Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Salutare fetelor!!!!!!!!!!!

Nu am timp sa stau prea mul si nici sa citesc din urma,dar va salut si va pup dulce de tot.....sa nu uitat ca si eu sunt o miresica de 2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Neatza, miresici
Bun venit noilor mirese, ma bucur sa vad ca deja incepem sa ne adunam si noi asa cum se cuvine.
Cum a fost wend-ul? Ceva planuri pt mini vacanta de 1 decembrie?
Pupici tuturor si o saptamana frumoasa si lejera

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

Buna tuturor.
Suna noua pe aici si sunt o viitoare miresica de 2007 (indecisa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:

Fetelor stie careva ceva de rest.BUGATTI, cel de pe Lacul Tei?

DANA & ALEXIA (12.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Bine ai venit, Doina2222!!! Daii, cand mergem la probat rochite? Ca in ultima vreme, am avut atatea probleme cu mutatul asta, cu serviciul si cu masterul, ca am lasat-o mai moale cu pregatirile pentru nunta!!!! Puup, Andreea

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_st spune:

Buna miresicilor, de mult timp n-am mai dat pe la voi. Am fost ocupata cu onmastica sotului, apoi a mea, acum cu concediul acre urmeaza si am si uitat de nunta.
In primul rand le zic bun venit miresicilor noi si spor la pregatiri.
Ooana de mult admir pozele foastre. Sunteti superbi amandoi si mai ales ca revad locuri dragi mie (sunt tot mureseanca ;))
Am reusit intr-un final sa rezolvam si cu muzica. Acum aud de la diferite cunostinte ca nu ar fi cine stie ce, dar eu sper ca formatia se lauda si zic ca e ok, si au si o gramada de CD-uri si canta si pe la tv, deci sper sa fie bine.
Ma preocupa acum cumparatul lumanarilor si servetelelor, ca noi vrem sa facem auriu si aici auriu gasesc in perioada sarbatorilor. Lumanari ar fi dar servetele toate sunt cu stelute si cu mosi craciuni :)))
Hai succese si spor la treburi si sper sa reusesc si eu sa apar mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

Fetelor,cu ce sa incep ????
Sala,muzica sau cum ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by Annnca

Fetelor,cu ce sa incep ????
Sala,muzica sau cum ???

Never say never !



Sala e prima pe lista, pana nu rezolvi sala nu ai practic unde sa tii nunta. Abia apoi te poti apuca sa cauti fotograf si dj/formatie. Tot dupa ce rezolvi sala trebuie vorbit la biserica. Este bine sa mergi din timp ca sa fii sigura ca prinzi ora pe care o doresti.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Andreea81, raspund la apel!
Bravo ca va pregatiti, fetelor! Ce mai, sunteti avansate, imi place de voi!
Noi o sa facem nunta la munte, intr-un satuc cocotat pe langa Moeciu unde sunt 2 pensiuni in aceeasi curte pe care le vom inchiria pentru petrecerea noastra f restransa. Vor fi maxim 25 de cupluri la petrecere, sunt 25 de camere, deci mai mult nu intra!
Noi suntem innebuniti dupa locul acela, dupa bisericuta alba din sat, de curand renovata si dupa bisericuta de lemn, veche, care e construita pe la 1600 si in care ne gandim serios sa ne cununam. Oamenii din sat folosesc biserica noua ca e mai mare, dar cea veche are un aer asa de romantic...Nu stiu insa daca vor incapea toti nuntasii acolo...
In fine, oamenii ne asteapta cu nunta in iulie sau august. A ramas sa vorbim prin februarie in ce weekend exact va fi. Probabil in iulie sau in a doua jumatate a lui august (dupa Postul Sf. Marii). Nu e aglomeratia din bucuresti, asa ca nu ma agit f mult cu stabilirea datei. Din februarie avem timp berechet pana in iulie, putem sa rezervam locul din timp.
bautura o vom cara de la Bucuresti, fiecare cred ca va duce in masina cate o lada, e bine ca sunt numai prieteni f f apropiati si cativa membrii ai familiei, deci nu se vor supara.
Cam toate femeile din sat (ca nu sunt multi locuitori) vor munci la mancare, ne vor face un berbecut la protap, in curte, foc de tabara, dantzuiala pana a doua zi. Plecam de vineri, sambata pe dupa amiaza ne cununam acolo, apoi incepe petrecerea care, sper, va dura pana duminica. Se vor culca oamenii doua-trei ore duminica dimineata, se scoala pentru ciorba de potroace, si apoi din nou la Bucuresti!
Rochia mi-am gandit-o, sa vedem daca imi si iese cum vreau. Vreau ceva campenesc, nu infoiata, lunga, alba dintr-un material gen panza topita, in fine, ceva rustic, cu maneci laaargi ca in poveste. In par o sa imi pun si voal si coronita de flori de camp, iar mirele meu se va imbraca in ton, cu o camasa de panza, tot ceva mai rustic (acum nici chiar in costum popular, heheee, desi nu cred ca i-ar sta rau in itzari din aia albi si mulatzi, hai ca am deja fantezii)

Cam astea sunt pregatirile mele, nu ma stresez inca, sa stabilim exact data pe la inceputul anului si apoi sa gasesc o croitoreasa buna sa imi faca rochia. Nu mai e de pregatit decat petrecerea, care va dura 3 zile (si doar 2 nopti, din pacate), dar tot e destul.
Oricum, calculele noastre ies bine: nu va fi mai scumpa decat o nunta in Bucuresti, cu toate mesele si camerele pe care le vom da. Si eu cred ca aproape toti prietenii mei isi vor achita cazarea, daca nu o vor face, nu-i nimic, veselie sa fie!

Va pup si va tin pumnii stransi sa va iasa toate asa cum visati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulpitzayam spune:

kid2003 , super ideea!Iti urez o nunta cat mai reusita si sunt sigura ca asa va fi.Este ceva deosebit.


Mergi la inceput