Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Stiu de la alma ca a ramas la 50 ron.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ameera

Merci mult de sustinere... acum cu prietenii din Bucuresti uit sa ma stresez.. dar maine pleaca.. si atunci sa vezi..
Inca nu am bagajul gata, nu am cumparat termometru si nu stiu de care sa cumpar.. o sa-i pun pe ai mei pe drumuri... hehehhee... tata a facut facultatea la Cluj si poate se mai descurca...
In rest, sint bine... si chiar prea energica... parca nu as naste peste 2 zile..
Felicatari ptr dintisor...
Alex,
Gata.. baiatul tau este deja mare... ce frumos.... weekend cat mai placut alaturi de el iti urez...
Offfffff.. mi-e tare foame, dar prietena pregateste un mic dejun copios.. care dureaza insa...
Va pup Yagmur 39 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna ziua dragilor!

Ma bucur sa vad ca sunteti toti optimisti, e bine mai ales ca suntem in prag de sarbatori si asa ar trebui sa fim toti : fericiti!

Am o mare rugaminte la cei de la roata: am incercat sa va trimit mesaj in yahoo de aici si imi spune "page cannot be displayed" pt ca ma trimite la webmessenger. V-as ruga sa ma adaugati voi daca se poate, ID-ul meu e mikiro_36 si o sa va adaug si eu sa pot sa iau detaliile fiecaruia. Multumesc mult!

Noi suntem bine, slava Domnului, chiar ma mir cateodata cum ma descurc da' se pare ca are Dzeu grija de fiecare-n parte, asa-i?

Pupici la toata lumea si o sambata relaxanta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, mama, dar de ce iti trebuie termometru????
Stiti si voi legea lui Murphy, la primul copil ai termometru de baie de firma, meserias, la al doilea copil bagi cotul in apa sa verifici temperatura apei, la al treilea copil te orientezi dupa culoarea copilului: daca il pui in apa si se roseste la fata, mai pui apa rece, daca se invineteste la buze, mai pui apa calda
Ameera, am uitat sa o felicit pe Sara pentru primul dintisor:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Are mare dreptate Gabi. In prima luna, eu foloseam 2 termometre, ca nu aratau exact aceeasi temperatura (diferenta era oricim neglijabila), si faceam o medie... imi vine sa rad cand imi amintesc. Acuma, numa' ce ma uit la apa si spun cu o marja de un grad ce temperatura are
Gabi, multam de felicitari.
Noi facem de zor bagaje... adica, eu impachetez, si Sara se chinuie sa scoata hainutele din sacosa, daca o duc mai departe se pune pe urlat. In ritmul asta, o sa termin saptamana viitoare.


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Scuze....nu m-am exprimat bine.......era vorba de termometru pentru el, nu ptr baie...
Eu nu folosesc, ca am facut febra doar de 3 ori in viatza si ma gandeam ca trebuie unul in casa. Si nu stiam daca sa iau unul clasic, sau digital sau cum o mai fi ....
Oricum, merci de raspuns.. la baitza.. am primit unul... poate o sa-l folosesc la inceput (eu suport doar apa caldutza) asa ca dupa corpul meu s-ar putea sa-l spal cu apa rece.. dar sint sigura ca in timp o sa ma dumiresc si eu, asa ca voi, mame experimentate...
Ce va invidiez.... eu acum imi tot pun intrebari tampite si ma gandesc ca nu ma voi descurca
Va pup

Yagmur 39 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

quote:
Originally posted by Yagmur


Ce va invidiez.... eu acum imi tot pun intrebari tampite si ma gandesc ca nu ma voi descurca
Va pup

Yagmur 39 + bebe Luca



Daca io m-am descurcat (pana acum, cel putin ), oricine se poate descurca!

In legatura cu termometrul, eu am primit unul digital, dar nu sunt multumita de el, desi e o marca buna. Am mai primit insa un termometru unguresc foarte fain, poate gasesti pe acolo, e o banda care se pune pe fruntea lui bebe, si iti arata temperatura dupa cateva secunde. Nu mai stiu cum il cheama, dar daca vrei o sa ma uit.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Hop si eu sa ma dau "invatat". Termometru de baie am avut ceva de la Primi Pasii daca nu ma insel. Eu i-am facut baie la pui de cand l-am adus acasa, ca ei ii era frica. Si barcuta aia de termometru numai ma dispera prin apa. AM incercat cu cotul si asa m-am obsnuit. Acuma sa nu dati cu rosii, se poate sa-i fi facut uneori apa dupa cum am considerat eu ca e buna, adica mai rece, ca eu nu fac baie fierbinte. dar asta i-a fost numai de bine, fiindca niciodata nu a fost racit. Termometru de corp am avut digital, a fost vreo 300 de mii vechi, pe atunci, si lui i-am luat, cu mot, din acela suzeta de la farlin, am dat si mai multi bani pe el. Nici nu-l suporta in gura, ca el nu a avut niciodata suzeta. L-am daruit unei prietene cand a nascut si nu avea. Unul digital e cel mai bun, din acela din farmacie, ca bebe nu prea are rabdare sa stea cu el in fundic pana se "hotaraste" sa atare temperatura. In schimb cel digital piuie cand e gata si e mult mai precis. De pe la 6 luni eu il puneam chiar sub brat. Prea mare nevoie nu am avut ca a fost sanatos.

quote:
la primul copil ai termometru de baie de firma, meserias, la al doilea copil bagi cotul in apa sa verifici temperatura apei, la al treilea copil te orientezi dupa culoarea copilului: daca il pui in apa si se roseste la fata, mai pui apa rece, daca se invineteste la buze, mai pui apa calda


Yagmur, intrebarile alea care le ai acum sau le vei avea pe parcurs, te rog spune-le si noua ca sunt atatia parinti aici si te putem ajuta cu un sfat macar. Fiecare a fost speriat la inceput si totusi nu a fost atat de greu. Acum uitandu-ne inapoi poate si radem de ce speriati eram atunci.

Miha, nu stiu de unde ai incercat sa accesezi YM_ul celorlalti. AM inteles ca de la profil da eroare. Daca dai aici, deasupra postarilor pe Y-ul ala rosu intri direct dar tot asa trebuie sa te logezi pe YM_ul tau. Eu am sa te adaug oricum.

Ameera, Claudiu face pe 20 un an si 11 luni. baiat mare, nu v-am spus?
Multumesc mult de urari. Brenda mi-a vazut si "Mosul"pe mess.

Mai vorbim...


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna seara!

Sint da-ri-ma-ta!!!!
Dupa expeditia de la Cora,azi-noapte n-am putut dormi....Era 12 si jumatate noaptea si eu ma foiam de pe o parte pe alta,nu stiu cind am adormit,sa fi fost vreo 1 si ceva.....la 4 jumate a sunat ceasul.....ochii mei nu voiau sa se deschida.....

Am mers la serviciu,de unde am reusit sa scap devreme si am zburdat spre casa gindindu-ma la pat.....si dupa un somn zdravan speram sa ma vad cu Alma(care fuse prin ucuresti azi)....dar....surprise!

Ma suna sora-mea ca si-a cumparat mobila si ca trebuie sa ma duc sa-i ajut sa o care.7 etaje pe scari.O canapea imensa,mai exact 3 bucati imense,un modul gen biblioteca si 2 fotolii imense.....

La aceasta ora am ajuns pe aici......si simt ca imi pica ochii in gura......

Dar am venit sa va urez noapte buna si va traiasca minunatii copilasi,ca tare frumos povestiti voi despre ei......

pup pe toata lumea!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara! Dupa o zi de umblat prin Bucuresti, abia asteptam sa ajung acasa. I-am cumparat Dianei cate ceva de imbracat, pentru ca la noi sa dai cu tunul si nu gasesti lucruri pentru copii de varsta ei, doar pentru cei mici si pentru adulti. Sunt obosita, ea e incantata, mai stau putin cu voi si ma duc sa citesc.

Brenda, mama, pai cum sa carati voi, femei, atata amar de mobila? Nu era mai simplu sa platiti 2-4 barbati si stateai linistita? Eu asa am facut cand m-am mutat, am platit 2 oameni (nu mult, vreo 30 ron amandoi, anul trecut). Pai in afara de oboseala, mai sunt si oasele, spatele, crezi ca-i e usor coloanei sa sustina atata greutate?

Yagmur... ce baieti Nightlooser-ii astia! Canta fantastic, imi plac foarte mult! Ce emotii trebuie sa ai, se apropie ziua intalnirii cu Luca, o sa-ti tinem toti pumnii marti la ora 14:00!

Alex, ai capatat ceva experienta... Iar felul in care povestesti despre baiatul tau dovedeste ca iti face mare placere rolul de tatic.

Ameera, drum bun si sarbatori cat mai fericite! Poate ne scrii si de pe-acolo. Felicitari pentru primul dintisor si la cat mai multi fara dureri!

Noapte buna!

Diana si mami

Mergi la inceput