Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

De Brianamica ce stiti? Ce mai face oare? Ca n-am vazut-o de mult...

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Neata gasca
Si eu am avut niste ganduri cam pesimiste zilele astea.. Adica am inceput sa observ din ca in ce mai multe cupluri impreuna cu copilul lor facand cumparaturile pentru sarbatori si mi se strange inima de fiecare data pentru ca eu sunt mereu singura cu fii'miu. Si ma gandesc ca o sa vina ziua in care o sa ma intrebe de ce..
Asta e.. incerc sa ii gasesc un tatic pana cand o sa ajunga la varste la care sa-si puna intrebari :-))
Pe de alta parte stiu ca ceea ce vad eu este de multe ori aparenta.. Exista si cupluri care raman impreuna desi nu mai au nimic in comun.. De teama singuratatii, pentru copii, de gura familiei, decid sa ramana impreuna si sa faca compromisuri. Si atunci ma gandesc ca e mai bine totusi singur dar impacat cu tine si cu toata lumea.
Brenda, imi pare tare rau pentru Diana :-( Ma gandesc ca sunteti foarte puternice daca puteti sa treceti peste incercari de-astea. Eu cred ca as fi clacat de mult :-)
Yagmur, o sa ne dai de stire cand nasti, nu? Adica... atunci cand incep contractiile, intri repede pe forum si ne dai de stire, da??? Eu vreau sa iti tin pumnii si sa iti transmit ganduri pozitive!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, daca vrei sa-mi trimiti sms cand ai nascut, iti dau nr. meu o.k.?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Iarasi nu am dormit azi noapte asa ca nu am ajuns de dimineatza la doctor; ma duc la 17.00 si cred ca aflu cand nasc sapt. viitoare (fiind nastere prin cezariana).
Am fost iarasi la cumparaturi si mor de nervi... Doamne, cum se duc banii...am cumparat pampersi, servete umede, tetine, ceaiuri, creme, bepanthen, ser fiziologic.. si se duc banii super repede. Si inca nu am luat fase sterile etc... deja ma ingrozesc....
Eliza si Gabi... o sa trimit sms cand nasc.. oricum sper ca in seara asta sa stiu exact ziua si bebe Luca sa stea pana atunci.... Trimit PM si cu nr meu de tel si astept telefoanele voastre..
Acum stau si fac un tabel in excel cu viitoarele cheltuieli si cred ca ma impusc cand il termin... parca vad ca ajung pe minus
Si nu am luat nimic pentru Craciun inca... asta este, trebuie sa gasesc solutii sa ma descurc...
Dar altfel sint tot energica si in mood pozitiv...
Ne revedem diseara
PupiciYagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Yagmur, nu mai cumpara si tu toate prostiile despre care auzi ca or sa-ti trebuiasca atunci cand nasti.
Uite eu de exemplu pompita pentru nas n-am folosit niciodata. Fese sterile iti trebuie destul de putine, pentru pus pe operatie cateva zile (dar cred ca-ti dau la spital). Hainute pentru bebe o sa primesti gramezi si de fapt cred ca o sa primesti si multe alte lucruri pe care nu are rost sa le cumperi de pe acum.
Bepanthenul de exemplu e cel mai scump din cremele pentru fundic. Poti sa cumperi foarte bine o crema mult mai ieftina si care are exact acelasi efect. Crede-ma.. puse cap la cap, cheltuielile pentru bebe sunt de multe zeci de milioane (daca te gandesti si la patut, scaun de masina, masa infasat s.a.m.d.) asa ca poate e bine sa mai amani niste cheltuieli si mai ales ar trebui sa astepti sa vezi ce primesti..
Nu stiu daca ai mai spus: la ce spital nasti?? Cu ce doctor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Eliza,
Ai dreptate.. nu mai cumpar nimica. Mai ales ca imi intra bani pe 22 dec si apoi doar in 10 februarie.
Colegii mi-au facut baby shower (obicei american) si am primit patutz, carutz, hainutze, sterilizator, si multe alte... asa ca grosul il am deja...
Vin si ai mei si poate mai primesc chestii...plus ca vine prietena mea din buc saptamana asta si imi aduce si ea de la trupa din bucuresti...
Nasc la clinica privata cu doctor Nanu... si costa de mor.. dar asta este....
Merci de sfaturi,
Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si eu acum am tras linia, si tot in minus sunt...
si eu ma gandesc ca mai am de cumparat cadouri, tb sa platesc gradinita, cantina, si alte minuni... offf, azi am luat banii, si deja numar zilele pana la avans Nasoala treaba:(

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gabi,
Eu iau bani pe 22 dec si apoi abia pe 10 feb.... sa vezi ce stresata o sa fiu.... cred ca ajung sa imprumut, dar ce sa fac...
Inca nu am terminat magicul meu tabel in excel... dar simt ca ies pe minus....
Imi pastrez insa tonusul pozitiv...cat mai pot!!!Yagmur 38 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey....ia nu mai vorbiti mey de bani,ca intru in gaura aia neagra.....

Io n-am bani nici s atrec strada,ma gindesc cu groaza de unde o sa-i iau Dianei cadou.In rest.....sanatate sa le dea Doamne Doamne parintilor mei.Si viata lunga!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

o.k. nu mai vorbesc de bani...
azi mi-am vazut banii pe card (pe hartiuta cu sold) si bancomatul insa nu mi-a dat bani... Noroc cu mama ca m-am imprumutat de la ea:(
Mi-am reparat si calculatorul, singura l-am desfacut si am schimbat sursa de curent!!!


ex- gabibarta

Mergi la inceput