Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Brenda, si eu vreau la cafea (cu mult laptic) si la briose.... ce pofta mi-ai facut.....
Eu dormeam atat de bine cand m-a trezit asistentul meu; asa imi trebuie daca m-am oferit sa lucrez azi de acasa.....
Colegii mei vin cu casutza lui Mos Craciun la mine in cartier si abia astept sa-i sar Mosului in brate....hehehehhe...saracu de el, oare reuseste sa ma tina in brate?
Gabi, citind ce ai scris mi-am dat seama ca vin ai mei la Cluj si eu nu am luat nimic de Craciun.... doamne, cat de uituca si cascata am devenit....
Si vreau si eu la inot....
Alex,normal ca ne-ai lipsit... mie, cel putin
Diseara sper sa nu dansez prea mult, desi ma cunosc si nu pot sa ma abtin.. mai rau este ca eu dansez pe AC DC ... si cu sigurantza declansez nasterea
Ameera, gata cu melancolia... viatza e frumoasa si tu ai toate motivele sa te bucuri de ea.....
Marce, unde ai disparut?

Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna dimineata!

Brenda, Yagmur, multumesc de incurajari. Stiu si eu ca viata e frumoasa, de-aia mi-e si mie ciuda pe mine cand ma apuca fazele astea. Dar imi revin repede. Si chiar ma bucur de ce am. Desi, Brenda, din pacate nu mai am doi parinti, tatal meu a murit cand aveam 9 ani.

Trebuie sa rezolv si eu cat de repede cu cadourile, poate dam azi o tura prin magazine. Desi anul asta nu cred ca-mi voi permite decat ceva simbolic pentru fiecare ... ca nici nu pot sa stau ore intregi sa caut prin magazine, nici cu banii nu ma laud... dar gestul conteaza.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Sincer ma bucur, desi jur ca nu am avut intentia sa-mi dau importanta.
Azi sunt cu moralul la pamant, asa ca mai bine...tac.
Sunt pe YM, insa.
Seara frumoasa!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, grija mare la chef, ca mai ai de cumparat cadouri!!!!
Sunt obosita, mi s-a stricat si calculatorul, se pare ca tb sa schimb sursa de curent... vreo 500mii... of, ce-mi ardea de cheltuieli suplimentare:((((

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pup pe toata lumea...
nu am disparut dar am facut smotru la greu pina a inceput sa ma doara burta! Nu mai mai tine deloc sa fac de toate cum obisnuiam...of of... si spatele ma omoara!
Acum fac o prajitura cu mere coapte ...mmmmmmmmmmm....care se maninca cu frisca!

Alex si restul lumii... meiiii! Dati-mi si mie ID-urile voastre de mess k eu nu pot sa va trimit mesaj pe YM prin intermediul DC...nusht dc imi da eroare.



Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Yagmur, distractie placuta la petrecere! Ai grija si nu topai prea mult k....s-ar putea sa ne dai vestea cea mare mai devreme. Apropo de asta, pe o amica gravida, anul trecut, au apucat-o durerile si a nascut mai devreme cu doua sapt, pt k ... la petrecerea de Craciun a ris cu atita pofta, k i s-a declansat nasterea! Asa k...cred ca AC/DC nu face bine!



puuup,

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Inca ceva...

Brenda, nu pot veni cu tine miine la spectacolul Dianei, desi mi-ar fi placut. Sint ocupata miine si cam toata sapt viitoare. "Ne" vine "taticul" in vizita ...Sa vedem ce noutati mai are...

Mult succes Dianei si sa ne spui cum a fost.

Pup,

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Permiteti sa raportez: am dansat la fel de mult ca si anul trecut.... si nu m-am abtinut sa nu dedic celor de la job "Highway to Hell", asa ca am topait si pe AC DC...
Sper ca bebe Luca sa ma inteleaga si sa mai stea 10-11 zile in burtik....
Oricum, am fost revelatia serii.... desi eram 300 de oameni....
Pentru cei interesati ID yahoo este manulea007, deci ne putem intalni si pe messanger.
Alex, sper sa-ti revina dispozitia pozitiva cu care m-ai obisnuit cat mai repede...
Brenda, tine-mi pumnii maine Dianei si astept vesti...
Marce, desi am papat super mult la chef (am terminat tot parmezanul...) suna tare bine prajitura ta cu mere coapte... Vrem si noi...
Gabi, macar daca as avea aceeasi energie si la cumparaturi, dar nu imi prea plac... saptamana viitoare s-au adunat toate: bagaj spital, revizie centrala, cumparaturi, doctor etc.. o sa fiu iarasi tot pe drumuri...
Va pupicesc.. si va urez vise placute in continuare...
Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...haideti la o cofi cu laptic muuuult! k e fierbinte...

Yagmur, Alex mercic pt id-uri...le-am si trecut in listutza.

Yagmur, ma bucur sa aud k te-ai distrat asa bine si k bebe Luca e un mare dansator, care aprecieaza muzica buna(nu k mi-ar placea in mod special AC/DC)

Eu pe bebelina mea am obisnuit-o cu R&B-ul comercial, cel din discoteci si de la TV. Nu am de gind k atunci cind doarme sa inchid TV si sa nu respir pe linga ea de teama sa nu se trezeasca. Va trebui sa se obisnuiasca sa doarma cu diverse zgomote in jurul ei (in limite normale). K asta e...nu e spatiu deocamdata.

Apropo...voi cum ati procedat? Ce parere aveti? Cu viata normala si zgomotele obisnuite in jur sau ...in virful picioarelor, atunci cind bebelusul doarme?

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna dimineata! Noi abia acum ne-am trezit, sa ne fie rusinica... si noroc ca a dat Sara desteptarea, ca eu mai dormeam mult si bine.

Yagmur, e super ca te-ai distrat asa bine. Cred ca esti prima persoana de care aud sa fie asa de activa cu asa de putin timp inainte de nastere.

Marce, si noi stam intr-o garsoniera si Sara e obisnuita sa doarma foarte bine pe diverse zgomote - TV, masina de spalat, uneori zdranganit de vase ... Si din cate stiu eu nu e nimic rau in asta, stiu bebei invatati sa doarma in perfecta liniste care au ajuns sa se sperie si sa se trezeasca la cel mai mic zgomot.

Brenda, inca o data bafta la concurs!

Ameera si Sara

Mergi la inceput