Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna ziua!
Caut cu infrigurare smiley-ul acela care isi smulge parul din cap sau pe cel care scoate fum pe urechi....nu le gasesc....dar va pot spune ca pling si va scriu si abia asteptam sa vin la voi sa ma descarc.
Diana a terminat pe locul 10.Nu pentru ca meritau doar atit,ci pentru ca traim intr-o lume bolnava,o lume stricata de de ambitiile succesului pe orice cai si al victoriei false.
A fost un iures total,m-am enervat,m-am certat rau cu antrenorul,am plins de nervi,dar....copilul meu pina la urma tot cu locul 10 a plecat acasa.

Cum e posibil ca Mihai Petre(acum il stiti cu totii),care este cel mai exigent arbitru,sa le dea punctaj maxim si ceilalti arbitri nimic? CUM E POSIBIL?

De furie,de durere,de amaraciune,Diana si-a luat inima in dinti si a mers la Mihai Petre sa-i ceara un autograf.Pot doar,sa va relatez urmatorul dialog,care este mai mult decit relevant:

"-Esti racita? Sau plingi?
-Pling,pentru ca nu ne-am calificat!
-Imi pare rau.Mie mi-a placut foarte mult de voi.V-am dat punctajul maxim.Dar.....acesta este juriul!"

Trageti voi concluziile!
Eu nu mai am putere......


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Brenda,

Imi pare tare rau pentru cele intamplate... stiu ca in RO nu merg toate asa cum este normal... din pacate, in atatea domenii se intampla astfel de lucruri...
Dar cel mai important este ca Diana si-a facut treaba, chiar foarte bine, chiar daca juriul nu a stiut sa aprecieze asta...
Incurajeaz-o sa mearga mai departe, in ciuda nedreptatiilor...
A obtinut punctajul maxim de la o persoana care eu cred ca este obiectiva.. si pe viitor sint sigura ca va castiga...
The show must go on! Eu am facut sport de performanta ptr o vreme scurta si stiu cum te simti atunci cand esti nedreptatit.. dar trebuie sa mearga mai departe cu capul sus...
Stergeti lacrimile si fi alaturi de Diana, ptr ca merita...

Eu va strang in bratze si va pup, de departe... dar sint alaturi de voi... Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Brenda, imi pare asa de rau... nici nu stiu ce sa spun. Imi imaginez ce greu trebuie sa-i fie Dianei, sper sa nu puna prea mult la suflet si sa fie constienta de propria valoare, care nu are nevoie de validarea unui juriu de doi bani. Cu atat mai mult cu cat a primit aprecierea cuiva "cu greutate".
Ma doare cand vad in ce lume nedreapta traim, poate ca noi mai putem trece cumva peste asta, dar cred este asa de greu sa-i vedem pe copiii nostri loviti in acest fel brutal... Nu stiu cum e Diana, sper ca nu e o fire prea sensibila si va putea trece cat mai usor peste asta si, cum spunea Yagmur, sa mearga cu curaj mai departe.
Va pup cu drag pe amandoua.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, pe mine ma gasesti ori cu ID-ul kgabi0507 ori gabibarta.
Yagmur, ma bucur ca ai petrecut bine!!!!
Brenda, pur si simplu nu am cuvinte, Diana e un copil puternic, imi pare rau pt voi ca tb sa suferiti din cauza unor nesimtiti:(

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, nu stiu cum sa-ti spun, dar am avut o presimtire ca se va intampla ca si in alte dati.Juriile nu se schimba, cei care jurizeaza sunt acolo probabil doar pentru a castiga cati mai multi bani, nu se gandesc la suferintele copiilor nedreptatiti, la talentul lor, nu vad decat bani in fata ochilor. Mai sunt si exceptii, dar rare din pacate. E greu pentru necunoscatori sa vada greselile in dans sportiv, pentru ca ai putea face contestatie, asta de fiecare data, cineva trebuie sa te auda.

Marce, eu am crescut-o pe Diana cu muzica, asa dorm cel mai bine, ca daca faci liniste perfecta, nu vor mai adormi decat asa si nu vei avea tot timpul conditii sa-i faci pe plac.

Yagmur, iti tin pumnii sa mai stea bebe in burtica cat vrei tu, daca n-a reactionat la AC/DC (apropo, si mie imi place), inseamna ca nu l-a deranjat si cine stie ce rocker mic va deveni.

Ameera, la fel ne-am trezit si noi azi, pe la 10:30, ne-am culcat in schimb dupa 12 azi-noapte, eu am muncit prin casa, am fost fata harnica, am facut si niste schimbari, azi am facut baia si o debara din care am aruncat ce nu-mi mai trebuia...

Alex, sigur ca ne-ai lipsit, dar nu mai fi trist. Stiu ca se apropie sarbatorile si simtim mai acut lipsa unei persoane dragi in viata noastra, dar nu mai putem da timpul inapoi, viata trebuie sa mearga inainte! Daca vrei, da-mi si mie adresa de YM pe PM, poate mai vorbim cand avem timp.



Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Multumesc pentru consolari!
Din pacate,contestatii nu stiu daca se pot face,dar oricum obosesti si nu-ti mai arde sa faci si asta.

dezamagirea vine insa,din partea antrenorului,care m-a certat ca dau vina pe arbitri,si mi-a spus ca nu trebuie s-o indoctrinez pe diana cu asta,ci din contra,sa-i explic ca nu a a dansat bine,sa-i arat unde a gresit.....o fi normal?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda sincer imi pare rau.
Alma adresa mea poate fi accesata daca dai click deasupra postarilor pe Y-ul ala rosu. Si acum sunt pe YM.
De trecut a trecut, caci trebuie sa treaca.
Alma, multumesc ptr grija. De sarbatori sunt convins ca voi fi vesel si voios. A fost un necaz de moment. Insa in ce priveste sarbatorile nu as putea spune unde am sa le petrec, vroiam Cipru insa m-am trezit cam tarziu ptr rezervare. Si poate e si cam lung drumul cu un bebic mic.
Poate ca acasa e cel mai bine. De iesit noi iesim destul de des, nu putem spune ca nu suntem plimbareti.
Asteptam si noi zapada. Doar e iarna, nu?
Cuscra draga te mai astept la "pove".
Seara frumoasa si poate mai revin...

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

cine e mey,cuscra ta?
ia zi repede,ca sint in urma cu stirile...

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Eeee, o las pe ea sa te lamuresca. Asta ptr ca probabil ai uitat. Nu vorbeam noi pe aici ca ii cer fata de nora, si ea zicea c-o invata sa fie smecherie mica, sa-i suceasca mintile feciorului meu?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

'neata, nu vine nimeni la cafea?
Cuscra nu-s eu, ca am fata batrana pt. bb-ul lui Alex... Poate Marce, nu?

ex- gabibarta

Mergi la inceput