Din ce motiv v-ati despartit de fostul?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

E cu dus si intors asta cu comparatia. Este adevarat ca daca ai termen de comparatie e mai usor dar asta nu inseamna ca nu poti sa-ti dai seama si sg. intr-o relatie daca ti-e bine sau nu, nu neaparat de la inceput dar pe parcurs...la un moment dat tot realizezi ca ceva nu e in regula. De exemplu eu la prima mea relatie - nu spun la inceput mi se parea ca e extraordinar , dupa vreo juma' de an insa mi-am dat seama ca nu e ok deloc, ca eu abia incep sa ma aprind ca dl. si termina, evident ca nu imi placea si evident ca am realizat ca e ceva putred. Si nu aveam nici un termen de comparatie.

Aaaaa, ca in relatiile ulterioare am vazut ca sexul era mult mai bun decat inainte da, ok, dar asta dupa cum spuneam realizasem si sg., fara comparatii.

Ii dau dreptate lui Guestus - "practice makes one perfect" si asta se aplica in orice situatie inclusiv in viata intima dar asta nu inseamna ca nu poti sa-ti gasesti fericirea din prima, sau ca nu poti repeta si imbunatati actul in sine cu acelasi partener. Depinde de la caz la caz.

Mergi la inceput