am inceput tratament cu regenon

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

buna
nu am mai scris pt ca nu am nimic nou...nu m-am cantarit ca mi-a intrat in cap pana la urma sa nu ma mai cantaresc zilnic.
am facut o prostie acu 2 zile si am mancat o friptura de porc cu piure..mi-e si frica sa ma sui pe cantar.lol...azi am fost cuminte. am mancat doar la pranz un castron de fructe , stuguri si o nectarina...asa ca...remediez problema..nu ma cantaresc pana luni...sunt foarte hotarata.oricum iti dai seama ca primul lucru pe care il fac dupa aceea e sa vin sa va spun cum stau:D
in rest...sunt ceva cam nervoasa..imi sare tandara..chiar azi am facut un mare scandal cu ai mei...si nu ma pot abtine sa nu vorbesc prostii si sa jignesc..ma rog..incerc sa ma calmez...dar sunt si un pic amorezata si...azi nu prea am auzit de el...asa ca banuiesc ca m-am descarcat si eu pe cine am putut....sunt groaznica dar ma vindec
sper...lol

va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Azi e luni..nimic, nici o veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adauca spune:

Unde esti? Ce s-a intamplat?Nu ai mai dat nici un semn de viata sa ne spui cum esti, si cate kg ai....asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

kjmami, nu ne mai zici nimic? incepem sa ne facem griji pt tine. totusi, eu sper ca esti plecata undeva in concediu, te relaxezi, si de aia nu ai timp sa ne tii la curent, pe noi - curioasele. :)

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

kjmami, de ce nu mai scrii?
Sper ca esti OK.


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

imi pare rau pentru intarziere...nu am fost in concediu dar..mi-a fost practic rusine sa mai intru sa scriu....de o saptamana am slabit doar 2 kga...pt ca am stricat-o cateva zile..mi-a fost cam rusine sa zic...asa ca:(
promit ca GATA!!! NU O MAI STRIC

oricum ...regenonu saracu e bun..nu mi-a fost rau de la el..si ma simt bine...doar un pic mai melancolica....


asa ca...continui...NU DATI CU PIETRE PLEASE...IM ONLY HUMAN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

kjmami succes in continuare.
Nu esti singura care a renuntat la dieta, in urma cu ceva luni si eu am abandonat Daneza, dupa 6 zile de infometare si strans din dinti. Au fost 5 kg in minus, insa se putea si mai mult.
Asa ca..........pupici si capul sus! Eu te voi urmari in continuare.


Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayarna spune:

Pentru slabit o METODA EXCELENTA !

Dimineata dupa trezire la interval de maximum o ora incercati sa mancati pe rand 3-4 fructe diferite ( nu suc ci pulpa fructului mestecata - de exemplu un mar, o banana, un kiwi, o potocala ). Puteti manca si cinci fructe dar nu veti avea nevoie.
Se ia si micul dejun, fara probleme.
Se ia si pranzul.
Gustarea.
Si cina.

Dar...
*** NU paine, fainoase puteti manca orez, cereale, eventual biscote la inceput ca sa eliminati lent painea.
***NU zahar, zaharina, sau alti inlocuitori ( daca mancati fructele dimineata, in cateva zile nu veti mai simti nevoia de dulce, dar numai pana in ora 11...ca sa se transforme in glucoza ) puteti manca miere dar o lingurita zilnic si in timp s-o rariti.
***NU prajeli ( nici macar un ou prajit - fierte sau romanesti, eventual omleta cu lapte daca aveti tigaie fara ulei )totul gratar sau fiert.
***NU unt, smantana, iaurturi grase, branza grasa, puteti bea lapte mult, sana, sau lactate degresate si consuma ulei de masline, nu aveti... consumati ulei vegetal.
***NU cartoful sub orice forma interzis, alegeti legumele sunt foarte multe bune la DU JARDIN , nu se decongeleaza, se pun in 2 -3 linguri de apa la fiert cu putin ulei asa congelate: au spanac ( il puteti face cu lapte si usturoi si ulei ), brocoli, diverse amestecuri-mexican-,etc., fasole verde si multe multe altele...
***NU carne grasa, alegeti pestele slab, puiul, vita.Puteti sa manacti si cotlet de porc dar rar.
***NU mezeluri, doar sunca de Praga.
***NU sucuri, apa minerala, doar apa plata, daca va este greu s-o beti puneti lamai stoarse si lingurita de miere.
***NU MANCATI NICIODATA DUPA ORA 18 !!
( nu exista portii, doar alimente interzise si un program alimentar )

Eu am slabit cu acest regim 10 Kg. Si tot slabesc...
Doamnelor, va doresc SUCCES !
Toate bune,

maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Kjmami, oricine a tinut o dieta, stie cat e de greu, chiar cu Regenon cu tot. Bafta in continuare! Te urmaresc si eu, persevereaza!
Am nceput si eu tratamentul si am slabit de luni pana duminica 4 kg. Efecte secundare: uscaciunea gurii, remediabil insa. De mancat, am mancat 1 data pe zi, 1 iaurt mare (300-500ml)+ o poartie de mancare, ce era prin casa (stau cu parintii, mama gateste), in primele 2 zile, apoi + cartofi fierti in coaja (cam 1 kg, zic eu. Am luat 2 pilule pe zi, una pe la 10, alta pe la 17, masa a fost in jur de ora 15. Pur si simplu, atat mi-a fost foame ..si pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Te sustin Kjmami desi nu ...sunt tocmai de acord cu metoda asta de slabire cu pastile, dar sper ca vei gasi o dieta potrivita si vei slabi

Mergi la inceput