Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Si eu va doresc toate cele bune, sa aveti Sarbatori linistite si fericite! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor! Vad ca lumea e prinsa cu pregatirile de sarbatori, concedii... Sper sa mai dau pe aici, dar pentru ca ce-i sigur ii sigur va urez de pe acum tuturor un Craciun fericit si un an nou care sa va aduca numai bucurii si impliniri.
Aici acasa e bine, cu familia, Sara e incantata sa vada atata lume in jur, rade si povesteste toata ziua, eu am reusit in sfarsit sa ma odihnesc... e fain.

Yana, bine ai venit printre noi! Vad ca esti graviduta... mi se pare mie sau suntem tot mai multe cele care ramanem singure inca dinainte de nasterea copilului?

De Yagmur ce mai stiti? Imi pare rau sa aud ca o doare operatia:( Sper ca a venit si lapticul intre timp. Cand o externeaza?




Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

Yana,bine ai venit! Sper sa te simti bine printre noi!

Eu am avut voie sa plec mai devreme de la serviciu,am plecat cu o colega cu masina,dar pe drum a intrat unul in noi din spate si am inghetat pe la politie pina pe la 5...am ajuns inghetata bocna acasa si nu-mi mai arde de nimic.Desi am atitea de facut.........

Si eu ma intrebam ce face Yagmur>...

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, imi pare rau ca ai patit-o!
Yana, bine ai venit!
Eu cu morcovul in partea de jos, de nervi, ca iepurele se cam pregateste de craciun, a facut si un brad imens... timp de 10 ani n-am avut niciodata un brad asa de mare A pregatit si cadouri pentru copii, insa a uitat sa ma sune sa vada daca copiii n-au cumva alt program de craciun... Si vom avea, ca dupa masa plecam la unchiul meu sa petrecem Ajunul impreuna ca si in fiecare an. Deci se pare ca va iesi cu cantec

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Multumesc pt ururile de bun venit mamicilor.
Ameera...se pare ca suntem din ce in ce mai multe mamici or viitoare mamici parasite :(
Oricum cred ca e bine intr-un fel macar ne-am dat seama de cat mult ne poate sprijini cel care ar fi trebuit sa fie langa noi si de acum vom sti in cine ne putem increde:)
avem copii care ne sunt cea mai mare bucurie:)
Pupici de la licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ce mai faceti voi?
Uite k e aproape miezul noptii si nu pot sa dorm. Sint f obositasi ma dor toate ...si totusi, somnul nu vine. Dehhh...k de obicei...
Am muncit toata ziua k un catzel ... hmmmmmmm.... de ce s-o spune oare " k un ciine"? k eu am avut ciini timp de vreo 9 ani si o duceau mai bine k mine, fara nici o grija si ingrijiti de nu se poate...
Ehhh...cum ziceam... am facut curatenie generala ...si avind in vedere starea fiziologica in care ma aflu, mi-a luat o vesnicie sa termin, plus k s-a lasa cu dureri de spate si alte alea.
Am fost si pe la ai mei parinti ...de unde am venit furioasa. K tot eram in prag de sarbatori ...ne-am certat zdravan. Totul a inceput de la o vorba aruncata asa, de mine ...Le-am zis k la anul, dak mergem toti pe undeva in concediu sau macar peste we, pun si eu bebele la ei in masina si merg cu motorul pina acolo. Au sarit k arsi ...si bineinteles, k totul a degenerat! Adik ...in concluzie, ei nu ma vor ajuta cu NIMIC! Nici macar sa stea 2 ore cu bebe dak am si eu nevoie de ex sa ma duc la o sala de sport...sau sa fac ceva pt mine personal... Ei cica si-au crescut copiii...sa mi-i cresc si eu, sa vad cum e...si k ei nu au fost de acord cu decizia mea....deci sa ma descurc. Ma rog...totul pleaca de la maica-mea, care e f turbata k o sa fie bunica si vezi Doamne, nu e pregatita pt acest statut! Doar pt "statut" ...nu va inchipuiti k se referea vreun pic la ceea ce face o bunica efectiv pt nepoti. NO way! E cica, prea tinara! Si cind te gindesti k ea avea cu 10 ani mai putin k mine ...adik 21! Ce sa mai ... Sint scirbita efectiv, k se pune problema asa..adik, "dak noi am suferit si ne-am chinuit si nimeni nu ne-a ajutat, atunci si tu trebuie sa te chinui la fel, k sa vezi cum e".
Doamneeee...dak ajung asa, sper fii'mea sa ma

Mda... a fost "fun" pt mine seara asta. De fapt, stiam k nu ma pot baza pe ei, de la inceput. Dar nu ma asteptam totusi sa comenteze si dak e vorba de o ora-doua de petrecut cu nepoata lor, din cind in cind.
Va trebui probabil sa imi gasesc pe cineva sa stea cu ea cind voi avea nevoie. Sint doar dezamagita k voi plati k bebelina mea sa aiba o "bunica", pt k proprii ei bunici s-au transformat in niste egoisti sadea.

Oare de asta nu pot dormi...?



Marce 31+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Si "noi" va dorim SARBATORI FERICITE TUTUROR!

Yana, bine ai venit! Nu te sfii... spune-ne mai multe despre tine. Care e povestea ta...? Noi cam ne stim povestile si sintem o mica-mare familie aici. Pe unde stai in Buc? In cite sapt de sarcina esti? Bineinteles, dak te simti in largul tau sa vorbesti despre asta.

De Yagmur, nu mai stiu nimic pt k nu am mai sunat, dar oricum ramasese k o sun miine sau duminica cel tirziu, pt k de abia atunci se va externa. Asa k, dak sun miine, o sa pun aici noutatile.

Brenda, saracutza...cum intri tu in toate belelele! Sper k esti bine si k nu te-ai lovit. Treaba enervanta cu accidentele este k petreci mult timp la politie dupa ...Cred k asta e un fel de pedeapsa

Pup si dak mai imi aduc aminte de ceva, va mai scriu,

Marce 31+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Yana, acum am citit un pic despre tine, la "prezentari" si am vazut k esti in luna a7a. Si eu la fel ...cred. Am incercat sa iti trimit mesaj pe mess, k te-am vazut online... dar nu merge de pe DC.
Id-ul meu e: marcelutza_dragutza
Dak ai kef si timp de vorba ..da un semn! Mai schimbam impresii despre "deliciile" sarcinii

Marce 31+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza!

Poftiti la cafelutza si la pateuri calde,am schimbat meniul.Dar am luat si frisca de data asta,poate unora le place cafeaua cu frisca.

Marce,e dureros ce scrii si eu,una,m-am infuriat de-a binelea.
Stiam ca esti in relatii bune cu ai tai,mi-ai spus tu mai demult ca ei nu se impaca cu ideea,insa pe parcurs am avut senzatia ca e totul ok.
Mama ta in schimb......iarta-ma ca-ti spun,dar nu mi se pare sa arunci asemenea vorbe copilului tau.indiferent cit ai tras tu la viata ta,esti dator toata viata pt.copilul tau.Dupa ce creste si pleaca pe picioarele lui ai datoria morala de a fi alaturi de el.Si daca se intimpla sa aiba nevoie si de altfel de ajutor,aici intervine inima pe care o ai de a-l lasa sau nu sa se dea cu capul de pereti.
Eu n-as avea asa o inima.Poate si unde ai mei parinti m-au ajutat atit de mult si am crescut in spiritul asta.

Cum poate gindi o femeie ca a deveni bunica ii strica statutul si imaginea in societate?Mi se pare aberant si,chiar daca o sa te superi pe mine,mama ta mi se pare ca are mofturi de rasfatata.

Tu trebuie sa le dai o lectie si sa le arati ca nu ai nevoie de ajutorul lor.Vei gasi cu siguranta pe cineva care sa stea cu bebelina,si mai mult,daca va fi o femeie in virsta si cu experienta,o sa prinda si drag de ea,asa ca totul va fi ok.

Incearca sa nu te mai gindesti la discutie,ii faci rau si bebelinei si tie,incearca sa-i iei asa cum sint,desi e trist,dar nu ai ce sa faci.
O vei avea pe bebelina de acum incolo,ea va fi suportul tau moral si vei reusi sa treci cu bine peste toate.

Ne mai ai si pe noi,cu bune,cu rele,dar alaturi de tine.


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,tu de unde stii ce pregateste iepuroiul?
Da-ne amanunte....

Oricum,pastreaza-ti calmul si discuta cu el pe un ton normal.Ofera-i variante,spune-i ca plecati si vezi daca este de acord sa-i ia atunci cind poti sa-i dai.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput