Piticlonti de iulie - august 2004 (207)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ina - poi asta inseamna la ei colorat :-))) sa mazgaleasca. Cel putin Giulia trage cateva linii unde trebuie, dupa care ia hartia si umple locurile goale cu ... obiecte neidentificate, dar ea cica deseneaza floare, bb, minge. Ce stie sa faca sunt inimioarele alea i ies ok

Alice - nici io nu ma asteptam la asa preturi

WE frumos tuturor daca nu apuc sa va mai scriu, desi sper sa am 5 minute libere si de`acas`


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Ina, nuuuu! Stefaniei ii place foarte mult sa se joace cu creioanele colorate, stie ca are voie sa scrie/deseneze doar pe hartie sau cartile ei de colorat (nu ca nu se mai intampla si incidente). Si cand are ocazia imi cere pis (adica pix), sa mai mazgaleasca un pic. Nu-ti spun ca au fost zile in care era ea plina de pix, inclusiv mustati ca la pisici

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

ina - subscriu si eu. colorat inseamna sa ne alegem culorile, sa studiem foaia si apoi sa mazgalim energic din loc in loc cand coloram in carticele respecta doar vag zona in care trebuie sa coloreze (de ex piciorusele cocosului inseamna burta + picioruse + iarba). cand e foaia libera se distreaza sa faca punctulete, picioruse (adica daca eu desenez ceva ea pune picioare luuungi de paianjen, chiar daca e un peste sau un pantof) si cerculete (o specie noua de cerculete, descoperita de ea ).

daria - eu pe setul cu aspirator, fier si masa de calcat, masina de spalat cu suport pt rufe, rufe, clesti, cosulet plus gospodina aferenta am dat 6 euro si un pic. este adevarat ca le-am cumparat de la jumbo, un retailer specializat (magazin cam cat ar fi un billa + 1 etaj deasupra, plin doar cu lucruri pt copii). aveau niste preturi incredibile, dar valizele mele aveau si ele o limita


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

a, ca sa facem o comparatie - am luat de la ei niste super-luminite de brad in forma de inimioare si floricele cu 4 euro. la home design mall erau 500.000!

edit - mamici dragi, ne auzim maine! o seara frumoasa tuturor!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara , buna seara....

am avut niste zile in ultimul timp de-mi vine sa-mi iau campii....nu stiu ce a avut Andreea dar a fost tare obraznica...i-am tot zis ca daca nu-i cuminte Mos Nicolae n-o sa-i aduca dulciuri...parca vorbeam la pereti....cred ca inca nu realizezea ce e cu Mosu' asta....il recunoaste prin vitrine dar doar atat...la noi nu merge faza ca daca e cuminte Mosu' ii aduce jucarii :((

In rest...azi a fost mai cuminte, deci si eu am avut creierii mai aerisiti....ii dau mereu burti in cap cand trec pe langa ea...nu reusesc deloc sa apreciez distanta....nu zice nimic, pe mine ma pufneste raasul.

La colorat nici noi nu stam bine....a mea nici macar nu are bunavointa sa mazgaleasca, imi da mie creionul in mana sa colorez....o fericire...a inceput sa-mi placa, ma destinde chestia.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

SIMONICI, LA MULTI ANI!!!Multa sanatate si sa ai parte numai de fericire!!

Fa-ne un cadou si noua...intra si da-ne vesti despre tine si Dnl Pufulescu....ce mai faceti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Am sa-i transmit Simonei ca ati felicitat-o! Chiar azi mi-a scris este f ocupata..Pufu este bine ,dar nu mai merge la gradi sta din nou acasa cu bona.
Ioana uite aici www.shoepavilion.com/tommy-hilfiger-ellen.html" target="_blank">sabotiinu i-am returnat inca..nu am gasit altii ..inca!Poate gasesti o metoda s-o dezveti...daca nici macar nu ai incercat pina acum nu ai de unde sa stii..poate merge! Uka este bine..merci de intrebare!
Roxa..pai asa mami...nu ai luat masina cea mai mare??? Sa-ti fie rusine!Uka si el este fun ...Pogo (Pongo)
Liliana hai ca mai ai putin!
Felicia bine ai mai venit pe la noi!
Irina ma bucur ca Raducu este bine! Nici Uka nu deseneaza el doar da comanda ce sa-i desenez io!
Cristalinule...macar ai scuza!
Gabi nu ti-ai revenit inca?
Alice si eu merci pt ideea cu chitara! Abia astept reactia lui Uka!

Un we frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Olivia, merci ca ne dai tu vesti despre Simona si Pufulescu...

fi-mea e in pielea goala ...s-a dezbracat singurica si zice "sunt la pielea goala, acum ma plimb"....la un moment dat tragea de cap cu amandoua mainile cica "nu pot sa dau jos"(capu')...hahaha....asa le face la papusi, le dezbraca apoi le da capul jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Gata incepe weekendul.

Ioana si MItzu si noi in categoria celor care isi sug degetul la culcare....vorba lui tacso, si-a subtiat de tot degetele acelea.

Simona La multi ani fericiti si din partea mea.

Marcela felicitari ptr acomodarea rapida a Liutei. Uf eu am dormit un pic si mi-am visat copilul....si ce real era visul cand smotoceam la ea si ei nu-i pasa, si eu incercam sa-i cumpar simpatia dandu-i zeci de jocuri...care de fapt le si am , ca am un dulap plin de jucarii cumparate special ptr cand o voi aduce.

Andrea sarut mana de urare...si eu sper sa treaca timpul repede...deja numar invers, trei saptamani de vacanta, 18 de scoala si gata....., iar am sa va innebunesc cu AMR-ul dar mai asa prin ianuarie,februarie dupa ce iau biletele.

Ina bineinteles ca asta inseamna colorat la 2 ani, sa invete sa tina pis-ul vorba Stefaniei de Andrea in mana.

Andrea si Adeluta tot asa, pe foi, pe carti...si pe picioare. Odata vorbea maica-mea cu mine la telefon si se facuse Adeluta asa de cuminte...cand colo ce sa vedeti isi scrisese amandoua picioarele de la glezna la genunche cu pix...de a frecat maica-mea la ea o zi...si ea se smiorcaia niu,niu e mumos....adica sa lase asa ca e frumos. Moi pomeni pe la 18 ani ca vine tatuata ca asa e frumos.

Felicia super Andreea..nu poate sa-si dea capul jos.

Olivia frumosi sabotii.Pup si ne mai auzim.

Eu iar incep sa fiu obosita...dar de joia viitoare intru in vacanta. Am si atunci multe de facut, dar macar le fac cand vreu eu.

Liliana

Cele mai noi poze

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salut trupa si va doresc un we frumos, insorit si plin de sanatate

Polux - deci sa scrii amr-ul tare si raspicat si facem galerie sa treaca repede timpul si sa o revezi pe Adela

Fug la cumparaturi si bucatareli.
Pupici speciali pe burtici si cupilasi (toate generatiile grupului nostru)


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput