Mamici de martie – aprilie 2007 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyy2003 spune:

Absoluta si eu sunt la dr. Puia, de curand am aflat si eu ca am baietei mai precis luni 27.11.2006 tot de la Dr Albu. O sa merg la contro probabi pe 15 ianuarie 2007. Poate ne intalnim in spital. Eu ar trebui sa nasc pe 16.03.2006

Va rog sa-mi puneti si mie caruciorul albastru si Maternitatea Giulesti Dr. Puia Sorin

25+javascript:insertsmilie('');
javascript:insertsmilie('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Sara buna, burticute!

LA MULTI ANI! pentru Andrei si Andreea, si LA MULTI ANI! pentru romanii de pretutindeni!


Felicitari mamicilor care afla ce o a fie bebica al lor!
Noi suntem bine, ne jucam in burta la mami ceva de speriat. Ieri o simteam si cand stateam in picioare.
Off, sa va zic ca am stresat bebele acum 2 zile. M-au pus pacatele si am fost la un film. Nu m-am gandit nici un moment ca sunetul o sa fie asa tare ca o sa vibreze si pielea pe mine. Apropo, era noul film al lui Mel Gibson: Apocalypto. Mare greseala am facut din toate punctele de vedere. Filmul e plin de violenta si de sange.
Sotul meu zicea ca i-a mai ramas ceva sange de la 'Passion of Christ' si s-a gandit sa-l foloseasca in alt film.
Si saracutul bebe tot filmul m-a batut si m-a ghiontit. Am zis ca asta e primul si ultimul film la care merg cat sunt .
Nici la desene animate nu mai merg.

Acum voiam sa va intreb, voi de cand sunteti gravide aveti noaptea cosmaruri? Ca eu uneori ma trezesc plangand din cauza lor.
Am zis ca o sa ma duc la Biserica sa ma spovedesc si sa ma impartasesc, sa-mi mai usurez sufletul de pacate.

Va pupam si va dorim o seara placuta in continuare!


22+ mami de

Sa fiti iubite(iubiti)!
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Rebiana am fost la Babyexpo dar sa stii ca nu am fost foarte incantata. Sunt putine standuri, majoritatea cu cosmetice si hainute si vreo doua cu carucioare. Nu stiu daca se merita sa te deplasezi pana aici dar depinde si ce cauti. Targul e oricum micut ma asteptam la ceva mai de amploare.

O seara buna tuturor.

Cria 18+ cu

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev117pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cria multam fain! Eu m-as fi uitat dupa carucioare, patuturi si scaunel pentru bebe de pus in masina. Cam atat, ca hainute si cosmetice gasesc pe placul meu la un magazin cu specific pentru bebei de aici.
Pupici!

Rebiana 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bianca, eu nu ma mai uit la filme violente nici nici ne ca ma apuca frica si am cosmaruri.
Este o idee foarte buna sa te spovedesti si sa te impartasesti, chiar de cateva ori pana nasti. E spre binele tau si al fetitei si o sa fi si tu mult mai linistita.

Lili mamica de Alina, Maria si bebe (24w+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilVer2006 spune:

buna burtici,

am o intrebare la voi. Doc mea mi-a recomandat pt scurgerea mea miiiiiccccaaaaa LOMEXIM. Cica la secretia facuta la spital mi-a iesit usor candida, iar pt asta mi-a dat un ovul de lomexim pe saptamana. ati auzit ceva de medicamentul asta? se poate lua in sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Fetelor, am o intrebare. Cam o data sau de doua ori pe zi simt o presiune mare in uter, care dureaza vreo 10 secunde, si e o senzatie f. neplacuta. De obicei, am presiunea asta in perioada din zi cand e bebita mai activa. Stie cineva daca astea sunt contractii, sau e bebita mea care face vreo acrobatie? Tot mi-am pipait burta, sa vad daca se intareste, dar nu imi dau seama.

Inca o chestie... voi puteti sta pe spate? ca eu nu pot deloc, nici pt. cateva minute. Simt cum uterul preseaza inauntru, chiar parca doare. Nu mai pot sta intinsa decat pe o parte si cu o perna intre picioare... ma gandesc cum va fi mai incolo.

Mersi si pupici.

Sori 20 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Sori, senzatia asta o am si eu. Nu este zilnica si apare mai ales la birou cand uit sa ma ridic de pe scaun pentru mai multa vreme. Tind sa cred ca este modul de protest al lui bebe, pentru ca trece dupa ce ma misc putin, mangai burtica si incerc sa ma relaxez. Nu cred ca este nimic grav, mai ales ca nu sunt dureroase.

Intreb si eu ceva: voi cum va treceti nr de saptamani, calculand de la ultima data a menstruatiei sau UM + doua saptamani? Nu radeti de mine, dar credeam ca am 25 de saptamani, dar dupa alte calculatoare s-ar parea ca am 23.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:


Arrisa
si eu sunt la fel de confuza la acest subiect
Eu trec conform ultimei menstruatii, pt ca asa zice si doctora mea ginec. Ecograful in schimb spune cu 2 sapt mai mult.
La un moment dat eram asa de zapacita incat nu mai stiam ce sa raspund cand ma intreba cineva

Diana 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Silver sigur o sa iti raspunda cineva, eu nu stiu nimic despre el.

Sori, si eu simt ca se intareste burtica ptr cateva secunde dar stiu ca e bb care se misca si isi schimba cotlonul in care actioneaza, mi se intampla des, zilnic. Pe spate nu ca nu pot sta, dar nu ptr ca doare ci ptr ca e senzatie neplacuta, la fel ca la tine simt ca se intinde uterul.... simt ca e o tensiune in abdomen.

Arissa, eu socotesc de la ultima menstruatie saptamanile. Asa imi zice si ginecologul, si am avut si norocul ca toate masuratorile ecografice sa se potriveasca cu varsta "socotita" de mine pe hartie, deci nu am avut motiv de confuzie. Cu lunile stau mai rau....nu stiu cu certitudine in ce luna sunt dar nici nu ma consum ptr asta.


Toate bune

roxana 23+

Mergi la inceput