Miresici frumoase de 2007 [3]

Miresici frumoase de 2007 [3] | Autor: josefine

Link direct la acest mesaj



Cap.1

Cap.2




Miresici 2007

46 miresici


Utile
www.romania.co.nz/rel/calendar.php" target="_blank">Calendar Crestin-Ortodox 2007


Postul Pastelui 19 februarie -7 aprilie
Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel 4 iunie - 28 iunie
Postul Sfintei Marii 1 august - 14 august
Postul Craciunului 14 noiembrie - 24 decembrie



Aprilie 2 miresici
28.04 sora lui BlueEyes
28.04 plici plici, Mariott

Mai 4 miresici
??.05 Chloe, Hilton, Bucuresti
12.05 alyah, Iasi
19.05 andreea81 , hotel Ceahlau, Piatra Neamt
??.05 miria_cristina, Bucuresti

Iunie 6 miresici
02.06 GabyHilla,Sibiu
02.06 clau_geo,Bucuresti
09.06 anelize, Constanta
09.06 urmychance,Bucuresti
02.06 AndreeaElena,Oltenita
30.06 vulpitzayam, Sf. Mina; Restaurant Condor, Mamaia



Iulie 8 miresici
??.07 Silda
07.07 acnili , Domnita Balasa; Hilton, Bucuresti
07.07 CataAna , Iasi
07.07 ana_st , Pitesti
07.07 danutza77 , Salon Diplomat , Bucuresti
28.07 sunshine_rox,Bucuresti
28.07 josefine,Focsani
28.07 doina2222, ?

August 7 miresici
19.08 innaa , Restaurant Regal, Targu Jiu
25.08 daii , Biserica Sf. Maria, Restaurantul Vulturul, Bucuresti
25.08 matzoi,Restaurant Edy's Club,Braila
25.08 mexxa,Iasi
25.08 remiclea,?
25.08 carpediem, Restaurant Greenhouse, Craiova
25.08 laup, Biserica Domnita Balasa, Restaurant La Pechea, Bucuresti

Septembrie 5 miresici
01.09 Karisma, Iasi
15.09danuta-bel,Suceava
22.09 nitzuc, Turda
22.09 alivio, Biserica Sf. Mihail si Gavril, Restaurant Dori-Com, Bucuresti
29.09 canne-marie, Bucuresti


Miresici indecise 14 miresici
??.?? alivio,Bucuresti
??.?? ana6,Alba-Iulia
??.?? ruanama ,Bucuresti
??.?? bep81,Bucuresti
??.?? BiancaN,Bucuresti
??.?? superkat
??.?? mihav ,Bucuresti
??.?? monid20 ,Bucuresti
??.?? jakelin
??.?? dana-alexia ,Bucuresti
??.?? Hadise ,Bucuresti
??.?? puf13 ,Bucuresti
??.?? kid2003 ,Bucuresti
??.?? mymylas ,Bucuresti



Nasici 2007 3 Nasici

??.09 roxygeo
??.?? Giova
??.?? Fany_23


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Era deja, era deja.
la capitol ma refeream.

am fost ieri la o nunta. ma bate Dzeu dar am plecat cu durere de cap. muzica execrabila, tare.

si un nas:( a stat pe capul dj`ului toata noaptea, nu s-ar fi miscat de langa masa doamne feri, 130 de kile si cu niste fiteeeeeeeeeeee.... ce mai.

nu va mai zic ca va intristez. dar sa fim atente la muzica. ma doare sufletul cand ma gandesc ca biata mireasa si-a stricat ziua ei cea mare.

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

+= distractie mare.. da' asa-i, muzica naspa e moartea nuntii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Neatza, fetele cucuietele!
Ati inceput un capitol nou, ce bine.
Ma cam enerveaza serv asta, ca n-am timp absolut deloc sa va citesc, decat daca ajung dimineata f devreme la serviciu.
Andreeuta iti tin pumnii si iti doresc sa petreceti primul Craciun ca sot si sotie in noua voastra casuta.
Josefine, bafta la examen.
Va pup pe toate si sper sa mai pot intra sa va citesc.
Sa aveti o zi buna.

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Daii...scuze ca raspund din an in pasti dar nu prea am timp de nici unele.
Are dreptate doamna Mariana...se pot face nunti destul de mari la Vulturul.
Una din ele a fost a mea...avand 152 de persoane (asta dupa ce m-am chinuit si am redus drastic din lista mea de vreo 300).
Locul de dans ar fi fost satisfacator daca nu as fi avut eu o nunta in care s-a dansat non-stop. In permanenta am avut pe ring aproximativ 100 din cei 150 de invitati.
Sa vezi cum arata o sarba pe 5 randuri barbata-miu a zis ca seamana cu spirala MISA.
Ma rog...chiar si asa..a fost ok.
Singura data cand realmente nu ne-am putut deloc descurca cu spatiul a fost la trenulet...atunci i-am dirijat pe toti pe afara, prin terasa ca sa nu ne calcam pe picioare.

Cateva poze de la nunta,
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfy spune:

buna fetelor,ma bucur sa vad ca topicul nostru a trecut la capitolul doi,si ma vazut si listutele da vreau si eu pe ele,se poate ca sunt si mireasa pe 30.06.2007 in Covasna si nasica pe 07.07.2007 prin sibiu.Multumesc frumos.
Am recomandat forumul la toate prietenele mele,care intamplator sunt si ele toate miresici la anul ca eu sunt dependenta de el de cand vam gasit.Parca nici nu ma mai simt asa singura de cand cu voi.Cu pregatirile stau cam prost,pana nu se intoarce al meu mire nu pot face nimic.
Salutari la toata lumea si bine ati venit la cele noi,BlueAngel mai ales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Elfy tu esti sibianca pana la urma sau nu?:) ca vad ca te casatoresti in Covasna.

Astazi am incercat sa ma uit pe posibilitati de meniuri pt nunta si ma doare mintea....

Cam cat platiti voi pt meniu? Am 3 optiuni de 1 mil si unu de 1,3 mil care are icre de manciuria si somon afumat la antreuri.

open bar a facut cineva? merita?
unde esti nasa elfy? de unde iti e sotul?

hai ca ma intind si am treaba

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Ce frumos... cand ma uit la listuta voastra imi amintesc cam cum era la mirese 2006 anul trecut.Probleme , temeri, agitatie ...totul ca nunta mea sa iasa bine.Desi este putin cam devreme eu va doresc de acum tuturor o nunta asa cum va doriti si casa de piatra

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gaby, cu open bar nu prea ai cum sa iesi la un pret bun, pentru ca bauturile la restaurant au niste preturi de mori in aer. Eu sunt de parere ca nu merita. Cel mai bine e sa va permita restaurantul sa aduceti voi bautura. Si incercati sa cumparati whisky din duty-free pana mai este duty-free.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Bauturi ma lasa sa aduc ca facem nunta in locatia unor prieteni! cel mai probabil daca fac open bar o sa platesc barmanul.

si cu duty free nu cred ca are rost sa ma duc pana acolo ca sa cumpar. pana la urma cu cat poate fi mai ieftin fetelor?

voi ce cantitate preconizati de bautura? exista vreo impartire pe persoana? cat bea fiecare? ce whisky cumparati? ce bautura pt fete? tare imi e ca nu o sa se inghesuie fetele mele la whisky. baileys?

eu cred ca la nunta de la sibiu o sa am o trupa de nemti, fosti colegi ai lui BOGDAN In echipa de handbal. aia o sa faca gaura in buget la bautura

aveti invitati de prin alte parti? noi ne gandim sa le platim noi cazarea la nemti.

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by GabyHila

Bauturi ma lasa sa aduc ca facem nunta in locatia unor prieteni! cel mai probabil daca fac open bar o sa platesc barmanul.

si cu duty free nu cred ca are rost sa ma duc pana acolo ca sa cumpar. pana la urma cu cat poate fi mai ieftin fetelor?

voi ce cantitate preconizati de bautura? exista vreo impartire pe persoana? cat bea fiecare? ce whisky cumparati? ce bautura pt fete? tare imi e ca nu o sa se inghesuie fetele mele la whisky. baileys?

eu cred ca la nunta de la sibiu o sa am o trupa de nemti, fosti colegi ai lui BOGDAN In echipa de handbal. aia o sa faca gaura in buget la bautura

aveti invitati de prin alte parti? noi ne gandim sa le platim noi cazarea la nemti.

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids



...pai depinde whisky...preturile incep de pe la 7-8 euro in free shop! Eu zic ca merita! Noi am avut 120 persoane si 30 litrii din care nu a mai ramas nimic desi am avut si coniac si s-a terminat si ala!

Pentru fetite am avut gin tonic, campari orange si afinata! Eu speram sa ramana din 5 sticle de campari ceva si pentru mine, macar asa pe fundul sticlei ...da nimik!

Cu cazarea noi am facut asa, am rezervat camere pentru toata lumea iar a doua zi am mers sa platim si spre surprinderea noastra am avut de platit o singura camera, in rest fiecare si-a achitat camera fara sa zica nimic din proprie initiativa!
Spor la pregatiri!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput