a redus considerabil la 13 febr! Ahhhhhhh....siiii.... ARE PAR! Pina iese de acolo, sper sa faca plete k mami asa... In rest, totul e bine. Astept cu interes intilnirea cu dr ginecolog peste 2 sapt, cind sper k vom stabili ceva in legatura cu nasterea.



Va puuup si mai trec,

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

salutare la toata lumea.
azi nu am apucat cafea ca am plecat la birou cu noaptea in cap. in schimb sper sa beau una cand ajung acasa. ca am la treaba. eu sunt la birou si cand plec fug sa iau piticul si dupa aia acasa. pe vremea asta imi vine mie sa urlu darmite lui.
brenda abia astept sa se incalzeasca si poate sunam adunarea.
marce sper ca esti ok si asteptam vesti de la echo. mai ai pana in februarie, poate imi faci un cadou de ziua mea pe 18 februarie. sau poate tii bebelina pana pe 27 feb cand e si mark nascut. asta asa ca sa fie si mai amuzant decat este deja. i-am spus lui bogdan ca ne conversam si cred ca a dat deja in icter. ma intreba ce face andreea? si daca are fetita? nu imi spune nimic dar poate stii tu... in rest astept vesti mult mai interesante de la echo. nu ca m-as grabi sa il insor pe mark, dar verific si eu din timp. mai intru cand ajung acasa sa vad ce faci. ne vedem pe msg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, felicitari! Bebelina ta e deja mai mare decat era Sara mea cand s-a nascut! O sa fie o grasunica scumpica si pletoasa!

Alma, condoleante!





Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, saru'mina! Asa micutza a fost Sara ta la nastere? Wow... Eu nici nu as sti ce sa fac cu un bebe atit de mic! Mi-ar fi frica sa nu se rupa dak il ating... Par asa fragili..

Bagheera, mama... am scris mai sus ce am facut la eco inainte sa postezi tu.
Ce mai face Bogdanel? Vad k si la voi tot incurcata e... Adik, ba esti cu el ...ba nu... Iti spun eu ce functioneaza ...trateaza-l cu fundul o perioada de timp, mai lunga kiar..si sa vezi ce vine cu coada intre picoare inapoi. Asta in cazul in care te hotarasti sa il mai primesti inapoi. Oricum, nimeni nu garanteaza k nu o sa faca la fel in scurt timp. Parerea mea, e k e pierdere de vreme.
Ahhhh...si mai vroiam sa iti zic ceva important, zic eu... Avind in vedere k ai lui sint dusi cu pluta si nici el nu e prea departe, sfatul meu e sa vezi treaba obiectiv si sa te gindesti la viitorul tau si a lui Marc (pt k banuiesc k il vrei pe Marc tot timpul linga tine). Asa k...ia-ti un avocat, da-l in judecata sub pretextul stabilirii pensiei alimentare in mod oficial, si tot atunci cere pe linga asta, incredintarea definitiva a minorului, prin hotarire judecatoreasca definitiva. E foarte important, pt k dak vreodata te hotarasti sa placi din tara, idiferent pt ce motiv, nu il vei putea scoate din tara pe Marc, fara acordul lui ta'su. Si la cum e el...si familia lui ...ma indoiesc k va fi de acord...ba mai mult, iti va face f multe probleme!
Mai cere si tu parerea fetelor... au mai fost cazuri pe aici si te poti lamuri. Nu te lasa orbita de putina atentie! Vezi-ti interesul!

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

In alta ordine de idei..cum e treaba cu DPN-ul? Care e cel bun totusi? Cel teoretic dupa UM sau sa ma incred in asta de la eco? K nu stiu cind o sa nasc... de fapt, trebuie sa imi programez ceza...si multe altele... trebuie sa imi fac planu' k tiganu'

Siiiii...e oare adevarat k dak are par, de aia am arsuri? Sau iar sint babisme?

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput