Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

am o intrebare, va rog: daca persoanele pe care vreau sa le iau ca nasi nu au fost cununati religios, ci numai civil, este permis de Biserica? pot sa le iau ca nasi? sau trebuie sa se cunune religios mai intai?



trebuie sa fie cununati religios...
mai sunt cazuri in care unii preoti pot accepta doar ca nasii sa fie logoditi in biserica... dar astia sunt putini la numar si in Iasi, sincere, nu prea am auzit pana acum...

Iasul de Sarbatori:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/album?.dir=/af83re2


Fuego--Iasi--23 noiembrie 2006:
http://good-times.webshots.com/album/556103784FkXpah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Hello, miresici scumpici!
Ramonika, si eu stiu la fel! Nasii trebuie sa fie cununati religios, pentru ca ei vor fi parintii spirituali ai noii familii ce se naste prin cununie, si trebuie sa-i calauzeasca in viata buna spirituala.

In alta ordine de idei, vreau sa le urez tuturor IOANELOR si Ionilor LA MULTI ANI, CU SANATATE, BUCURIE SI TOT CE VA DORITI!
Andreeutza, Tizabela, Matzoi pupici multi la fetele cucuietele!

Va pup mult mult pe toate si va doresc un wend de vis!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Tehnic vorbind...NU....practica insa ne omoara ca de obicei...cred ca am org cel putin patru nunti cu asemenea situatie.... La unul din cupluri stiu ca le-a facut preotul o slujba inainte si a contat mult ca urmau sa se cunune si ei in acelasi an (din motive de burtica neasteptata nunta finilor a fost mutata din toamna in primavara). La celelalte sincer nu stiu cum au procedat.
In alta ordine de idei...LA MULTI ANI si nunti de vis pt toate miresicile DC



quote:
Originally posted by Ramonika

am o intrebare, va rog: daca persoanele pe care vreau sa le iau ca nasi nu au fost cununati religios, ci numai civil, este permis de Biserica? pot sa le iau ca nasi? sau trebuie sa se cunune religios mai intai?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

[quote]Originally posted by daii

[purple]Hello, miresici scumpici!
Ramonika, si eu stiu la fel! Nasii trebuie sa fie cununati religios, pentru ca ei vor fi parintii spirituali ai noii familii ce se naste prin cununie, si trebuie sa-i calauzeasca in viata buna spirituala.

In alta ordine de idei, vreau sa le urez tuturor IOANELOR si Ionilor LA MULTI ANI, CU SANATATE, BUCURIE SI TOT CE VA DORITI!
Andreeutza, Tizabela, Matzoi pupici multi la fetele cucuietele!

Confirm cele spuse de Daii!!! Dar daca o sa vorbiti cu preotul care va oficia casatoria, poate va invata ce sa faceti... Multumesc de urari, Daii, si abia astept sa dam startul pentru cumparaturi...cu masina voastra!!! Puuup, Andreea



~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, eu am facut o lista cu ce lucruri trebuie pentru nunta, o enumar si eu aici, poate imi atrageti atentia daca lipseste ceva, sa nu ma trezesc ca habar n-am:

- alegerea restaurantului si stabilirea datei;
- stabilirea meniului la restaurant + ce altceva mai ofera. deci pe masa trebuie sa fie:
- felurile propriu-zise de mancare, tortul, prajituri, fructe (optional), saleuri, alune (optional);
-apoi bauturi: o tarie, vin, apa, suc, cafea.
- servetele, fata de masa, huse la scaune.
- sampania + piscoturi (daca e cazul)
- muzica
- fotograf, cameraman
- flori pentru decor si pentru pus in piept
- invitatiile + plicurile de pe masa + eventual casauta pentru bani
- baloane, lumanari pt decor
- rochia de mireasa, pantofii, cercei, lantisor, geanta + alte accesorii
- buchetul miresei
- coafat, machiat, manichiura etc pt mireasa
- costum mire + pantofi
- lumanari pt biserica
- verighete
- toate taxele la starea civila + la biserica

Ar mai fi si alte lucruri optionale, dar vorbesc de strictul necesar, ceea ce trebuie neaparat si nu poate lipsi.

daca am uitat de ceva, va rog sa ma atentionati, sa nu scap din vedere cand o fi cazul...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Neatza!
Pai cam asta e lista, Ramonika!
Eu pana acum am rezervat restaurantul, am arvunit cameraman, fotograf, Dj, si am luat whisky-ul, si cam atat.
Restul, incetisor-incetisor.
Pupici la miresici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

miresici, la multi ani!
Ramonika , pana la urma l-ai convins?

Lista mi se pare ok, doar ca nu am facut nimic. sunt mai lenesa, o sa vad eu pana la urma cum o sa fie. aseara am visat ca era ziua nuntii si nu aveam pantofi, aproape toate magazinele erau inchise, iar cele care erau deschise nu aveau pantofi albi, ci numai bocanci:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Buna fetelor! Ce dor imi e de perioada cind eram si eu in cautari de diverse pt nunta....de la nunta mea au trecut 4 luni, dar parca au fost 4 ani de atunci...am si eu o rugaminte la voi: imi puteti trimite preturi de la diverse restaurante, ca am niste prieteni care se casatoresc (si pe care s-ar putea sa ii nasesc) si vreau sa ii mai scutesc de niste drumuri, avind in vedere ca au 2 bebici acasa. merci si spor la cumparaturi!
p.s. im puteti trimite pm sau la ancasilv@yahoo.com
multumesc inca o data

Poze nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor am si eu nevoie de voi.
Sora mea are nunta anul asta si a auzit de biserica din parcul Tei.
Aveti idee cum este acolo?
Pupici


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_rox spune:

Buna fetelor. si eu am nevoie de voi, am nunta pe 28 iulie anul asta si as vrea sa ma ajutati si pe mine dc stiti vreun cameraman si dj ok, iar ca pret orientativ undeva pana in 16 milioane amandoi

Mergi la inceput