Piticlonti de iulie - august 2004 (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Simona, la multi ani plini de bucurii si impliniri!

Am fost la un doctorat...Plesnesc! In afara de faptul ca toata lumea simte nevoia sa ma hraneasca ma mai imbuib si singura! Rusine sa-mi fie!...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hahaha, Cristalina, sa iti fie de bineee ! Te pupam cu drag, chiar si asa !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata ... pe la pranz. acum am venit de la oftapro, am fost la un consult si totul e ok. dioptrii mult prea mici pentru ochelari, ramane sa ne mai vedem cu dna doctor toamna viitoare. lia pui a fost cuminte, a primit si ciocolata (din care abia a gustat, o friptura ar fi mers mai bine ). deci sunt linistita ca suntem in regula la ochisori.

simona - la multi ani! sa fii fericita, sanatoasa si norocoasa! pupici la toti trei de la noi trei! si sa gasiti cea mai buna solutie! (gandurile alea ne incearca si pe noi).

cristal - hehe, iar aveti doctorate? sa-ti fie de bine! si mai pastreaza cateva praji pentru mai tarziu

liliana - mandrei ii place tare mult la noua gradinita, ieri abia am luat-o de acolo si era intr-o verva si a povestit si a cantat in masina de am ametit pana acasa azi dimineata, desi era obosita dupa ce a stat atata timp la oftapro si avea si pupilele foarte dilatate (nu vedea bine de aproape), si-a luat la revedere dupa 10 min si a ramas sa lipeasca un om de zapada pe hartie cu ceilalti copilasi. abia peste vreo dousa saptamani pot sa spun clar daca e totul ok. dar pentru inceput vad ca e foarte linistita acolo si asta ma bucura mult de tot.

sunt pe-aici.


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Marcela, felicitari pentru vestile bune!

Ioana, eu am tinut mortis sa o dezvat pe Maria inca de cand era mica de supt degetul pentru ca am doua exemple de savanti care au supt degetul pana la scoala (...si chiar si acolo un pic...)respectiv io si John.
Acu', la mine nu se vede ca-s dintii drepti pen' ca sunt cam galbeni si nu mai arata frumos, dar John are dintii drepti si frumosi si asa ii aveam si eu in tineretea mea.
Depinde de materialul clientului, daca se strica sau nu dantura. Cica asta cu suptul degetului ar modifica cerul gurii si ar fi probleme de respiratie...Nici d'astea nu avem niciunul.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

SIMONA Sa ai parte de toate bucuriile din lume si asteptam vesti despre Luca!

Azi sunt la treaba, dar am de recuperat
Ioana, nici noi nu am avut probleme cu suptul degetelor, asa ca nu-mi dau cu parerea. Stiu si un caz cand a ramas cu dintii strambi (o prietena foarte buna, era super complexata, si-a pus aparat la 25 de ani si acum arata super), dar si un caz cand are dintii ok, chiar daca si-a supt degetul pana in clasa a patra (cumnatul meu). Sau poti sa ai dintii strambi de la natura, ca mine
Roxana, am salvat reteta, chiar o voi incerca.
Andreea, inot, ce fain!
Liliana, sper, numai pentru tine, sa treaca repede, repede Sarbatorile de iarna si sa o vezi de Adela repede!
Daria, ei data viitoare vei deschide mult mai repede un capitol nou.
Cristalina, sa-ti fie de bine. Samburel trebuie sa pape numai bunatati.
Marcela, super cu gradinita. Stefi merge la o cresa de stat, banala, dar tot ii place. Bafta in continuare.

Fug inapoi la treaba, dar va urez un week-end placut!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Hai ca m-am mai adunat putin...

Sa-i urez si eu toate cele bune Simonei - LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa si fericita!!

Privitor la suptul degetului eu nu pot sa-mi dau cu parerea - Stefan inca suge cu FOARTE mare placere suzeta. Dar am o prietena care si-a supt degetul mare pina la o virsta inaintata si are o deformare in bolta palatina (laolalta cu dintii de sus evident) din aceasta cauza...

In rest sunt pe aici, astept cu nerabdare ora de weekend...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - am in mana o revista de la Auchan Budapesta, iti scriu preturile sa puteti compara:
4000 forinti (600 mii lei) tractor cu omulet si remorca cu legume
5000 forinti (750 mii lei) vacute, camioneta de lapte
6000 forinti (900 mii lei) camioneta cu cai
16.000 forinti (2.400 mii lei) ferma intreaga
Deci preturile m au dat pe spate, este oferta de sarbatori... nu stiu ce parere aveti, mie mi se par scumpe ...


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Se povestea p-aci despre copii care coloreaza, si am incercat si io cu cupilu radu...dar n-a iesit nimic. Dupa ce m-a kinuit talentul si cu cele doo maini stangi ale mele am desenat o preaminunata masina, cand l-am pus sa coloreze a umplut toata pagina de mazgaleli. Ai vostri coloreaza cat de cat in contur?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, olalalaaa, mama ce preturi !! Multumesc pentru raspuns aniuei !!
Ma grabesc si io sa plec la cashile mele, nu inainte de a va ura un uichend linistit si cu vreme frumoasa (ca io una m-am saturat deja de ceatzaaa !!!). Va pup pe toate si sa aveti grija de voi !!

Editez - ca sa ii raspund Inei, sa nu spuna ca Raducu are ceva ... altfel - nu, mama, stai linistita, cel putin in ceea ce il priveste pe Andrei, NU coloreaza neam in nici un contur, ia creioanele si trage linii pe hirtii (dupa care vrea neaparat alta foaie noua din imprimanta !!), sau deseneaza pe jos (norok ca nu am parchet ), sau pe pereti (ceea ce este cel mai fain de vazut pentru noi, parintii !!). Asa ca nu iti face griji, nepoata mea nici acu, la sase ani nu nimereste foarte bine contururile, daramite la doi anisori ai prichindeilor nostri !! Hai, pupici si spor la ... colorat/desenat !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Alice-nu-mi faceam griji pt Radu, la drept vorbind nici n-ar avea de la cine sa mosteneasca indemanare sau talent...doar ma minunam ce indemanosi/priceputi sunt alti copii.

Mergi la inceput