Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Eeeeeeeeeeeeeeeee, Josefine, m-ai prins. N-am revista, e adevarat. Si sincera sa fiu, daca nu-mi zicea colega de birou despre targ, nici ca aflam.In ultimul timp, nunta a fost ultimul lucru la care m-am gandit............sau nu m-am gandit. M-am trezit ca mai am 7 luni pana la nunta, si parca nici nu ma marit.Nu ma agitm nu ma stresez, rochia nu am inceput sa lucrez la ea, deocamdata sunt in pom cu asta.
Si eu abia astept sa ne vedem.
Va pup mult mult de tot

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Si ca sa stiti, mai este un targ la sfarsitul lunii martie 23-25... Se anunta cu scantei anul asta intre targuri... :D Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Buna dimineata! Ne grupam si noi pentru week-end-ul asta ca sa mergem la Romexpo? Ca sa cascam bineeee ochii.... si sa vedem ce ne place!!! (Asta daca ne-o place!!!)

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Da, eu raspund prima la apel.Stabiliti ora si ziua si sunt prezenta.
Eu vin si cu sotu din dotare, sa stiti.
Sambata am facut prima achizitie pentru nunta: paharele de miri, si floricelele de pus in piept invitatilor. Si am mai discutat si la cateva magazine de rochita facuta pe comanda, asa ca sambata la prima ora ma infiintez cu modelul la cucoane sa vad ce ofera.

Pupicei multi multi.
Andreeutza si Josefine, abia astept sa va vad.

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karisma spune:

Buna fetelor. Eu nunta am stabilit-o in final pe 1 septembrie in Iasi (9 iunie pica in post si a trebuit modificata data).Momentan am locatia si muzica, in rest nimic atlceva.
As dori un sfat de la miresicile cu experienta: care sunt cantitatile de bautura necesare la 120 de persoane? Macar cu aproximatie as vrea sa stiu.


karisma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karisma spune:

Si daca se poate sa imi spuna cineva care din cele 3 targuri a fost mai reusit anul trecut. Nu am sa am timp sa vin in Bucuresti decat o singura data.

pupici si spor la pregatiri

karisma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Hai ca-mi bag si eu nasul pe aici [:d]

Fetelor am si eu anumite lucruri ramase de la nunta, nou-noute, de care tare as vrea sa scap.

Din cauza de donsoare d'onoare lenese, din cele 170 cocarde mi-au ramas aproape 100 (chiar un picut peste) desi am avut 148 de invitati.
Daca le vreti...eu le-am luat cu 7.000 lei bucata si le dau cu 5.000 lei. Au fost tinute in cutia in care le-am cumparat, sunt neatinse.

Mai am un cos...tot asa...donsoarele mele nu prea au avut treaba cu el.
Il dau si pe ala cu 200.000 lei.

Ma rog...eu vreau sa dau cam tot mai putin voalul...dar de astea chiar imi pare rau ca-s noi si e pacat de ele.

Daca e cineva interesat, sunt fotografiate in toate ipostazele si apar in pozele mele cu pregatirile.

Cateva poze de la nunta,
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Si eu

karisma - din punctul meu de vedere, cel mai bine organizat targ si cel mai plin de "de toate" este indiscutabil cel care se desfasoara la Palatul Parlamentului/Hotel Marriott.
Problema e ca locatiile fiind foarte mari - eu te sfatuiesc sa te duci mai intai la PP - aici fiind si expo cu vanzare (eu mi-am luat invitatiile de aici) si daca la sfarsit nu ai gasit nimic si mai ai chef, inarmeaza-te cu rabdarik si da-i fuga dupa colt la Marriott, sa vezi ce-ti ofera si acolo - aici insa e doar expo (pare-mi-sa ca nici nu poti proba) si cel mai important - imbraca-te SUBTIRE (vb f serios, la ce imbulzeala a fost in fiecare an la M. , mori de cald si te enervezi subit). Acum, s-ar putea sa ma insel, pt ca eu am fost de fiecare data (2005, 2006) sambata. E posibil ca vinerea sa fie mai lejer...

daca te duci aici..arunca si pt mine un oki la Mariaj Lux..si zi-mi daca mai au rokia aia infoiata si cu ditamai trena...si la cat a mai ajuns pretu'...ca tare mumoasa mai era......bineinteles, dupa a mea


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Dragele mele am intrat sa va spun ca am gasit restaurant pentru 18 august...
Este un local de 60 pers...oricum va fi o nunta micuta...am rezolvat si cu muzica...cele mai importante sunt rezolvate.

Deci nunta va avea loc la
Restaurantul Orange Club ...18.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Yupiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!
Bravo, Mexxa, felicitari pentru alegerea restaurantului. Chiar demult asteptam un semn de la tine. Ma bucur nespus. Acum poti incepe linistita cautarile.........impreuna cu noi, bineinteles.

Rallu, un gest foarte frumos din partea ta. Daca postai anuntul mai devreme.......eu deja mi-am luat cocardele.


Fetele abia astept targul, nu stiu cum va fi: cu vanzare, doar expo, sincer nici nu prea conteaza pt mine, atata timp cat ma voi invarti printre sute de rochite...ma voi simti ca o printesa.

Pupicutzi multi multi

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput