Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,gagici.....si nu numai.....ca vad ca au reaparut si oarece urme de mascul pe la orizont....

Fetelor,eu sufar de gastrita hiper-acida (care intre timp,posibil sa fi degenerat intr-un pui de ulcerash),de aproape 16 ani...
Va spun sigur,sucul de varza cruda face bine la stomac....varza gatita e periculoasa,deaoarece,prin pregatire termica nush ce substante se accentueaza,bla,bla,probabil alea gazoase...hi,hi,hi....

Iaca si un citat dintr-un articol:
Sucul de varza
Contine saruri minerale, oligoelemente, vitamine: A, B1, B2, C, PP. Este diuretic, remineralizant. Sucul de varza cruda se recomanda in gastrite, ulcer gastric si duodenal, bronsite, in eruptii cutanate. Pentru a evita balonarile, este bine sa se inceapa cu suc de morcov sau de spanac timp de 2-3 saptamini, dupa care se trece la sucul de varza. Se beau 1-2 pahare de suc de varza pe zi

Poate pe viitor aveti nevoie,desi nu va doresc!

Astazi vreau sa fac un pic de curatenie,ca e jale,vine si un prieten sa instalam home-cinema-ul,ca io singura imi prindeam urechile....
De maine.....o iau de coada,fir-ar sa fie!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza....... uite hop si eu pe forum....
L-am "donat" pe Luca prietenei mele si cum imi era dor de voi m-am gandit sa va spun ce mai facem noi.
In general dormim bine noaptea (5-6 ore legate) dar in timpul zilei nu mai dormim deloc. Luca are chef de rasfat... acuma inca nu m-am prins daca plange de la colici (totusi nu cred) sau doar ptr ca trebuie sa stea cineva langa el... sa-i faca masaj, sa-l gadile in talpa, sa il ia in bratze etc... daca incerc sa-l pun in patutz incepe sirena lui roaita...
Asa ca in timpul zilei abia mai apucat sa spal un vas, sa mananc linistita, sa spal rufe... acum nu sint singura, dar de sapt viitoare... parca vad ca voi face lucrurile casnice in timpul noptii...
In rest, Luca e un dragutz.... se joaca mult, se stramba la noi toata ziua.. mai ales cand il scoatem pe balcon sa ia aer...
Marce, ce bebelina mare vei avea.... abia astept sa o vina pe lume.... si sa aiba Luca pe cine sa traga de par... cand venim in vizita in Bucuresti.
Alex, bine ai revenit pe 2007.
Brenda, Gabi, Ameera, Bagheera, Alma ... va pupicesc...
Eliza, vrem si noi la munte.... inca este primavara la Cluj; chiar este super cald
Ameera, imi pare tare rau ca nu poti dormi... stiu si eu cum este... nasoala treaba...
Trebuie sa fug.... ma cheama Luca la datorie.... prietena se duce sa puna de cafea si ptr noi....

PupYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!
Brenda, mai bine un pahar de suc din ala, decat o cafea.
Yagmur si pe bebe Luca. Asteptam poze cu el.
Eu abia astept sa incep serviciul. Nu am stare. si deocamdata nu am cu cine lucra.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Yagmur,esti o fericita ca Luca doarme noaptea,asta e cit se poate de bine....ziua.....hmmmmm.....nu tre sa-l iei in brate la fiecare scincet,tre sa-l mai lasi sa si plinga un pic,evident,daca nu degenereaza in urlete,altfel......se va invata micul speculant asa....

Si la noi,dupa ninsoarea de ieri,azi e zi de primavara,adineauri cinta o pasare la geam,un tril superb,nush ce specie era,dar chiar ziceai ca-i primavara..........parca nici nu se potriveste bradul impodobit cu vremea de afara......ce aiurea

Marce,tu ce faci? Dormi?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

E frumos si la noi, nici nu-mi vine sa cred ca ieri am vazut nameti la TV, ba chiar drumuri impracticabile in judetul Buzau. Asta0i vremea, ca si omul, schimbatoare!

Yagmur, bebeii stiu si simt cand sa intinda coarda... Daca ii stabilesti un program de pe-acum, sa vezi ce baiat cuminte o sa ai!

Brenda, nu stiam de sucul de varza, eu n-am probleme cu stomacul, pot sa mananc orice , dar daca ai citit, incearca si-asa. Da-o pe suc de morcov mai intai, ca asa vad in citatul ala.

Alex, eu as mai fi vrut sa stau pe-acasa...

Am pus niste poze facute la Buzau, o sa mai pun in curand si restul, de pe-acasa si de la revelion.

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Dar zilele astea cat am stat acasa Claudiu a facut ceva progrese in vorbire, spune mai multe cuvinte, si chiar leaga propozitii, chiar daca din 3 cuvinte numai unul e in limba noastra.

"Moudi di do dima"

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by alma


Am pus niste poze facute la Buzau


Am vazut pozele v-ati distrat de Revelion. E mortala poza cu tine si Brenda cu caciulile alea
Si, mai-mai, ce fete frumoase aveti! Sa creasca mari si cumintele!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Lasa Alex,ca nici cu fii-tu nu mi-e rusine.....si nici cu ceilalti copii de pe aici....o sa fim gasca cu copii frumosi!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Asta sa insemne ca trebuie sa mai facem si altii, daca facem copii frumosi?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Subscriu!
Toti copiii de aici sunt frumosi!!! Si cel mai tinerel e deja un adevarat macho!!!! L-am vazut, e superb gagiul!
Am facut si eu cateva poze in vacanta, dar mi-e lene sa le pun pe net. Rabdareeee....

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput