Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am uitat sa spun ca eu am cont la HVB-Tiriac si fac plata prin online banking.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Eu am propus, deci e clar, afirm. Nu vreau sa ma bagati la tras la sorti, am oroare.

Si sa nu ma excludeti din club, va rooog!!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Mda, scrisesem si eu mandrete de mesaj, luuung, si asta in conditii vitrege, cu copilul calare pe tastatura, si chiar pe cand terminam mi-a picat netul cateva secunde si dus a fost

Eu confirm prezenta pe lista... dar, Alex, nu prea inteleg cum vine chestia asta ca pe tine sa te sarim. Eu una nu sunt de acord.

Marce, vad ca ai disparut de pe mess, asa ca iti spun aici cate ceva. Si eu am fost multumita de conditiile de la Municipal, eram 2 persoane in salon (plus bebeii din dotare ), a fost ok. Asistentele nu au debordat de acelasi entuziasm ca in cazul Elizei, dar nici nu ma plang de cum s-au purtat si cu siguranta ca daca le dadeam ceva ar fi fost si mai bine.
Si eu stiam din mai multe surse ca Anca nu vine de acasa la nasteri, dar auzisem ca vine totusi daca e vorba de paciente cu cezariana programata, care se intampla sa nasca mai repede. Eu eram convinsa ca voi naste cu medicul de garda, nici nu-i cerusem sa vina. Insa, cam la vreo ora dupa mine a fost internata o alta pacienta a lui, care era programata pentru operatie peste inca 3 zile. Nu stiu ce patise, era plina de sange. Eu aveam deja contractii nasoale si nu-mi ardea de povesti, dar am auzit-o spunand ca dr. ii spusese clar ca daca nu naste pana in ora 7, el nu vine (era deja cam 9), o si anuntasera cine o va opera. Pe la 9.30 pe mine m-au mutat in sala de nasteri iar pe la 10, in plin travaliu, m-au anuntat ca dl. dr. e pe drum si va ajunge in curand. Chiar m-am speriat destul de rau, am intrebat-o pe asistenta daca e ceva in neregula, pt. ca eu stiu ca dl. dr. nu vine noaptea la nasteri, mai ales normale, dar s-a rastit la mine ca de unde am auzit asa ceva. In fine, a doua zi dimineata, cealalta pacienta a lui, cu cezariana, era foarte contrariata ca auzise cum ca dl. dr. venise la spital in noaptea dinainte, m-a intrebat daca stiu ceva. S-a mirat foarte tare, si cred ca nici nu i-a picat bine, cand i-am spus ca ma asistase pe mine la nastere. Nici pana in ziua de azi nu am inteles ce a fost de fapt cu faza asta... cert este ca ea a nascut cu altcineva, desi eram amandoua pacientele lui, am nascut aproape in acelasi timp, iar ea avea programata cu el cezariana.

Brenda, Alma, bravo pentru cele mai frumoase fete din salon! A mea era pricajita, zbarcita, cu pielea rosie si fetisoara umflata, vai de capul ei... dar s-a facut frumoasa intre timp.

Yagmur, toate bune? Tu acuma ar trebui sa te prezinti la apel macar de 2 ori pe zi, ca daca lipsesti mai mult ne dai emotii!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gata trupa... raspund la apel..
1) Confirm participarea la ruleta.. am si cont la BRD...
2) Zilele astea o sa cam "dispar"; mai am de alergat, imi vine prietena din Bucuresti si sta tot weekendul..deci ultimele zile de chef
3) Incerc sa cumpar si ceva papica sa pun in congelator..ptr viitoare supe...

Cam asta ar fi.... si in rest, emotiile de rigoare... numai maine nu este marti.
Dar promit sa intru pe forum in fiecare seara si sa va scriu cum petrec..
Pupici trupei Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, nasoala treaba cand numeri zilele pana la nastere:)
La mine pe scurt:
Am mers la spital cu bagaj cu tot, pt ca a trecut termenul. Dr rupe apa, asteptam. apar crampele usoare...din ce in ce mai puternice... peste 4 ore mi-am vazut baiatul:) s-a uitat imprejur sclipind, s-a mirat de ceea ce vede si a facut pishu:) Abia dupa aceea i-a fost taiat cordonul Era frumos, par blond-roscat, nu avea mutra de nou-nascut, daca era pe burta, isi tinea capul ca un bb de 2 luni:)
Cu Lili la fel... din nou 4 ore tot travaliul, insa mult mai furtunos. S-a nascut cand conform "analizei" mai aveam cel putin 1-2 ore pana la nastere Era o bebelina mica rosie la piele, cu par negru, urata si tipa de ne surzea pe toti Mama era disperata ca n-o vedea numai cu ochelarii de citit:)))) Si Lili ce suparata era daca n-o puneam pe burta, aoleu!!!

In rest... ieri am tras un party pe cinste, am ajuns la 23,30 acasa...


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:


Mi-am permis sa fac eu tragerea la sorti si sortii au decis astfel:

1. Marce
2. Brenda
3. Miha
4. Yagmur
5. Alma
6. Ril
7. Alex
8. Ameera
9. Ameera
10. Alex
.
.
.
.

iar apoi, daca hotaram sa continuam, se va face primirea in ordine inversa, adica Ameera va lua doua luni la rand. Incepem de luna asta sau din ianuarie? Voi hotarati. Si apoi sa stabilim si data la care sa punem banii.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare! Intru scurt ca am multa treaba, plus ca am o zi foarte nasoala, a inceput prost de dimineata si merge din ce in ce mai prost, sunt un pachet de nervi...
In ce ma priveste, putem incepe si de luna asta. Alma, de ce sa sa o luam apoi in ordine inversa? Mie mi se pare ok sa continuam in aceeasi ordine, ca altfel pentru cei care sunt la inceputul listei e intervalul prea mare... dar daca voi ziceti asa, n-am nimic impotriva.
Revin mai incolo, sper sa-mi mearga mai bine restul zilei si sa ma calmez. Pa!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

O luam in ordine inversa in ideea ca cine e ultimul, adica tu , va avea mai mult de asteptat pana ia banii, in timp ce primul va beneficia chiar acum, mi se pare logic.
Dar ziceti si voi daca e ok asa, noi asa faceam la serviciu, pe vremuri.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ca sa nu existe dubii, am facut in felul urmator, am scris pe biletele numele fiecaruia, le-am amestecat, am inchis ochii si am tras cate unul, pe rand. Si asta a fost ordinea in lista.

Marce, asteptam numarul tau de cont pentru a putea trimite banii. Daca incepem de luna asta, ar trebui sa punem deja banii pe marti, miercuri, sa poata intra pana vineri in cont.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Da, Alma, fiind ultima o sa am mult de asteptat, dar asta e, ce sa-i facem daca asa a iesit la sorti si nu am luat-o alfabetic , insa daca o luam invers nu inseamna ca cine e primul va avea apoi de asteptat dublu? Oricum, pana una alta vad ca nu-si mai da nimeni cu parerea, une a disparut toata lumea?

Ameera si Sara

Mergi la inceput