Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

AVEM UN BEBE!!!! ARE 3300 GRAME!!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Sa-i traiasca !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:


Felicitari, mami Yagmur!
Refacere rapida si abia asteptam sa-l vedem pe bebe.

Alma, Claudiu a trait in parte o viata nomada. A fost de mic cu mine peste tot. Nu il expun la fum de tigara, eu nu fumez, In restaurant era aer conditionat. Sigur ca miroseam a fum cand am ajuns acasa, dar...asta este.
Gabi, eu la Bubu ii dau lapte praf Junior, si voi continua cu el, pana spre 3 ani. Are vitamine si nu e asa slab ca Zuzu. In casa consumam Mili cu UHT ca tine mai mult, dar in lipsa de altceva bem ce avem.
Marce, cand imi doream un copil nu visam neaparat la un baiat sau fata. Este gresita conceptia ca orice barbat isi doreste un baiat. Nu "orice" chiar daca "cei mai multi". Mie mi-a fost indiferent. M-am bucurat cand am aflat ca e baiat, dar cred ca la fel ma bucuram si daca era fata. Si poate o iubeam la fel, poate doar mi-ar fi fost mai greu. Dar invatam sa impletesc si codite, sa pun fundite, si cumparam Barbie nu masinute. Iar la adolescenta, cine stie, as fi fost prietenul ei cel mai bun si modelul ei. Dar clar as fi iubit-o la fel.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:



Ce ma bucur sa aud ca mai avem un bebe! Felicitari pentru Yagmur! Ce altceva mai stiti de ea si de bebe?

Da, Brenda, io-s Cristina. La banca mi-au spus ca nu e nici un comision de platit, sper ca a fost totul ok si suma a ajuns integral. Si pentru mine 15 e ok, desi e cam la limita, eu primesc indemnizatia cam prin 15-16-17 ale lunii.

Marce, eu mi-am pus serios problema daca lucrurile nu ar fi fost putin altfel daca aveam baiat, nu fata. Stiu ca pentru unii barbati nu conteaza, am vazut ce-a raspuns si Alex, ba chiar stiu tipi care si-au dorit fetita, nu baiat. Tatal Sarei insa mi-a spus de la bun inceput, dupa ce s-a consolat cu ideea ca voi pastra copilul, ca spera ca macar sa fie baiat, si a fost in mod evident foarte dezamagit cand a aflat ca e fetita... si ma tot intreb daca nu s-ar fi comportat altfel fata de noi daca era baiat, inclin sa cred ca da. Nu stiu, cred ca e o chestie de orgoliu aici, cel putin in cazul lui. Acum oricum nu mai conteaza.

Pup pe toata lumea!



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, am intrat si eu sa-i urez multa fericire, sanatate si noroc micutului nascut de Yagmur!!

Si mamica sa fie sanatoasa si linistita, ca sa-l poata creste frumos!!

O noapte linstita si voua!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Pentru Yagmur: sa ai un bebe sanatos si norocos, sa fii sanatoasa si sa -ti aduca numai bucurii!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

'neatza, trupa!!!!
Haideti la cafea, sampanie, tort, dulciuri cat incape, ca doar avem de sarbatorit, nu?
Deci citez tot sms-ul:
Sunt Luca Andrei si am venit pe lume la 13,44. Am 3300 g si fac galagie mare. V-am pupat!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza si eu,
ma infig in cafea! mmmmmmmmmm....

Ieri am bintuit de pe la 11 pina la 10 seara, cind am intrat in casa, vorba Brendei, "darimata".
Am reusit sa o sun la ora aia pe Yagmurica noastra si sa vorbesc cu ea dar kiar nu am mai avut putere sa postez si pe forum. Ma dureau toate, in special spatele ...pt k atunci cind am venit acasa, am avut "grija" sa car 2 etaje si 3 sacose cu diverse, nu grele, doar in jur de 15 kile!

Cum spuneam... Yagmurica e bine. Bebe Luca are 56 cm!wow... Si e brunetzel, spre mirarea mamei si poate un pic "ciuda", k ar fi vrut sa fie blond k ea. In rest, ea acum e bine dar o doare RAU! A avut un pic de probleme, pt k ea are niste kisturi pe uter, destul de mari (de centimetri) si nu puteau sa o coasa fara sa scoata unul dintre ele Din pacate, au mai ramas si va trebui sa ajunga cindva la o alta operatie. In schimb cezariana e bine, poate un picutz cam mare zice ea, dar asta datorita chisturilor care le-au dat putina baitaie de cap dr. Nu are laptic inca si cind am sunat-o eu, in jur de 10 si ceva seara, tocmai se pregateau sa i-l aduca pe bebe Luca la sin...kiar dak nu are lapte, sa se obisnuiasca totusi cu sinul. De abia la ora aia a avut voie sa miste capul, dupa anestezie. Inca nu se ridicase din pat, de durere. I se dadeau calmante pe vena, algocalmin parca. Starea de spirit e buna ...si ei amindoi sint ok! Va pupa pe toti/toate.


Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ce ma poate enerva netul asta!
Tocmai ce scrisesem continuarea si ....bineinteles, k a picat netul si am pierdut tot!

Stai sa vad ce ziceam... k am si uitat!

Ziceam...
Brenda, ma vad azi cu Miha si o sa imi dea banii pt tine asa k ti-i aduc cind ne vedem la spectacol.

Alex, cum ai tu raspunsul perfect la orice intrebare!

Ameera, si mie imi treceau aceleasi ginduri prin cap, referitor la situatie in general. Cred k marea majoritate a barbatilor sint "asa" dar mai exista si exceptii. De ex, Alex e exceptia de la regula. In rest ...toti sint

Hai k fug la dr ...sa vedem ce mai zice ...

Pup si vb mai incolo,

Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

Sa traiasca bebe Luca! Sa creasca mare si voinic si sa fie sanatos,dar mai ales sa aduca zimbetul pe chipul mamei lui!
Ma bucur pt.Yagmur!

Noi acum am picat de la spectacol,a venit si Marce,sper ca i-a pla cut,desi am tintuit-o cam mult pe scaun.
Am luat astazi vacanta si de la dansuri.

Maine merg sa iau biletele de tren pt.Buzau si de revelion voi fi cu Alma.....
De pe 26 sitn in concediu,asa ca o sa am o mini-vacanta in care o sa-l ru[p pe domnul pat!

Pup pe toata lumea,cu mic cu mare!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput