IONUT NU MAI ESTE PRINTRE NOI...

IONUT NU MAI ESTE PRINTRE NOI... | Autor: diciu

Link direct la acest mesaj

Numele meu este Levey Gabriela Anda (Diciu) si indraznesc sa va scriu aceste randuri din tot sufletul, cu multa incredere, credinta in Dumnezeu , speranta si in numele iubirii pentru noi oamenii. Sufletul si inima unuia dintre noi, este sfasiata de o mare durere. Si nu numai a lui ci a tutoror celor ce il iubesc si il cunosc, sotie, parinti, prieteni, rude.

Ionut Stegaru, un baiat de 32 de ani, vecinul meu si sotul Luminitei Stegaru sufera de leucemie in stare f grava.

El se lupta de 3 ani cu boala si dupa tratamente lungi cand totul parea sa fie bine, de curand boala a recidivat, singura lui sansa fiind un transplant de maduva in strainatate. Si cand zic ca se lupta, asa este! Este un baiat nemaipomenit, credincios, vesel, modest, optimist, f iubitor si extrem de puternic, vrea sa faca orice..orice ca sa traiasca!

Viata lui era buna acum 3 ani, urma sa se casatoreasca si din pacate din cauza bolii el si prietena lui Luminita au amanat momentul. Insa pe 11 octombrie 2006, au vrut sa-i arate bolii ca o pot invinge si au inceput prin a se casatori!! Impreuna si in fata lui Dumnezeu vor fi mai puternici, pentru ca se iubesc si pentru ca nu concep viata unul fara celalalt.

Din pacate insa, costul acestei proceduri si a tratamentelor ulterioare este enorm, se ridica la 120 000 euro, suma imposibil de strans de familia lui, chiar daca isi vand case, tot ce au. Este deci peste puterea lor si au nevoie de ajutor.

Ca urmare a apelurilor disperate, f multi oameni de buna credinta l-au ajutat pe Ionut, iar postul de televiziune Acasa Tv i-au dedicat o emisiune intreaga in data de 11 octombrie, chiar de ziua casatoriei lor. A reusit asadar, sa stranga o parte din banii necesari, insa inca mai are nevoie de 90 000 euro. Familia lui desi isi va vinde tot ce are...nu isi poate permite insa sa stranga o suma asa de mare, Ionut fiind in pericol de moarte. Momentan, este in Italia unde a trebuit urgent sa inceapa tratamentul premergator transplantului.

Va rog, in numele lui Ionut, al sotiei sale, al parintilor si al tuturor ce-l iubesc, Cu Dumnezeu in inima si cu sufletul bun pe care-l aveti, sa-l ajutati pe Ionut. Orice ajutor, oricat de putin inseamna f mult pentru Ionut Stegaru.

Conturile deschise pentru ajutorarea lui Ionut sunt urmatoarele:

RO 62 BTRL04401201821355XX-ROL,
RO 11 BTRL04404201821355XX- EURO (swift:BTRLRO22BBB)
deschise la Banca Transilvania,Sucursala Bucur Obor

RO10RNCB0077062100140001 – ROL
RO80RNCB0077062100140002 - EUR
deschise la Banca Comerciala Romana

Titular cont Stegaru Ionel Elvis

Adresa: Str. Valea Oltului nr 139-141, Bl.H, Sc.2, Et.1, Ap 28, Sector 6, Bucuresti


LISTA DONATII:

IEPUMIC(+colegele de birou) = 210 RON-inmanati personal
OTILIAV - confirmare pe forum depunere in cont
ANONIM = 100 RON
ILE77 = 100 coroane
LIANA30 = 20 RON
Gabitza1977 - confirmare pe forum pentru depunere

Va multumim din suflet!!!

POZE CU IONUT


anda

---
nota de la administrator
am primit taate actele cerute de regulamentul forumului umanitar.
Succes in campanie.
-----

Multumim ca ati aprobat deschiderea acestei campanii!!!

IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Pentru cei ce au depus sau depun bani, va rog sa-mi confirmati pe mail: anda@levey.ro si sa-mi trimiteti o copie scanata dupa dupa chitanta de depunere, ca sa va trec in lista, sau daca va este mai greu sa scanati copia, puteti anunta aici pe forum ca ati depus in cont suma si Luminta - sotia lui Ionut va verifica si va voi trece in lista.

Va multumesc.

anda


www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6942&PN=1" target="_blank"> IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

diciu multa bafta !!!
felicitari pentru tot ceea ce faci!!esti un om minunat!!!
Mi'am notat si eu ..si il voi ajuta si eu putin pe Ionut..
Doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




diciu, dupa cum deja stii, colegii mei de servici au donat fiecare cat a putut, in prezent aflandu-se in posesia mea o suma de aprox. 2 milioane de lei pe care ti-o voi inmana personal.

IONUT, ne gandim la tine si facem tot posibilul sa iti redam sansa de a trai.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.antena3.ro/forum/viewtopic.php?t=2992" target="_blank"> STRIGAT DISPERAT-IONUT STEGARU=AJUTOR!
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Liana 30..iti multumesc mult! Tu esti o fata cu inima mare!

iepumic...te pup cu drag si multumeste-le colegilor tai in numele lui Ionut

anda


www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6942&PN=1" target="_blank"> IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Diciu, FELICITARI pt. ce faci!

MULTA BAFTA lui IONUT !

Am si eu o intrebare: cine este titularul conturilor, pt. ca este nevoie cand faci transferuri bancare?




"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Stuart..iti multumesc!..si tie asemenea..

Titularul contului este Ionel Stegaru..am sa trec si in anunt..

Merci!

anda


www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6942&PN=1" target="_blank"> IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am efectuat acum tranzactia. Sper sa fie bine. In primul rand codul Swift are un spatiu care nu a permis copierea ultimului B si pe care l-am sters, am facut copy paste, bine ca am verificat ca altfel ... In al doilea rand eu am scris ca locuieste in Bucuresti, am dedus pentru ca tu Anda spuneai ca iti este vecin.

Succes in campanie!


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

OtiliaV..iti multumim din suflet in numele lui Ionut si al sotiei sale!!!! ..care urmeaza sa devina membru...si impreuna cu mine vom fi aici.. insa inca nu a primit confirmarea pe mail a inregistrarii...
maine voi vorbi cu ea sa verifice in cont depunerea si te voi anunta..sper ca este ok...o sa sterg spatiul de la codul Swift dar il mai voi verifica odata.
Da, Ionut locuieste in Bucuresti, voi trece si adresa lui in anunt.

Esti un suflet mare si i-ai facut o mare bucurie lui Ionut si familiei lui!!!



anda


www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6942&PN=1" target="_blank"> IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina23co spune:

Buna seara ! Il cunosc si eu pe Ionut si incerc sa-l ajut cum pot , am initiat si eu un fel de campanie si s-au strans ceva banutzi .Tuturor care doresc sa depuna bani in contul lui Ionut la Banca Transilvania si sunt din tara va spun ca este suficient sa va prezentati la oricare dintre casieriile Bancii Transilvania din tara , sa precizati numele titilarului de cont : Stegaru Ionel-Elvis , numar de cont 01201821355 , deschis la Sucursala Bucur Obor .
Celor din afara tarii sunt corecte datele afisate pe acest site , titular cont , codul iban si codul swift al bancii.
Dumnezeu sa-l ajute! Si...te asteptam cu draga acasa Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Multumesc Cosmina de sustinere!!!
Si felicitari pentru ceea ce faci pentru Ionut
Speranta celor ce-l iubesc pe Ionut creste.

anda


IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput