Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Vai Cristina nici nu vreau sa ma gandesc la crese. Efectiv mi se face piele de gaina cand ma gandesc sa o las pe Petra undeva, cu straini.....brrrr. dar n-avem ce face.

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Asa sa va zic de ce mi s-au inecat corabiile.

Azi e ultima zi de lucru a bonei actuale. Melancolie mare in casa.
Asa ca aseara ma gandesc sa sun bona care ar fi trebuit sa vina de luni.
O sun si imi zice ca pe ea n-o mai lasa gineri-sau sa vina si ca nu m-a sunat sa ma anunte ca mi-a pierdut nr. de telefon.
Faza e ca eu am mai sunat-o si in alte zile, dar chipurile nu era acasa.

Asa ca nu mai am timp si nici energie sa caut pe altcineva.
Am lua pe cineva la repezeala.

Daca Anca supravietuieste la cresa in primele 6 luni, nu ne va mai intrece nimeni.

Ma gandesc la Sarah, la Ilinca, la Victor ce viteji sunt ei si cum se descurca ei la cresa. Poate avem noroc si se adapteaza si Anca.

Oricum multumesc ca ma sustineti.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

ellaalessia - bun venit. Te-am trecut pe listuta. Sa-ti traiasca bebelusa.

Sofia - ma bucur sa aud de bine despre voi. de la Anya pentru Nuka.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Meme - felicitari pt si ne pare rau ca ai indurat atatea in Ro...bolicelele,socroseniile....concediu ziceai?!

pt cei care au facut anu' David Stefan,Anamaria,Stefan si Mara
pt toate Mariile,toti Marianii - fie ei copii,mamici,tatici
si nu in ultimul rand pt cei care au facut lunita....
TOTI SA FIE SANATOSI SA CREASCA MARI....

si pt nou venita Alessia Maria

Miflore - La multi ani pt bebela si spune-mi de unde ai luat dresuri subtiri ca lui Bria i-au ramas mici si erau primiti.....


Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

buna fetelor,

La multi ani tuturor Mariilor!!!

La multi ani si copiilor care imlinesc un anisor:David Stefan, Anamaria, Stefania, Mara! Sa cresteti mari,frumosi si sanatosi!

Catush,Simo

Meme,felicitari pentru fetita!Sarcina usoara si nu te mai necaji cu socroseniile ca nu merita!Bine ca e ok Andrei acum.

Ellaalessia,bine ai venit in grup!Spune-ne mai multe despre printesa ta.

Alexuta,eu am problema asta cu schimbatul pampersului de vreo luna.Bianca nu mai sta cucata s-o schimb,asa ca o schimb si eu cum apuc..in picioare ,pe burta,alegand.

Sofia,bine ca s-a facut bine Nuka cu burtica.Nici fii mea nu sta cu stainii,cum vrea cineva s-o ia cum sare pe mine, ma ia de gat si tipa.

Kid,ce haiosi sunt astea mici cum vorbesc ei

A dormit fii mea la pranz 3ore jumate!Record!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Cge,tinem pumnii lui Ancuta la cresa!Ce urat din partea bonei ..Poate totusi reusesti sa gasesti alta bona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Cge - o prietena de-a mea a gasit bona repede la o agentie parca se numea Babyhelp, am cautat pe google si uite ce am gasit...............Ea e f multumita...

ABC Baby Help va sta la dispozitie pentru tot ceea ce inseamna un proces de recrutare la nivel profesionist al personalului pentru babysitting, menaj, ingrijire persoane varstnice si nu numai
Oferta noastra prezinta caracteristici de maleabilitate, putand fi adaptata cerintelor dumneavoastra, reflectate in exigentele personale, fisa postului, programul de lucru, etc.

Contact:
www.abc-help.ro
e-mail: recrutare@abc-help.ro
Tel./Fax: 021/224.23.66
B-dul Expozitiei, nr. 1, cladirea I.S.P.C.A.I.A. etj. 6, cam. 618

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Apropos de secretele lui Jadi, va recomand cu tot sufletul sa cumparati cartea "Poti sa tii un secret?" de Sophie Kinsella din colectia Chic de la polirom, super carte, am ras de la inceput pana la sfarsit!

Asta ca sa vedeti ca va urmaresc dupa perdea sau cum zic internautii, perdelesc la greu!

Alea Alea,

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Asa...Maddy, aniversare placuta si multe altele de acum inainte. Cum mai e Bianca? De cand cu diareea lui Nuka, ma gandesc mereu la tine, cum ai rezistat atata...Ah, acum am vazut ca ai dat raportul, bravo pentru rezultatul negativ. Eu ii dau Nan fara lactoza si e foarte bun, are acelasi gust ca ala normal iar Nuka il papa pana la ultima picatura.

BiuMil felicitari pentru biped!

Irina, distractie placuta la Herculane!

Simona, sanatate multa, sper ca esti mai bine!

Felicitari Alexandrei pentru curajul nemasurat de a face cunostinta cu iarba! Mi-a placut imaginea soacrei pe bicicleta cu cos. Hihihihi...


La multi ani Mariilor si Marelor si Marianilor!!! sa ne traiti!
La multi ani si celor cu un anisor. Zi mare pentru David Stefan, Anamaria, Stefania, Mara!

Apropo de discutia despre carti, Nuka are o carte pe care o adora: Povestiri pentru bebe urs. E vesnic la ea in tarc. O rasfoieste, la fiecare pagina arata cu degetul si "comenteaza", da pagina, mai "comenteaza". Doarme cu ea, peste ea...Bineinteles ca a rupt o pagina si de atunci se chinuie sa o puna la loc. Cand vede ca nu poate, o ia in mana si mi-o arata sa o repar.. Da de bagat, o baga in gura.

Kristinutza, distractie placuta diseara!

Vreau sa imi pun cenusa in cap pentru ca nu i-am spus La multi ani Simonei...Desi tarziu, iti urez toate cele bune, sanatate, fericire si multi ani fericiti alaturi de filozof! Sa nu fii suparata de cifra in plus. Sunt lucruri mult mai nasoale, de exemplu cifre in plus fara copii. Tu ai sansa acum sa mai traiesti o copilarie, fara sa iti mai fie frica de dictari si autodictari...

Meme, imi pare rau sa aud cat ati patimit. Sa-ti traiasca fetita si sarcina usoara in continuare!

Bine ai venit Ellaalessia! sa-ti traiasca fetita!

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Chiar daca intru si eu pe aici rar de tot vreau sa urez "La multi ani!" copilasilor care deja au implinit primul anisor.

La multi ani si fetitelor Maria si mamicilor Maria.

Romana, Cristian- 3 ani si 2 luni, Alin -2 ani si 2 luni si Maria 11 luni si ceva


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput