Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, sigur k ma intereseaza hainutzele ...dak vrei sa te desparti de ele. Cum ziceam... am cumparat ceva ..am si primit ...dar de iarna nu prea am luat pt k m-am gindit k fiind spre sf lui februarie, nu o sa mai am nevoie. Totusi...acum k s-a cam modificat DPN spre miljocul lunii, cel mai tirziu...s-ar putea sa le folosesc cu succes. (de ex. am citeva salopetzele din catifea si un sacutz gen port-bebe din bumbac flaushat, asa ceva, cu gluga...dar cam atit).
Iar numele de Sara...sa stii k eu de ex, l-am vazut la tine si la inca o fata aici pe forum. Ce am vazut e o invazie de Alexia, Alexis...etc. Hmmmmm....tre sa caut bine...

Mai dati-mi idei de nume dragutze...

puuup

Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eu as fi vrut Alexa, Eliza, Iulia sau Lili.
Ex-ului nu i-a placut nici unul, insa nici alte idei n-avea. Asa ca l-am intrebat pe Robert, care-i place dintre aceste nume, si a ales Lili:)
Dupa ce am nascut, ex mai comenta ca-i prea scurt numele de Lili si sa-i mai punem un nume, asa s-a ales fiica mea cu numele de Alexandra-Lili:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara, sau mai bine zis noapte buna, ca e noapte deja. Mai e cineva pe aici? Brenda te cautam pe messenger. Acum am ajuns acasa. Am facut baita si am zis sa intru. Eu dimineata iar plec si nu prea am cand sa scriu. Brenda am sa iti dau confirmare pe PM, am trimis azi la banca insa nu stiu, cred ca am notat gresit contul, mai precis am uitat o cifra si a incercat doamna sa te caute dupa nume. Sper sa fie ok, astept confirmarea.
Noi azi am fost la Deva, am fost si la chef de pe la ora 18 pana acum. Fiul meu, bineinteles a fost cu mine, doar suntem de nedespartit, a fost asa de intelegator. De fapt a avut atata succes la fete, nici nu avea cum sa se plictiseasca. Numai ca la restaurantul unde ne-am intalnit (cativa baieti din bransa) nu avea bibe si lapte. Dar am rezolvat-o. Cunosc Deva ptr ca lucrez mult pe zona. Am tras o fuga la Billa, am facut cumparaturi, biberon, lapte Zuzu si gata, dupa ce a supt si el un bibe a fost cuminte foc. A dansat, a inspectat bucataria, a facut pe DJ-ul pe la aparatura muzicala. Si-a facut baiatul de lucru.
Pana joi mai am si eu ceva de tras, si apoi, concediuuu.

Yasmine, insanatosire grabnica!
Yagmur, nastere usoara, Bunul Dumnezeu sa fie alaturi de tine si de bebe.
Marce, nu ma supar, dar chiar nu am inteles la ce se refera intrebarea ta. Daca m-as fi ocupat de copilul meu daca nu era baiat ci fetita? Oare cand simti dragostea ptr copilul tau mai conteaza? Nu dezvolt ptr ca se poate sa nu fi inteles bine.

Noapte buna tuturor!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza......

Cafea si alte alea.....

Gabi,chiar aveam nevoie de urarile tale de sanatate,caci chiar nu ma simt bine de citeva zile,cred chiar ca o sa renunt la post,ca nu vreau sa infund spitalele de sarbatori.....

Alex,merg astazi sa verific si te anunt!

Yagmur,nastere usoara,tinem pumnii sa fie totul bine,fii tare!

Marce,eu cind am nascut inmartie,ningea,si asta era acum aproape 12 ani(moamaaaaa,ce de ani),deci vezi bine,ca de atunci se daduse vremea peste cap,asa ca aprovizioneaza-te cu hainute groase....

Acestea fiind spuse,plec la trebi....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex, si noi tot pe Zuzu suntem Nu Stiu ce are Milli, dar cu 1-2 zile inaintea expirarii e acru deja, iar daca pe Zuzu scie ca expira in data de 25, il poti bea si in 25 seara...
Brenda, sanatate in continuare!
Io-s racita cobza, cu o usoara umbra de bronsita. Dar sper sa treaca de la sine...
Yagmur, sa stii ca am emotii pt tine si pt Luca, iti tin pumnii!!!
Marce, eu am nascut in mai, si am avut si noi nevoie de un set de haine groase, pt ca vremea era cam schimbatoare...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza neatza...

vad k cafeaua e deja gata! Tocmai facusem aici si vroiam sa va dau si voua dar vad k Brenda a fost mai rapida.

Ma speriati cu vremea! Nici nu m-am gindit la asta... Eu am zis k dak vine martie gata cu frigul...
sa vedem ce hainutze ne dau Miha si Ameera si dak mai e nevoie mai cumpar. As putea sa pun si niste poze dupa, sa va dati cu parerea dak e ok si imi ajung.
Miha, Ameera ...saru'mina!

Alex,
da..cam asta intrebam. Dak pt tine a contat f mult k a fost baietel...sau nu conta ce este.

Brenda, sper sa te simti mai bine cit mai repede. Incepi si ia totusi mineralele alea si ce mai ai pt caderea parului. Nu vrem k de sarbatori sa fi bolnavioara!

Zuzu...mmmmmmmmm.... e un laptic f bun. l-au reusit! Din pacate nu se gaseste peste tot. Imi place ala de 1,5%grasime. Acum insa sint pe Lady Milk ...k cica are mai mult Calciu. Nusht dak o fi adevarat...

Yagmurica e la spital! Uraaaaa... Sper sa auzim vesti curind!

Gabi,
eu credeam k "Lili" vine de la Liliana. Si mie imi plac numele mai scurte dar la Lili, nu m-as fi gindit.

Ahhhh cica din noaptea asta, incepe sa ninga. De uricioasa ce sint, ma bucuram k nu e zapada (k sa nu se duca nimeni la ski/snowboard dak eu nu pot) si k nici soare si cald nu e (k sa nu se plimbe nimeni cu motocicleta, (dak eu iar nu pot).
Din pacate, acum k o sa ninga o sa fie vai de noi in trafic... Sper totusi sa nu se intimple in noaptea asta sau miine pt k am programare la dr ginecolog miine pe la prinz si dak ninge, nusht cum o sa ajung.... cu masina o sa merg, normal, dar o sa fie nebunia dreaq'

Va pup si ne auzim mai tirzior un pic,

Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, si noi tot Zuzu cu 1,5% cumparam Lady Milk n-am incercat, ca nu-i de buzunarul nostru la asa cantitati, dar eu zic ca trupa baga destul calciu la bord cu cate jumatate de litru de lapte/zi (minim), iaurturi, cascaval, si carne cat incape.
Stai linistita, daca va ninge noaptea, nu inseamna ca maine va fi zapada de un metru... (sper) deci sigur vei ajunge la dr. Sper sa fie totul in regula, sa ne tii la curent.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,copii!

Am fost pe afara....brrrr....ce frig infiorator,macar de ar ninge,dar e urit rau....
Ma duc la terminat paietele,asa ca azi voi fi cam absenta,mai intru in pauze sa vad ce mai faceti....

Am fost la banca,am primit de la Alex,Yagmur si probabil Ameera(Cristina,da?)....in rest....Marce am inteles ca mi-i da cind ne vedem(maine),alma mi i-a dat deja.
Mai ramin Miha si ril,care nush daca mai participa la joc sau nu,ca nu mai vorbiram de vreo 2 zile....

Ar trebui sa fixam o data anume de depunere a banilor,ca sa fie primiti toti odata si ca sa nu mai facem nici noi n-spe drumuri la banca.Mai ales celor care au (sau vor avea) copii mici,le va fi foarte greu zic eu.....
Eu iau salariul pe 10 ale lunii,deci cred ca un 15 ale lunii mi-ar pica bine,ce ziceti? Votati?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La ora asta Yagmur cred ca naste deja! Sa-i fie cat mai usor si sa-si revina cat mai repede!

Noi nu suntem cu laptele, luam doar cand am adoptat pisica si era micuta, La Dorna in special si mai cumpar pentru clatite sau alte dulciuri. Diana nu bea lapte deloc, mananca doar iaurturi cu fructe, smantana, unt, cascaval si branza de oaie. Mai suplimentam si cu calciu cu vitamina D pe perioada iernii.

V-ati gandit bine cu lucrurile pentru Marce, eu dau lucruri de-ale Dianei care-i raman mici, am dat si la fete de pe forum, mai dau si pe la tara, acum am facut curat si-am mai gasit cate ceva ce i-a ramas mic. Noi nu prea avem de unde sa primim , nepoata mea e cam de aceeasi statura ca Diana, e cu cateva luni mai mica, iar prietene cu copii mai mari n-am.

Brenda, e buna data de 15, voi, fetele (si baietii) din Bucuresti v-ati putea intalni, sa nu mai platiti comision. Apropos, daca ati pus prin banca, cat e comisionul?

Ca nume de fete, mie imi place mult Irina, apoi Daria, Francesca, Lara.

Miha, cel mai probabil in 2007 ne vom vedea, ca anul asta nu mai vin in Bucuresti, dar ne mai auzim pe mess.

Yasmine, insanatosire grabnica si te mai asteptam cu povesti despre copii!

Alex, cheful a fost o avanpremiera la sarbatori, nu? Dar Claudiu a suportat fumul de tigara din club?

Va pup pe toti si asteptam vesti despre bebe Luca!



Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si eu tot cu gandul la Yagmur sunt... cred ca e gata deja, probabil acum se trezeste daca a avut anest.generala... Sper sa fie totul o.k.!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput