Din ce motiv v-ati despartit de fostul?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue13 spune:

Elise, daca felul ala de mincare unic te face sa te simti bine, iti da energie sa functionezi, si sanatatea ta n-are de suferit, atunci e bun

Daca vomiti dupa fiecare masa, atunci nu-i bun

Uite asa afli, chiar fara sa ai termen de comparatie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

interesant..observ ca atunci cand e vorba de despartire...divort..femeile au intaietate..ele fac primul pas..ele "iubesc si lasa"

eu l-am lasat pe fostul..pentru ca nu-l mai iubeam..de fapt ce-a fost la inceput am realizat mai tarziu ca n-a fost iubire...dar era un om bun...cu calitati ..defecte...insa fiindca nu-l iubeam defectele se amplificau...

din fericire de 4 ani..mi-am gasit dragostea..

anda


IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

quote:
Originally posted by Elenalove27

pe primul(iubit) l-am lasat dupa ce am aflat ca era insurat...asta dupa ce eram "impreuna" de 5 ani...nu locuiam impreuna dar eram aproape zilnic impreuna.





macar de Revelion, Craciun...nu te-ai prins??

Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Yo stiu ca din experiment in experiment ajungi la rezultatul cautat...nu inteleg cum unele dintre voi dupa doar 1 ratare gaseste ceea ce cauta. Nu pare ciudat? sau poate ca voi va amagiti ca aveti perechea ideala



De unde ai scos concluzia asta, mai Guestus? Iar te afli in treaba? De regula ai umor, dar acum esti cam pe alaturea cu drumul (si cu topicul -- sau oi fi avand si tu vreun "fost")...
In afara de lili, care spune clar ca fostul a fost primul, dar nu zice nimic de "gasit ceea ce cauta" dupa despartirea de el, toate celelalte fete fie vorbesc despre mai multe experiente, fie daca se refera numai la una nu precizeaza daca "fostul" e unicul "fost" sau doar ultimul inainte de actualul sot/prieten etc.
In ce ma priveste, m-am despartit de fostul fiindca eu vroiam copii si el nu. Si pt ca nu ma simteam apreciata. Si fiindca s-au bagat altii intre noi care au reusit sa strice de tot lucrurile care erau si asa cam subrezite... Asa cam am decis sa "move on" si am dat divort (dupa vreo 9 ani).
Inainte de asta, m-am despartit de precedentul pt ca mie imi crescusera aripi si aveam idealuri si asteptari mai mari decat ale lui. Iar el statea in coada parintilor -- de lene. Asta era dupa o relatie de 4 ani -- pe la 22 de ani. Si nici nu prea eram multumita de performantele lui sexuale, dar nu-mi era prea clar la vremea aia...
Alte relatii au fost de mai scurta durata si de fiecare data eu am fost cea care a plecat -- cand am inteles ca nu mai am ce cauta acolo.
"Perechea ideala" inseamna de multe ori nu mai mult decat un om care e gata sa faca efortul necesar de permanenta constructie a relatiei...


Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

quote:
Originally posted by diciu

interesant..observ ca atunci cand e vorba de despartire...divort..femeile au intaietate..ele fac primul pas..ele "iubesc si lasa"





Asa e, statistic femeile sunt cele care fac primul pas spre despartire. Motivul e poate ca barbatii se complac mai mult in situatii cunoscute, chiar daca nu suntprea bune, pe cand femeile au mult mai clara perceptia dezastrului atunci cand acesta devine conditie cotidiana... Daca e vorba de cupluri cu copii, atunci insa se pare ca barbatii isi iau picioarele la spinare mai usor...


Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Nepotrivire de caracter


http://community.webshots.com/user/danyyyyy39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belableu22 spune:

FOSTUL a fost sotul meu care dupa ce m-a mintit clipa de clipa si s-a prezentat acasa fara salariu mai bine de un an si coloc peste pupaza am ramas insarcinanta..........s-a uschid si acum face pe victima.Nu l-a interesat cand s-a nascut copilul lui ,daca are sau nu are..Acum si-a mai revenit(ii pasa)Culmea e ca ne-am iubit foarte mult si am fost o pereche de invidiat.FUSE SI SE DUSE.Ma bucur sa aud ca pentru unele femeii tot raul a fost spre bine,asta ma face sa sper intr-o noua dragoste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

quote:

Asa e, statistic femeile sunt cele care fac primul pas spre despartire. Motivul e poate ca barbatii se complac mai mult in situatii cunoscute, chiar daca nu suntprea bune, pe cand femeile au mult mai clara perceptia dezastrului atunci cand acesta devine conditie cotidiana... Daca e vorba de cupluri cu copii, atunci insa se pare ca barbatii isi iau picioarele la spinare mai usor...



sau poate motivul e ca femeile au mai putin timp la dispozitie sa-si refaca viata. De la o virsta incolo devine din ce in ce mai greu sa iti gasesti barbat iar de facut copiii, timpul e limitat. Barbatii pot face copii si la 75 de ani, iar daca au o situatie materiala cit de cit, gasesc usor o femeie care sa-i ia, de multe ori chiar mai tinerica. Un burlac de 55 de ani suna chiar un pic boem, si poate fi o partida buna pentru multe femei. O femeie la 55 de ani are o gama mult mai restrinsa de alegeri si e privita ca nerealizata in viata. Un barbat singur la 58 de ani e OK daca plateste pentru secs cind are nevoie, o femeie la 58 de ani nu poate sa se declare multumita cu atit, ca sa nu vorbim de cum ar fi privita.
Femeia nu are timp de pierdut. Barbatul e OK chiar daca relatia scirtiie, ea il cicaleste de-l inebuneste, dar din cind in cind totusi au secs. Ea e distrusa daca el nu o trateaza bine in casnicie si secsul nu e un pansament in cazul asta. Asa ca femeia are de ales intre a se resemna sau a-si incerca sansa dar asta REPEDE, cit mai are sanse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetaim spune:

Guestus habar nu ai ce vorbesti...sncer.Chiar daca e prima experienta sexuala iti dai seama daca te simti intr-adevar bine sau nu...pe propia piele nu trebuie sa te uiti la filme XXX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Nu am gasit inca pe acel "the one"...sunt ferm convinsa ca il voi gasi odata si-odata...sau el pe mine
Intre timp, am avut o asa-zisa relatie...ma rog, mai mult o aventura. In fine, ideea e ca m-am simtit muuult mai bine cu respectivul, de la cum vorbea cu mine, cum ma simteam in prezenta lui..linistita, relaxata, pana la amoru' in sine
Oricum, se pare ca amandoi suntem mai linistiti acum (adica eu si fotul).

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput