Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

quote:
Originally posted by davidandreea

Buna dimineata!

Cam slaba activitatea pe aici intradevar :)! Fetele vreau ma sfatuiesc si eu cu voi in legatura cu floricele! eu ma gandeam sa le cumpar cu o zi inainte de nunta din Piata George Cosbuc (am intels ca e cel mai mare angro de flori din Bucuresti) si sa le dau unei florarese de la mine din oras sa mi le fac buchetele. Problema este ca as vrea sa'i furnizez toate materialele. Adica si cosulete( ma gandeam ca le gasesc prin Europa..aveti voi alta idee?) dar si buretii aceia care se imbibeaza cu apa. Ce ziceti credeti ca e posibil?

Eu visez ca cosulete cu margarete pe fiecare masa, iar pentru husele de la scaun sa iau niste floarea-soarelui, sa le leg la fundite (avand in vedere ca restaurantul este pe crem).

De asemenea am inceput sa'mi fac griji in legatura cu baloanele. eu nu am contractat nici o firma inca si mi'e teama ca nu am sa mai gasesc decat la preturi exorbitante, avand in vedere ca mnai am doar 2 luni pana la nunta

Va pupic!

Galeria noastra foto




Buna,in Europa gasesti multe cosulete si chiar foarte frumoase,nu stiu daca au si bureti pentru flori si pe mine m-ar interesa astfel de bureti,dar cred ca gasesti tot la piata G.Cosbuc, unde au si florile.Daca treci pe acolo spune-mi si mie un pret estimativ la flori si daca gasesti si bureti tot asa un pret.
Iar ideea ta, este super,imi place.
Spor la pregatiri si sa fii iubita si fericita.

'CESC FETELE.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

quote:
Originally posted by daii

Hello, fetelor! Ce mai faceti, cam slaba activitatea pe aici. Probabil sunteti ocupate de curatenia dinaintea Pastelui!
Canne-marie, imi pare rau pt experienta pe care ai avut-o la Casa rochiilor.....Si eu mi-am facut rochita la ei si am fost mai mult decat incantata.Initial si eu m-am dus sa caut un anumit model, dar cand mi-am vazut rochita pe manechin m-am indragostit de ea. Si nu am luat-o pe aceea gata facuta, ci mi-au facut una noua dupa masurile mele.Am fost foarte multumita de felul in care am interactionat cu fetele de acolo, inclusiv patroana.
Probabil ai nimerit intr-o zi proasta, de ambele parti. Nu te descuraja, si continua sa cauti rochita visata, pt ca sigur este pusa undeva deoparte pt tine si te asteapta. Pupicutzi multi la fete

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

.


Saru mana mult , pentru incurajari ,mi-a placut ultima parte cu rochitza, la asta nu m-am gandit

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, stiu ca pentru starea civila actele se depun cu 10-14 zile inainte de casatorie. este vorba de 10-14 zile lucratoare, sau se numara fara sambete si duminici?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

fetelor, stiu ca pentru starea civila actele se depun cu 10-14 zile inainte de casatorie. este vorba de 10-14 zile lucratoare, sau se numara fara sambete si duminici?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor



Ramo vezi ca la iasi se depun cu 10 zile inainte.pup

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bine bine, dar 10 zile lucratoare sau nu?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Se calculeaza fara sambete si duminici....deci 10 zile lucratoare.

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deci fetelor, spuneti-mi si mie daca am socotit bine sau nu, ca nu prea stau bine cu calculele. daca am nunta pe 21 aprilie, sambata, e bine daca ma duc acuma joi sau vineri la depus actele?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Eu am avut cununia civila pe data de vineri, 20 octombrie 2006, si m-am dus luni, 9 octombrie. Deci ar trebui sa te duci pe 9 aprilie. (E inainte cu 10 zile...io ma dusesem inainte, si am intrebat cand sa vin...la sigur...ideea e k nu trebuie sa-ti expire analizele). Parerea mea!!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Fetelor, de unde gasesc sa-mi iau si eu un pieptan dragut pentru coafura de la nunta? Ca asa n-as vrea o coronita...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Iti zic eu ce am facut anul trecut pt o miresica de-a mea - am fost la christian philipe la magazin si am cumparat un piptene simplu transparent. Cu pieptenele m-am dus la tria alfa la magazinul domnului Coteanu, tatal lui Dana Marihuana, care este chiar langa magazinul ala odios bucuresti berlin sau catalin nu mai stiu cum ii zice, chiar pe colt la lipscani, este o stradutza care coboara spre hanul lui Manuc (este primul magazin de gablonturi) si l-am rugat pe Coteanu sa imi decoreze pipetenele cu perlutze - a durat 15 min si a iesit si foarte fain. Cost aproz 150 mii anul trecut in sept. Pupici

quote:
Originally posted by andreea81

Fetelor, de unde gasesc sa-mi iau si eu un pieptan dragut pentru coafura de la nunta? Ca asa n-as vrea o coronita...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.





Mergi la inceput