Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Dragele mele, sa nu va suparati ca postez urmatoarele si aici, dar ma gandesc ca poate va ajut sa nu patiti ca mine: nu tot ce zboara se mananca sau, in traducere, nu credeti orbeste in tot ce cititi!Nu stiu ce interese comune are forumul cu diversi presatori de servicii, de ce forumul face reclama anumitor firme, si nici nu ar fi important acest aspect, atat timp cat recomandarea ar fi "valabila".

Cand insa constati ca ce ti s-a vandut nu corespunde cu ceea ce ai primit, atunci e o problema.

Pe scurt, vreau sa va impartasesc si nefericita mea colaborare cu o anumita firma de fotografiere a evenimentelor, cu caldura recomandata de DC.Am semnat un contract pt fotografierea si filmarea nuntii mele.Toate bune si frumoase, aparent pareau profesionisti, dar:

- fotografiile de la nunta sunt in marea lor majoritate portrete, foarte putin sunt surprinse grupuri de persoane, daca nu stii ca pozele au fost facute la o nunta nici nu-ti dai seama de asta....De parca eu aveam nevoie de 70 de porterete de la biserica si 70 de portrete de la restaurant!!!! Vroiam sa se vada nunta, sa se vada grupurile, sala, etc.Ei bine, am si cateva astfel de poze, dar majoritatea covarsitoare sunt " varza".

- am avut parte de o nunta frumoasa, de o masina de epoca splendida- guess what! Din toata plimbarea noastra cu masina abia daca avem 5 minute filmate ( si credeti-ma, au fost niste momente superbe!

- am agreat ca pe videoclip sa fie o anumita versiune a unei melodii si sa am si o imagine-doua si cu fetita mea, ei bine, am alta versiune de melodie, care nu-mi place ( desi eu le trimisesem varianta dorita) si nu am nici o imagine cu fetita,. Mi s-a promis ca videoclipul va fi refacut. Ei bine, nunta am avut-o in 30 septembrie si azi suntem in 16 noiembrie, nici acum nu am vazut o alta versiune!

- din 4 DVD-uri, unul are sunetul compromis, trebuiau sa il refaca. Nici acum nu am DVD-ul corectat.Practic jumatate din petrecerea de la restaurant nu are sunet!

Banii i-am dat deja ( si mai aveam sa le platesc niste fotografii, pe care le-am comandat in plus fata de pachet- ma rog de ei sa imi rezolve videoclip-ul si sa le dau banii, dar acum nu-mi mai raspund la telefon!!!). De filmare si de poze e tardiv sa ma mai vait, ca oricum nu pot schimba nimic.

Concluzia? Sfatul meu este sa va ganditi de mai multe ori inainte de a colabora cu " fotograful recomandat cu caldura de DC"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:




Fetelor stie careva ceva de restaurantul RODON din incinta hotelului ElGreco.
Am fost aseara si l-am vazut,ne-a placut cum arata si acolo am vrea sa facem petrecerea de nunta.



Pleeeeeeeeeeeeez!!!!!!!!!!!


DANA & ALEXIA (12.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Salutare, fetelor! Multumim de interventie, Nature! Imi pare sincer rau ca ai intampinat probleme! Si eu am nevoie de un fotograf bun pentru nunta.....
Daii, mai respira si tu:))) Puup, Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

si eu care ma pregateam sa ma intalnesc cu omul pt nunta de la dambovita! gata. caut unu loco acolo si sa dea domnu sa iasa bine!

inca tin cu dintii de ideea mea cu open bar pt toata lumea. va fi mai greu numai de previzionat cat se va bea si ce. asta daca nu stabilesc de la inceput ce aduc.



Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Vis a vis de postului lui nature am dat deja explicatiile in alte threaduri unde a postat. Cred ca dupa ce vom posta si fotografiile de la nunta domniei sale (videoclipul l-am postat deja) se vor clarifica lucrurile. Nu intelegem nici ce doreste si nici ce reclama, tot ce i s-a pormis (si in plus chiar) i s-a dat. Imi pare rau ca este nemultumita, dar nemultumirile domniei sale nu au legatura cu fotograful sau cameramnul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Dana Alexia stiu si eu rest El greco , este foarte cochet si intim insa acum depinde si cate persoane asteptati voi la nunta pt ca este cam micut.
Elfy ce face miresica mea de la distanta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by dana-alexia




Fetelor stie careva ceva de restaurantul RODON din incinta hotelului ElGreco.
Am fost aseara si l-am vazut,ne-a placut cum arata si acolo am vrea sa facem petrecerea de nunta.



Pleeeeeeeeeeeeez!!!!!!!!!!!


DANA & ALEXIA (12.06.2005)


Poti sa imi spui si mie mai multe... ca m-am uitat pe net si arata f. bine. Ai intrebat cat este meniul si cand mai au liber?
Daca poti sa fii cu bautura ta sau nu ... etc.
Avem niste prieteni care vor sa faca nunta in toamna si cauta un restaurant pt. 80-100 pers.


Ralucah poate ai tu idee, ca parca tin eu minte ca esti in tema...sper ca nu spun prostii ... sau poate stii restaurante mai micute... si nu f. scumpe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Helooooooooooooooo!!!!!!
Uite ca am si eu timp sa-mi trag sufletul si sa stau la o sueta mica cu voi!
Ce fac ,miresicile mele scumpe???? Daca ati stii ce dor mi-e de voi, sa stau sa va citesc, sa va pot raspunde la fiecare in parte.....
Mai ales acum, cand v-ati adunat din nou o groaza pe aici.
Fetelor, eu va scriu acum, duminica, pentru ca in timpul saptamanii sunt "sechestrata" la serviciu. N-am crezut ca voi avea vreodata un job atat de solicitant, si unde sa nu am timp sa spun ca ma plictisesc (asa cum o faceam inainte).
Rallu, iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns.E bine sa stiu ca o mireasa pretentioasa a fost multumita de restaurantul unde voi face si eu nunta.
Nature, imi pare rau pentru ce s-a intamplat. E pacat ca tocmai de cele mai frumoase amintiri din viata nu te poti bucura pe deplin.
Josefine, cum ai trecut de examen?? Cu brio, sunt convinsa.
Tizabela, multumesc mult pentru raspuns, si abia astept sa o cunosc pe mama ta, sa putem lucra la rochita mea de vis.Mai stiu eu o pretendenta pe aici, careia i-ar face mare placere sa ne lucram rochitele impreuna!!!!!!
Felicitari pentru nepotelul si finutul tau, sa-ti traiasca, sa te bucuri de el, sa se faca mare si voinic!
Andreeutza, cum merge zugraveala si mutatul??? Abia astept sa ne vedem. Daca e nevoie de o mana de ajutor.............eu vin cu 4: eu si sotul meu, sa stii ca ne pricepem foarte bine, ca tocmai am renovat si noi casa.
Pupici multi la fete, va doresc sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si reusita.
Pupiciiiiiiiiiiiiiiiiii

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Buna dimineata, frumoase miresici! Sa aveti un inceput de saptamana...linistit...ca eu asta imi doresc!!! Daii, multumesc de oferta...stai pe aproape, ca nu se stie cat de curand o sa strig ...si multumesc ca m-ati scos si pe mine afara din casa... Josefine, Kid2003, ce mai ziceti? Puuup, Andreea

Andreutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca N spune:

Dragi miresici,

ma bucur tare mult sa va vad atat de active si in toiul pregatirilor.
Josefine, pe mine ma poti scoate de pe listuta intrucat am avut pana la urma nunta anul acesta, printr-o interventie miraculoasa a unei cunostinte care a rezolvat cu partea de restaurant. Mersic.

va doresc mult succes in tot ce faceti si sper sa aveti toate nunta pe care o visati.
Pupi


Fosta miresica de 2007, devenita miresica de 2006

Mergi la inceput