Piticlonti de iulie - august 2004 (207)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
ioana, si pupi suge degetul si eu nu ma agit deloc. cica daca se dezvata pana sa i se schimbe dintii nu-i nici un pericol. so, mai asteptam. mie mi-e asa de drag cu degetelul lui si-apoi ma mosteneste pe mine, las' sa fie sanatos.
liliana, uitasem sa zic ca m-a impresionat tare povestea cu oltencele si cred ca tu te-ai umflat de plans. las' ca timpul va trece repede si-acusi o vei avea pe printesa langa tine.
azi l-am intalnit pe santa, apoi am fost la un restaurant misto decorat numai cu trenuri, unul mergea sus, la tavan, daca-s gospodina poate pun si ceva poze...
duminica minunata

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si pozele:
http://new.photos.yahoo.com/antandreea/album/576460762361294356/photo/294928803912017351/9

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intru sa va salut si sa va doresc o duminica super frumoasa !
Pupam pe Pupi cu caciula de mosh, e un dragalash si un scump.
Iar restaurantul acela era bestial, te si cred Andreea ca acolo iti vine sa mergi cu cupilu`
Super !

Io am innebunit. Am pus la cuptor amandina, mi e o pofta de ceva gretos si ciocolatos de mor. La noi ploua si e frigut, dar tot am iesit o juma` de ora prin balti.

Pupam trupa. O saptamana frumoasa sa aveti !
o poza cu mine sa vedeti ca am luat o razna
distractieee
si dedicatie pt Nora :-)
inel_de_baie


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna seara! Am lipsit la apel o saptamana, intru acum un pic, ca-s rupta de oboseala...da' mandra . Am participat toata saptamana la un targ de textile-incaltaminte si ne-a mers chiar biiiine, suntem obositi amandoi dar macar ne-am mai inviorat un pic financiar.
Nici saptamana care vine nu-i mai usoara, marti ne mutam iar cu marfa pentru ca de miercuri mergem la Targul Cadourilor de Craciun.
Asta-i partea buna, aia care ma intristeaza e ca Matei e la bunici si duce tare dorul de casa, tot timpul spune ca vrea la mami si la tati (adica la casa lui, ma corecteaza tati care trage cu ochiul, ca deh, are casa ). Asa ca-i mofturos tare si scoate untul din bunica!

Am reusit sa vad poze cu Pupi cel scump si cu restaurantul ala minunat in care poti sta civilizat fara sa alergi dupa un copil plictisit, poza cu Daria cea tanara si zburdalnica si cu Giulia in inelul de baie.
Mai mult nu am reusit, acum stau cu vopseaua in cap, maine sunt programata la coafor pentru tuns dar multe n-am de facut, asa ca vin la voi!
Pupici si o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut fete cucuiete!

Ce mai faceti, nu v-am mai vazut (citit) de o groaza de timp... am avut o perioada f. incarcata la servici, acum ni s-a amanat proiectul dar sunt tot ocupata cu sarbatorile..

Am stat insa mai mult in casa in week-end si v-am citit.. nu am recuperat totul dar macar o particica..

Bianca e f. obraznicuta, alerg dupa ea sa o imbrac, merge in directie total opusa, se ascunde prin magazine de ma apuca panica ca nu o mai gasesc, ce sa mai... peripetii... mai nou si daca ii dam palmuta la fund mai usor nu reactioneaza...

De vorbit vorbeste combinat si engleza si romana, si-a dat drumul la gura, insa la olita si suzi nu am facut progrese... le folosim pe amandoua cu succes.. adevaru ca nici eu nu am stresat-o...

mitzu, nici nu mai stiu daca ti-am scris, sa-ti traiasca Mara, sa fie sanatoasa si sa te bucuri de copii!

in rest, sper ca ati avut parte de multe cadouri frumoase de la mos nicolae... si la noi a venit nu prea incarcat ca eu sunt de principiul sa nu-i dau prea multe deodata, sa nu-si piarda interesul..

de craciun deja mi-am facut cumparaturile, iar bianca il asteapta cu mare interes pe "mo ciun"

Cam atat acum, sper sa am timp sa vad pozicile si sa mai intru la o tacla sapt viitoare..

Pupici tuturor si un week-end (cat a mai ramas) placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

As putea sa spun buna dimineata ca to e 12 si ceva...doamne abia astept concediul de iarna...am citit despre colorat, ei bine al meu cu predilectie scrie si coloreaza pe cearceafuri!!! Mi-a distrus deja vreo 3 garnituri, ca nu se mai ia!! Apoi in ordinea "preferintelor" vin peretii, agenda mea si apoi rechizitele lui!

Acum o ora am terminat si eu un tort de mere..yami yami ce bun e! Ma duc sa ma cult ca iar e luni fir-ar sa fie! Va pup!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehe, daria, parca am fi de-o mama...
eu am facut paine neagra si miroase asa frumos, e a doua oara cand folosim masina, si prima oara pt un program mai lung. mai stau un pic si-o tai sa vad si daca gustul o fi la fel de minunat ca aspectul.
anca, bine ai revenit pe la noi si pupici biancai
roberta, ma bucur ca au mai venit ceva banuti, e nevoie mai ales acum inainte de sarbatori
philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza.....

...in ultima zi de serviciu...pana la anul.De maine intru la smotru ca sambata n-am facut mai nik,am colinat magazinele sa luam aparat foto,ca asa nu se mai putea.
Rares se joaca de-a desenatul,dar desigur,mazgaleste si nici rabdare nu are sa stea prea mult la desenat.Mai degraba se joaca cu poseta feteiE indragostit de o posetuta si numai cu aia sta in mana.Alta pasiune este incaltatul cu papucii nostri,mai ales aia cu toc.Incepe sa mai rupa cuvinte si mai nou intreaba 'unde?'

Daria...saru' mana de dedicatie si la prima baie facem si noi poze
Beyyyy...reao...cand a vazut in mesaj ca sunt poze cu tine...de abia asteptam sa te vad...si tu...ascunsa dupa Giulia.Doar te-am zarit,ca sa zic asaPune,mama,o poza si cu tine,asa,in toata splendoarea...siiiiiii...baga o amandina si la mine

philip....tare scump e Pupi...mai ales cu caciula Mosului si pictatIar ingineria aia de la magazin...m-a facut pe mine sa tanjesc...nu mai zic de Rares,ca nu-l mai dezlipeam de ea.

Olivia....pe unde iti umbla sabotzii,a?Mi-e dor sa mai apari,fata draga!Nu mai spun ca esti tare scurtutza in ultima vreme in mesajeCe face Uka?

Liliana...cred ca deja esti in vacanta...sau o fi fost vorba de saptamana asta,joi?(mama lui de neuron)Si eu am dat apa la soricei,cand am citit mailul ala...offf...dar lasa,ca indata o vei avea langa tine.

alice....abajurul meu drag, (observi cata imaginatie am de dimineata)...ce ai facut in we?Ce face nepotica?Ceva poze?

Anca....in sfarsit ai aparut....ne faceam griji...ne gandeam ca te-ai mutat si erai ocupata.

Ioanooooo....ce-ti face mandra bucalata?Cum mai sta cu secretele?Am prestat iar ingineria ta,dar am uitat sa o pozez

roberta...felicitari pt redresarea financiara.Cand si unde e Targul de cadouri?Cred ca de aia astepti sa iti vina frumosul acasa...

Am fugit...dar mai revin.


Na...ca era sa uit....am pus un filmuletz cu Rares dansand cu mama si cantand 'Barca pe valuri'

http://www.dropshots.com/day.php?userid=217104&cdate=20061210&ctime=185254


si niste poze:

http://new.photos.yahoo.com/noricel2222/album/576460762355574981/photo/294928803913277115/71



Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
noi am avut un week end relaxant...si plin de cumparaturi. vineri seara am fost la petrecerea de craciu de la Mugur la munca, a fost funny, eu oricum nu simteam absolut nici un gust (reminiscentele guturaiului), asa ca am baut vreo 30 de cocktail-uri...tot degeaba . ieri am luat cadoul copiluluil de craciun, Thomas si Percy pe sina de tren, cu oficiu postal....sper sa ii placa, ca era unul dintre obiectele de pe lista.
Anca bine ca dati un semn de viata! am tot intrebat de voi...ai o gramada de absente
Olivia vazut sabotii, mie imi plac! tie nu? ce ati mai facut in week end?
Liliana sa nu uiti de AMR, sa facem galerie ca data trecuta, da?
Daria ai tuns-o iar pe Giulia?
Andreea de pupi ati facut deja bradul?
Andries cum stati cu gradi, ai gasit ceva?
Noraaaa!!! cum adica, intri deja in conced? wow, is galbena de invidie!
o saptamana frumoasa tuturor va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Noraaaa vezi ca ai uitat iar sa le faci publice...pozele!!!!Super tare cantaretzul-dansator!!!!Si mooor de invidieeee,in concediu deja????
Neatza,noi am avut un week-end bun,am terminat curatzenia,noroc cu Cenusareasa ca ne-a ajutat la spalat perdele si sters podele!A intrebat-o un vecin ,daca vine moshul la ea,si ea a raspuns ca "nu inca,ca trebuie sa facem curatenie si a venit Cenusareasa sa ne ajute"Nu am reusit insa sa facem bradul asa ca speram ca-l facem in seara asta!!!
Pun si eu o poza cu ce m-a rasfatzat Jamie Olivier al meu,in week-end
http://new.photos.yahoo.com/gorodeii/album/576460762359649862/photo/294928803914929461/10
AndreeaP super pozele, pupam smecherasul de Pupi!!!!
Fetele merci de raspunsuri in legatura cu degetzelul,adevarul ca eu am incercat s-o dezvatz,dar nu am reusit ca urlaa,si nu m-au tinut nervii,eu mi-am propus s-o las pana in vara,in ideea ca se va dezvatza singurica,daca nu,atunci sigur actionez!!!
pupici sunt in zona
Edit,meei si io credeam ca vedep poze cu brunetcika Daria si cand colo!!!!
Olivia sunt frumosi sabotzi daca i-ar vedea Maria ar zice ca sunt exact modelul Cenusaresei!!

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput