Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Neatza, miresici scumpici!
Ce faceti, sunteti in forma maxima, nu? Hai ca fac cinste cu un fresh de portocale sa ne invioram putin, ca tare frumos mai e afara!!!
Josefine, sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun, sa fiti cei mai frumosi si sa va petreceti cu foc!!! La ce sector ai cununia???
Andreeutza, in sfarsit mai bagi si tu nasucu pe aici! Ce faci, ce ti-ai mai aranjat in afara de rochita? Pantofiori ti-ai gasit, bijuterii? Sotiorul e si el aranjat sau.....??? Pupici multi si sper sa ne vdm cat mai curand!
DUAMNA GURU, sa traiti, sunt la raport! Astept indrumari, ca tare bine aratai in pozele de nunta!!!
Fetelor care mi-au recomandat cosmeticiana pt machiaj, sa stiti ca.........nu am asa ceva. Eu ma cosmnetizez singurica aksica.
Pupici multi la fetele cochetele si sper ca de data asta o punem si noi de o intalnire in aer liber la targ. Ce ziceti?
Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

daii, multumesc de urari, sa fie! eu sunt suficient de bucuroasa, dar mam' soacra a devenit cam acra in ultima vreme, poate acum realizeaza si ea ca de fapt vrem sa ne casatorim. ceea ce initial vroiam sa fie o cununie civila in familie se pare ca se va lasa cu petrecere:(. nu imi pare rau, dar acum suntem cam stramtorati, dar ei (socrii) cica se fac de ras daca nu facem ceva. of, om trece noi si peste asta si dupa aia o sa plecam noi de aici sa ii vad cat mai rar. cununia o sa fie in focsani, v-as fi chemat pe toate, macar suport moral sa am, dar asa.. ai mei nu sunt in tara, o sa petrecem la telefon, lol, impreuna cu nasii, ca si ei sunt plecati din tara.

va pup, acum chiar ca am terminat cu actele si contati pe mine la targul in aer liber ca vin negresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Neatza miresici!
Mai avem un picut si vine targul abia astept sa ne vedem!!!
Josefine, asa a fost si la mine, am vrut o petrecere restransa, in familie, si s-a lasat cu 60 de invitati. Nu trebuie sa te gandesti la nmk altceva decat ca in sfarsit vei deveni sotia barbatului pe care il iubesti, si asta e tot ce conteaza. Imi pare rau ca nu vei face cununia aici, ca tare as fi dat o fuga sa te vad frumusica si aranjata, dar nu-i nmk, o sa te vad miresica.
Pupici si o zi buna la toate miresicile.


http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laup spune:

salutare mirese de 2007!

Am intrat si eu pe forum, sunt f noua si nu prea am timp sa aloc discutiilor, citesc insa foarte mult ce ati scris voi si sper sa ma inspir (acum sa nu imi cereti sa platesc drepturi de autor daca ma inspir si eu de la voi... am si eu cheltuieli, plz!!! )

Ralucah, te rog sa imi dai un mesaj pe private, ca vreau sa discutam personal despre organizarea nuntii.
Pana acum am stabilit restaurantul, biserica, mi-am luat rochia de mireasa, am stabilit verighetele si nasii...
restul va sa vina...!!!

pe curand!

laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laup spune:

si ca sa vin si eu in ... "actualitatea" voastra , va spun ce am realizat singurica so far:
1. restaurant La Pechea, invitati 100 - 120 pers;
2. Data: 25 august 07 (ca si voi, fetelor DAII, ANDREEA, JOSEFINE si multe altele...)
3. rochia de mireasa (o minune cu trena, culoarea sampaniei) > o sa va povestesc cu alta ocazie cum am cumparat-o din primul magazin de rochii de mireasa in care am intrat vreodata
4. am stabilit nasii
5. am ales biserica > Domnita Balasa
6. mi-am comandat verighetele

si acum sunt in cautare de:
linia 1: DJ, Fotograf, Cameraman
linia 2: pantofi, bijuterii si voal, ca sa competez tinuta de mireasa
linia 3: sa caut o agentie de evenimente care sa imi dea: fetele de masa si husele scaun, decoratiunile din flori si ce se mai gaseste...

poate imi dati si mie niste idei, pentru ceea ce mai caut...
i really count on your help, girls!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI COPII FRUMOSI, MIRESICII NOATSRE SCUMPE, JOSEFINE!!!!
Te astepta scumpa DOMNA sa ne impartasesti emotiile tale, si sa vedem pozici cu noua familie. Multi, multi pupici!!!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI COPII FRUMOSI, MIRESICII NOASTRE SCUMPE, JOSEFINE!!!!
Te asteptam, scumpa DOAMNA, sa ne impartasesti emotiile tale, si sa vedem pozici cu noua familie. Multi, multi pupici!!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna seara miresici!! Va doresc la toate tot binele din lume, multa sanatate si ani multi alaturi de alesii vostrii!
Eu sunt o miresica de 2006 care anul acesta e nasica... si am intrat la voi poate ma ajutati cu o informatie: vreau sa merg impreuna cu fina saptamana viitoare la Targul de nunti... dar nu am idee ce program au, unde se desfasoara mai sigur... credeti ca ma puteti ajuta?
Va multumesc din suflet..

Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidandreea spune:

Buna Andreea! Am si eu o intrebare...tot cautand rochite am dat de whitelady si m'am indragostit de rochita pe care ti'ai cumparat'o :D..e superba..o sa fii o adevarta printesuca. Ma intrebam daca imi poti spune cat a costat. Eu am fost la white lady pe lipscani dar modelul acesta nu'l aveau. Preturile acolo se incadrau intre 1400 si 2000, iar calitatea materialelor si a lucraturii mi s'a parut super ok.
Mi'au spus ca pot comanda la ei rochita si imi va veni in o luna - o luna jumatate. Nu stiu ce sa fac...ca'mi place rau!!!!!!!!!!
Am sa astept weekendul viitor poate isi fac aparitia pe la targ, desi, din cate imi zicea tanti de la magazinul de pe lipscani..nu crede ca white lady va mai veni si la Targul din 23-25 martie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Casa de piatra, Josefine! Sa fiti cei mai fericiti si sa va iubiti toata viata!
Andreea, ti-am trimis un email!!!!!Daii, te puuuuuuup mult!!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput