Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Si eu cred ca ar fi mai bine sa nu se reinceapa in ordine inversa. Primii din lista ar astepta prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
ia zi,ril(ca io cos si rotitele se invirtesc),cum e cu locatia?




Nu m-am gandit la o locatie anume. Poate la cineva dintre noi.... Propuneti si voi (daca nu v-ati facut alte planuri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

seara buna!
Io n-am disparut,doar ca am lucrat si abia am venit de vreo jumatate de ora si incercam sa va citesc.

Ril,pai io te intrebasem daca te oferi cu locatia.....
Dar eu deja am stabilit ce fac....

Cat despre roata,si eu zic ca ar fi bine sa se ia in aceeasi ordine,altfel,dupa ce se ia in ordine inversa,fiecare dintre noi va astepta dublu.Asa....in aceeasi ordine,va astepta fiecare un numar de luni,egal cu ceilalti....
Cum ziceti si voi,dar eu zic ca e bine asa......

Nu stau mult,ma duc la paiete.....ufffffffff........


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pup din nou,

ia sa vedem ce mai faceti voi...

Eu nu am disparut dar de vreo 2 zile am probleme cu netul...ba vine ba pleaca de pe tzeava...asta de bine ce l-am platit in avans!

Povestile despre nasteri prin bine ...eu una imi fac o idee despre cum stau lucrurile si la ce sa ma astept ...sau nu!

Eliza, cum ai facut sa stai in rezerva aia cu plata? Cit costa? Si cite persoane au voie sa stea cu tine?

Ameera, m-ai pus pe ginduri... Cum adik pt una a venit iar pt cealalta nu? Cam curios... Cred k sincer, ii maninc "ficatzii" dak imi face vreo figura! Merg sapt viitoare la el la cabinet...o sa incerc sa lamuresc treburile oarecum. Spune-mi te rog, in ce masura te-a asistat la nastere? Adik a taiat el si a scos bebele sau ...doar s-a uitat cum face altul treaba?

In alta ordine de idei...WOW... sint "capu' la lista" . Vad k de data asta sintem mai multi/e.
Cum am zis, eu nu vreau kiar acum...asa k cedez locul meu Brendei, pt k stiu k are nevoie acum...iar eu as vrea in februarie (cred k m-am avantaja mai mult atunci, kiar in prag de nastere ...nu?)

Alex, esti iertat pt dak si apari la pe

hai pup si pe mai tirziu un pic,

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Pai atunci facem in felul urmator:

Ia Brenda acum, in decembrie, Miha in ianuarie, iar Marce in februarie, restul de la nr.4 in jos ramanand la fel, ok?

Ca sa nu afisam nr. de cont in vazul lumii, fiecare sa dea PM la toti cei din lista cu toate datele de identificare, pentru a putea vira banii.

O alta problema ar fi comisionul (prea mare la banci pentru o suma atat de mica). Ca suma sa fie primita integral, eu propun sa fie trimisa prin mandat postal, in cazul asta transferul durand un pic mai mult, 2-3 zile, deci ar trebui sa ne luam o marja, cel putin pentru luna asta.

E toata lumea de acord?



Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uffff.....Marce,multumesc mult,intr-adevar am nevoie,dar nu vreau sa se supere nimeni pe aici,poate altii au nevoie mai mare,ca....nah....fiecare are nevoile lui.
Deci,daca considerati ca nu-i corect,nu ma supar,stati linistiti,ca ma descurc,ca de fiecare data.
N-am murit din lipsa de bani de 3 ani incoace,de cind imi merge mai naspa,n-oi muri nici acum....

Marce,multumesc inca o data!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Eu sint de acord cu propunerea Almei pt noul loc 1 si 2. Ramine sa voteze si restul. Datele personale le facem bineinteles, pe PM sau mail. Cu mandatul postal e ok...presupun k tot in cont ajung, nu? Eu am cont la Raiffeisen asa k Brendei o sa ii fac virare directa.
Apropo... dak aveti si folositi sistemul de internet banking ...cel in care faci plati/transferuri etc prin internet... vreau si eu sa stiu cit de bine functioneaza si dak ati avut ceva probleme cu el? In plus, cit de sigur este acest sistem?

Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda ...am uitat ... "Pentru putin!"


Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Marce, eu il folosesc de 2 luni, e sigur si comod, insa te cam ustura la buzunar comisioanele pentru operatiunile online. Ca sa-ti faci o idee, pentru doua facturi platite in aceeasi zi, cu o valoare aproximativa de 90 lei (noi), am plati 5 lei pt plata online si 1,3 lei pentru transfer, deci un 7% comision in total. Mi se pare mult, dar pentru urgente e bun.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Alma, ai zis k esti cu BRD-ul? Eu cum am zis, sint la Raiffeisen si aia de acolo mi-au zis k nu platesc nici un comision pt plati online. Sper sa nu ma fi pacalit! Eu in schimb platesc taxa de 1 euro/luna pt acest serviciu activat.

Marce 30+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput