Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Ameera, unde mergeti acasa?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



La Cluj, si de acolo la Zalau.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara dragele mele doamne!
Sunt asa de obosit ca nu ma pot nici concentra si incerc sa nu uit tot ce as vrea sa scriu.
1.Ce ziceti sa facem la sfarsit de saptamana cate o conferinta pe YM?
2.Noutati despre noi, ca nu ma pot abtine:
-azi fiul meu a facut pipi din picoare, stand in vana, s-a tinut de puta si..uuu, e deja baiat mare.
-i-am cumparat costumas de Mos, este atata de dulce in el, pacat ca stam departe ca il trimiteam macar pe el la colindat. Sigur venea incarcat acasa. :D
-de o saptamana ajung mai repede acasa (de asta am si intrat aproape zilnic, dupa o jumate de ora de somnic) si facem dus impreuna. Noi avem 2 bai, una cu cabina una cu vana. De obicei lui in fac dus in vana ca am posibilitatea sa stau langa vana, la cabina numai daca intru si eu. Ei, bine, de o saptamana facem in cabina amadoi si...nu mai plange deloc. O perioada eram deja in disperari seara la dus, se criza de ma gandeam ca-mi trimit vecinii protectia copilului, ca oare ce-i pot face.
-spune papa, tata, tati, bibe, si altele fara inteles cum ar fi mimi, maghi (nu-s gagicile mele). Canta nani-nani, face draga draga, numara dupa mine pe degete, adica nu spune numerele dar daca ii numar eu 1,2,3 el arata cu degetele.
In concluzie, v-am spus eu ca am baiat destept.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io pusei jumi-juma cu tata si am purces la cumparaturi la Cora......maaaare greseala am facut.Aceasta e ora la care m-am intors....frinta.....

Nu mai zic de aglomeratie,de stat o ora jumate la coada la casa,de nervi,de lume nesimtita,de oameni artagosi....

Ma duc la nani,ca maine lucrez....

Noapte buna,copii!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Eu.. mai bine nu zic, ca ma certati... tocmai vin de la un concert cu Nightlosers... unde as mai fi stat... dar m-a omorat fumul. Baietii din trupa erau speriati ca poate nasc acolo.. au zis... la nunta am cantat, la botez am cantat... dar n-am mai cantat la o nastere....
Iarasi ma grabesc la somnic ca sint ultimele seri de somnic linisit...
Marti, la ora 14.00 incepe cezariana...

Yagmur 39 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yagmur, vrei sa il faci cantaret pe micul Luca?
Somn usor la toata lumea!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Yagmur, deci marti la 14... ce putin mai ai! Nu-mi pot imagina cum e pentru tine, daca si pe mine m-au apucat deja emotiile cand ma gandesc... abia astept sa ne spui cum a fost si sa ne povestesti de bb. Sper sa te lase!

Alex, ce varsta are baiatul tau?

Brenda, eu dupa cateva experiente de genul asta in anii trecuti, m-am invatat minte si nu mai calc in hypermarketuri cu 2-3 saptamani inainte de sarbatori... prea multi nervi.

Am si eu o veste mare (pentru mine, cel putin ) : azi ne-a aparut primul dintisor ! Fara prea mare taraboi, a fost putin agitata in ultimele 2 zile, a avut si cateva reprize de plans, da' scurte... ma bucur tare mult ca nu a chinuit-o prea tare.

Noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

La acest site puteti trimite scrisori la Mos Craciun iar copiii vor primi prin posta o felicitare de la Mos Craciun. Noi asteptam.
www.laposte.fr/pere-noel/" target="_blank">Pere Noel


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

haideti la cafea, somnorosilor!
Vad ca v-ati distrat aseara!!!! Numai eu stateam cumintica la instalat programe si alte porcarii

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Hopa si eu ... stiu, cam tarziu, dar am dormit atat de bine......
Iarasi este ceatza in Cluj si nu-mi place.. dar oricum voi iesi in oras sa-mi plimb prietenii.. dupa ce se termina de facut micul dejun. Prietena mea ma rasfata foarte tare si imi place...
Deci, ptr roata.. suma a ramas la 50 RON? Sau 100? Sau cat doreste fiecare? Ca nu mai tin minte.. si nici nu am citit din urma.. ca tot va scriu pe fuga...
Fug la bucatarie sa ma bag si eu in seama...
Pupici trupa!!!

Yagmur 39 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna intrebare... eu am ramas cu impresia ca sunt 50 RON ,dar parca s-a vorbit si de 100. Cum e pana la urma?

Ameera si Sara

Mergi la inceput