Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mersi fetelor!
Deja savurez libertatea:)))))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Felicitari Gabi! Super veste...

Acum incerc sa va pun un link cu ceva simpatic... nu stiu insa cum sa il pun sub un alt nume...k de ex sa nu apara toata adresa de web ci doar un singur cuvint "x" Ma dispera kestiile astea...

www.dropshots.com/day.php?userid=216010&cdate=20061206&ctime=030204 Filmuletz facut de mine azi" target="_blank">http://www.dropshots.com/day.php?userid=216010&cdate=20061206&ctime=030204 Filmuletz facut de mine azi

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

M-a luminat Brenda ...ia sa incerc! Ce bomba pot sa fiu...

www.dropshots.com/day.php?userid=216010&cdate=20061206&ctime=030204" target="_blank">Filmuletz facut de mine azi. Va place?

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Bueiiii ...merge! Ce dastepta e Brenda, dom'le! Maria Ta!

Puuuup,

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Sper k v-a placut purcelul meu ...e super haios! L-am cumparat ieri seara de la un mg micutz de pe linga metrou Unirii 1. Am dat 320 mii lei. Azi am fost in carrefour si l-am vazut si acolo dar ...am uitat sa vad cit costa acolo.

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

La multi ani si din partea mea, Eliza! Cam tirzior ce-i drept...Nu stiam k esti Nicoleta...


Ameera, stiu exact cum te-ai simtit fara net ...asa m-am simtit si ma simt si eu de fiecare data cind ramin fara.

In rest ...bebelina se zbenguie in burta la greu, de m-a zapacit... ma si sperii uneori, k deodata sare cu putere acolo in burta, cind nici nu ma astept! E "fun" cu asta cind ...sint la volan, in trafic ...hehehe...

Si i stire de ultima ora... Mi-a crescut blana pe burta! ...sau pe aproape...


Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

buna,buna!
Oboseala mare....nush de ce ma simt asa obosita.Dar incep sa fac fel si fel de legaturi cu faptul ca imi cade parul raaaaau de tot si ca de citeva saptamini imi singereaza gingiile la fel de rau.Si azi am constatat ca nu numai la periaj.....

Cred ca am nevoie de ceva.....dar nush de ce!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Când simt că am ajuns la un capăt de drum, că o anumită situatie de viată m-a făcut sah-mat, dărâm piesele si încep un nou joc. Conditiile exterioare ale vietii nu se schimbă, asa cum nu se schimbă nici tabla de joc, nici piesele, nici regulile jocului, însă tactica va fi alta, întelegând prin asta atitudinea mea fată de joc.
Pe de-o parte, sunt zile în care nu găsesc bucurie în ceea ce fac, desi stiu că ea există, asteaptă doar să o redescopăr. De exemplu, mă stresează faptul că trebuie să învăt si nu mai am timp de citit beletristică, dar când mă cufund în studiu mă simt fericită. Seara, mă stresează gândul că a doua zi trebuie să merg la serviciu si nu mai am posibilitatea să mă plimb dimineata pe malul mării, dar când sunt la serviciu, mă simt bine. Fericirea nu este în afara mea, ci în mine, si ea nu alege să se manifeste într-un loc sau în altul, într-o împrejurare sau alta. Să accept să fiu acolo unde sunt sau urmează să fiu, făcând ceea ce fac sau urmează să fac, fără să mai amestec lucrurile, iată secretul fericirii. Pe de altă parte, uneori îmi place să mă las purtată de împrejurări, să văd unde mă duc ele, ca apoi să dau cu piciorul probabil unor sanse reale. Fie pentru că nu mă simt pregătită, fie din lene, uneori însă si din plăcerea perversă de a pierde. Normal ar fi să regret, dar eu sunt de-a dreptul fericită, precum calul acela din poveste care s-a scuturat de răpciugă.
Fiecare zi deschide o cale nouă către fericire. În aceeasi viată, nu alta, în acelasi oras, nu altul, lângă aceiasi oameni, nu altii. Viata fiecăruia este o Tară a Minunilor, cu fiinte pitice si fiinte uriase, cu nebuni si întelepti, cu regi si slujitori, cu ducese si lachei, cu pragmatici si visători. Dar câti dintre noi avem puterea de a ne micsora si a creste pe măsura lucrurilor, pentru a le descoperi si a le întelege pe de-a întregul? Câti am trăit fantezia de a pune urechi lungi si mustăti unui coleg care nu ne place? Câti am ascultat serios povetele unei omizi? Sau câti ne-am ridicat privirea de pe masa de lucru, întorcând un zâmbet invizibilei pisici din Cheshire?
Eu cred că bucuria de a trăi se păstrează intactă în noi, trebuie doar să o descoperim cu crenguta de alun si să forăm în pămîntul uscat si tare al prejudecătilor si al nemultumirilor noastre.
(Silvia Velea)

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, tot vitamina C iti recomand si aici:)
Ai scris cateva idei interesante... unele chiar mi se potrivesc si mie...
Marce, e cool purcelusul tau!!!! Imi place!
Yagmur, noutati?????

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Scriu pe fuga ca abia ma misc... acum am picat de la o cina cu colegii de la job, unde am bagat in mine mai mult decat prevede stasul.
Dar a fost dragutz iar sambata avem balul de Craciun si eu inca nu am gasit rochia de seara in care as putea intra...
Am fost la doctor azi.. prima oara cand nu a fost multumit de tensiunea mea 13 cu 10. Eu eram hipertensiva inainte de a ramane gravida, dar sarcina m-a reglat super bine... acum se pare ca bebe Luca se pregateste sa vina pe lume si ma voi intoarce la problemele mele cu tensiunea, migrene, tiroida..etc...
Marce, super porcusorul.... mi-ar placea si mie unul..
Gabi, sa te bucuri de libertate... ne vom distram impreuna la anul in Oradea.. la primavara trebuie sa ajung si eu acolo, ca tare mult imi lipseste.
Brenda, nu stiu ce sa zic de sangerare.. eu sufar de parandontoza si e ceva obisnuit la mine.... dar in cazul tau chiar nu stiu....
Sa nu fie de la prea multa oboseala... sper sa apuci sa te relaxezi de sarbatori...
Va las acum.... fug la dush (daca mai reusesc sa intru in cabina de dush)... si apoi ma rog sa adorm...

PupiciYagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput