Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Hello!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Josefine, imi pare rau ca nu vad poza atasata, dar daca modelul se numeste Narcisa, atunci aia este.Referitor la verighete, noi le purtam inca de anul trecut de cand am facut cununia civila. Am fost cu ele la biserica, ni le-a sfintit si ne-a binecuvantat preotul, si asta a fost tot.Si sunt tare mandra sa ies cu verigheta in fata, sa-si dea lumea seama ca sunt "luata"
Invitatiile mi le-am comandat la targul de la Romexpo, de la TBZ cu 15% reducere. Pe 2 aprilie mergem sa ni le ridicam. Eu zic ca daca mergi pe Lipscani si ai rabdare sa te uiti prin toate cataloagele sigut iti gasesti ceva frumos. Mie imi pare rau ca nu pot sa postez si eu una alta, ceva pozici cu ce am facut pana acum. Imi trebuie mai mult timp, poate reusesc intr-o seara de aks.
Mexxa, ma bucur ca ai rezolvat ce era mai important!!!
Pupicutzi multi la fete si o astept cu nerabdare pe Andreeutza!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Saluuuut fetelor, sunt fooooaaaarteee ocupata!!!! Nu mi-am cumparat nimik...nu am mai luat nimik.....!!!!! Am la examene ca sincer m-am cam saturat!!!!! Asta este, dar ma bucur ca voi ati avansat in achizitii. Stiu k rochita lui Daii este de vis, am vazut ca sandalutele Josefinei sunt superbe, asa ca ...abia astept sa ma alatur si eu...si sa va dati cu parerea la ceea ce voi cumpara si eu!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Offfffff, Andreeutza, sunt convinsa ca numai la examene nu-ti sta capul.Si mai ai atat de putin.........
Fetelor, eu imi comandasem 2 voaluri separate, unul lung si unul mai scurt, brodate pe margine la fel cum e broderia rochitei. Si acum m-au sunat sa-mi spuna pretul comenzii.....face cam jumatate din rochita, si am renuntat la broderia respectiva.Am ales o broderie din loc in loc, nu pe toata lungimea voalului.
Ma cam enerveaza situatia asta, ca a trebuit sa comand ceva ce nu stiu cum va arata, daca se va potrivi cu rochita, etc? Stau cu niste emotii......
Voi ce fel de voal v-ati ales?

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

buna seara, miresici:)

daii , multumesc de info in privinta invitatiilor, asa pe net am vazut si eu multe, dar mai bine daca stiu la ce sa fiu atenta. buna afacere cu reducerea, asta e acum, nu am fost pe faza.

nasoala treaba cu voalul, cum poate sa coste jumate din pretul rochitei? bine, e broderie, dar totusi.. eu sunt convinsa ca o sa iasa bine voalul si o sa iti stea bine. ai ramas la cel lung sau la cel scurt? eu inca nu am comandat nimic si nu stiu la rochie gen printesa (cam ca a ta) ce s-ar potrivi mai bine.


andreea, bafta la examene, esti la facultate? iti tin pumnii. cred si eu ca nu ai timp de cumparaturi cu toate examenele, dar mai ai timp:)

stiati ca mai e un targ, de data asta in aer liber, pe la sfarsitul lui martie? asa ca nu va faceti planuri, dar nu stiu data, poate totusi ne vedem si noi la ochi.

va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna dimineata, miresici

Azi fac cinste cu cafeluta, ceiut cald si cornuri! Eu una n-am mancat nmk inainte de serv. si de aia imi cam sta capul la bunatati dis-de-dimineata!

Josefine, auzisem si eu de targul in aer liber, din Piata Revolutiei, dar nu mai stiam data. Ocazie buna sa ne vdm si sa mai ne luam cate ceva pentru nunta.
Referitor la voal, m-am decis: vor fi tot 2 (unul lung si unul scurt) cu broderie din loc in loc. Nici nu stiti ce diferenta de pret este! Eu am ramas uimita!
Miresici, voi va ganditi de pe acum la machiaj si coafura??
Stiu ca nasa mea a lasat anul trecut aceste 2 amanunte pe ultima suta de metri, si nu am mai gasit pe nimeni care sa o machieze.
Eu coafeza am, dar pt machiaj sunt in pom. Stiti pe cineva???? Si nu ma refer la make-up artisti, care te jupoaie de bani.

Pupicutzi multi si trezireeeeaaaaaaaaa!!!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Neata!

Cafea si croissant vreau si eu!!!

Daii ar trebui sa vb de machiaj cu cosmeticiana ta la care mergi de obicei(daca ai una) daca nu poate iti recomanda cineva din bucuresti pe cineva.

daca aflati cand va fi targul la sf lui martie sa imi dati si mie de veste ca sunt amatoare!

pupici!

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Targul va fi intre 23 si 25 martie 2007, cum ati zis, in Piata Revolutiei.

Adevarul e ca la machiaj si coafura nu prea m-am gandit. Mai nasol de mine ca nu fac in oras, ci la o pensiune la munte. Asa ca a ramas la stadiul de gandit ca nu prea stiu exact cum o sa fac, probabil dimineata daca plecam in aceeasi zi.
In Bucuresti chiar nu stiu pe cineva cu preturi mai acceptabile, la make-up artisti stiu ca iti iau lejer 100 de euro , dar ma gandesc ca s-ar putea si la un magazin de cosmeticale, sa zicem cel din Mall, sa intrebi daca pot sa te machieze (cel putin ar trebui) si dupa aia sa vorbesti cu fata respectiva daca iti place sa vina la tine acasa.

Si ideea lui innaa e buna, de obicei astea de la cosmetica se ocupa si de asta, macar te duci la proba, sa vezi daca iti place. Ca daca nu e prea cunoscuta, nu cred ca e prea scump machiajul. Alte idei nu am :(

Sa va zic ceva tare haios, mama imi zice sa luam fotograful X, ca a fost elevul ei, ca e bun, ca ne-a mai facut poze. Iar eu ii zic ca pozele alea sunt cam nasoale, ca nu mi se par asa artistice. Socrul vine si el cu o idee, hai ca vorbeste el cu un fotograf ca stie el pe cineva. Bun, vorbeste, de fapt il si "angajeaza" si cand imi spune cine e, surpriza, era fotograful X. Acum macar sper sa prind vreun discount ceva

Cu invitatiile n-am facut nici o branza..

Gata, ca iar m-am intins..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:
Originally posted by josefine

Cu invitatiile n-am facut nici o branza..




tot eu , cred ca am rezolvat cu invitatiile. dupa ce am cautat pe mai multe site-uri, deja cred ca stiu pe de rost toate invitatiile, vazusem cateva dragutele, unele prea scumpe pentru bugetul meu, iar altele de-a dreptul dementiale
http://i18.tinypic.com/2n993sn.jpg
http://i18.tinypic.com/2ajc2tk.jpg
http://i16.tinypic.com/2my3n7l.jpg

cred ca am ajuns la concluzia ca o sa le fac eu cam asa:
http://i19.tinypic.com/2mmiqnr.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Scuzati baba care se baga, de, nostalgiile astea...
Josefine interesante invitatiile si nici nu par foarte greu de facut. Si noi le-am facut singuri (ma rog, cu putin ajutor, ca altfel nu reuseam) dar au fost foarte apreciate.
Cat despre machiaj, e o idee foarte buna sa incercati la cosmeticiana, si pe mine tot cosmeticiana m-a machiat. Oricum, proba e obligatorie. Plus, machiajul se face inainte de a va imbraca (pare de la sine inteles, dar am auzit de un caz in care machioza a scapat cutia cu farduri pe rochia fetei si in ziua aia n-aveti nevoie de nervi inutili).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

dar am auzit de un caz in care machioza a scapat cutia cu farduri pe rochia fetei si in ziua aia n-aveti nevoie de nervi inutili).





alynutza, eu nu scuz babele batrane, ci ma bucur ca vin la sfat ;)

Mergi la inceput