am inceput tratament cu regenon

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

ai dreptate.chiar azi am iesit un pic ca deja ma apuca depresia pt ca de cand am inceput nu am iesit de loc din casa
am iesit cu fi-miu in parc, ne-am plimbat un pic..tot e ceva....o sa ies si maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

a mai trecut o zi. sunt deja 5 zile de cand am inceput cura de slabire si ma simt foarte bine, am slabit vizibil nu mi-am mai vazut iubitul de aproape o saptamana si ceva si aseara cand ne-am vazut a ramas mut spunandu-mi ceva de genul ' vad ca tu chiar slabesti nu te joci' ...ce sa zic...am fost tare incantata. mai am f mult de dat jos dar...vazanu-i oki mirati...chiar m-am simtit bine. asta imi da putere sa merg mai departe si ma face fericita.....
hai k aberez...dar ma simt bine sa scriu aici....si dc.com si mesajele voastre m=au ajutat mult si vreau cu ocazia asta sa va multumesc tuturor pt sprijin. conteaza mult sa fi incurajat cand iei o decizie sa schimbi ceva in tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Kjmami,si eu te urmaresc! Bafta! Eu am 76kg si 1,63m, ma simt groaznic si arat de parca sunt in luna a 5a, desi fetita mea are deja 6 luni. Am facut candva aerobic, am slabit in 4 luni vreo 10 kg dar dupa, in timp, nu am reusit sa ma mentin.Asta in urma cu vreo 10 ani. Acum 2 ani am facut iar 1 an de zile step aerobic pana cand am cazut de pe stepper si mi-am rupt piciorul. Atunci aveam cam 64kg. Dupa aceea am ramas insarcinata si desi nu am ramas dupa sarcina decat cu 4kg, peste cele dinainte si cu pofta de mancare ce o am, am reusit sa ajung la 76kg. Nu ma simt in stare sa tin acum o dieta serioasa, de sport regulat nu am timp si..ce e mai grav, nu ma simt deloc bine in pielea mea. Vreau sa incep si eu cu Regenon pentru 3 luni si cred ca o sa fac asta de poimaine, dupa 3 luni vad eu cum fac, poate mai capat ceva "curaj".Pana atunci poate ne mai dai ceva vesti! Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

ALINA, stiu cum este sa nu te simti bine cu tine si stiu si cum e sa pari in luna a 6. la mine e mai grav...fi-miu are deja aproape 4 ani si io..tot gravida par...de fapt paream ca vad ca scade pe zi ce trece. sper sa poti tine cu regenon. o sa vezi ca nu e greu deloc...doar sa iti reziste organismul. sa imi spui cum merge dupa ce incepi. chiar vreau sa stiu...oricum eu am de gand sa scriu aici despre cum slabesc pana voi ajunge la greutatea pe care mi-o doresc si vreau sa ajut si alte fete care au nevoie sa stie..pas cu pas . asa ca nu-ti face griji...va scriu zilnic pana va saturati de mine:P\)
numai bine fetelor si spor la slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Valeria daca le-ai luat de capul tau trebuie sa tii cont de urmatoarele aspecte:
- nu iei mai mult de 2 tablete pe zi si ultima tableta maxim la ora 16 pentru ca altfel nu mai dormi;
- eviti sa bei mai mult de o cafea/zi; coca cola sau orice cu cofeina exclus;
- nu pui gura pe alcool;
- la o jumatate de ora dupa regenon mananci ceva chiar daca foarte putin;
- verifica-ti tensiunea cu regularitate sa nu creasca foarte mult; oricum va creste putin de la regenon, in general e aiurea creste minima;
- bea foarte multa apa plata;
- fii pregatita,ca devii mai irascibila si mai nervoasa;
- nu depasi 3 luni consecutiv de tratament. Dupa 3 luni faci pauza de vreo cateva luni pana la urmatoarea cura.
- daca la efort simti ca ai probleme cu respiratia, senzatie ca te sufoci, ca te inneci, ca ti se pune un nod imens in gat le intrerupi.
- pregateste-te sa-ti cada parul dupa vreo 2 luni de luat zilnic... nu tot parul dar va cadea mai mult decat de obicei;
- incearca sa mananci foarte sarac caloric dar suplimenteaza cu un complex de vitamine/minerale.
- tine cont de tot purcoiul ala de contraindicatii si neaparat tine un regim alimentar in paralel, doar de la regenon nu vei slabi spectaculos. El este un puternic anorexigen (taie pofta de mancare), dar daca tu bagi tampenii in tine nu vei slabi ca la carte.
- nu lua somnifere in perioada asta chiar daca uneori ai insomnii de la regenon (pt. ca iei ultima pastila prea tarziu) pentru ca somniferele anihileaza efectul regenonului si l-ai luat degeaba. Vezi ca parca scrie si in prospect ca la supradozare se intervine cu diazepam, daca imi aduc eu bine aminte.
Daca mai ai intrebari trimite-mi PM, pt ca nu intru prea des pe aici.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

lachione

iti multumesc mult pentru sfaturi. mi s-au mai dat pe parcurs dupa cum ai putut citii si tu postarile si raspusurile la acest subiect

ma simt foarte bine cu regenonul. chiar nu am nici un fel de efect nedorit. nu mananc prostii dar nici nu mor de foame. in primele zile am mancat doar fructe dar m-am simtit foarte bine, chiar nu imi este foame si nu simt ca ma infometez. ma simt dupa cum am spus, fericita, plina de viata si din ce in ce mai usoara...si asta ma motiveaza sa merg mai departe. oricum iti multumesc pt sfaturi..inainte sa iau hotararea sa incep cu regenon am citit tot ce se poate despre el, si parerile celor care l-au folosit.bune sau rele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

valeria, simti cum s-a diminuat pofta de mancare? eu cu problema asta ma confrunt: am o foame exagerata si dupa lupta cu aceasta foame ajung cu dureri de cap, proasta dispozitie, irascibilitate, etc iar seara, cand e mai rau, cedez si mananc ceva ca sa ma simt mai bine. de cativa ani ma chinui sa scap de niste kg si nu reusesc deloc. am pus pe seama varstei... tare ma bate gandul sa iau si eu dar nu stau prea bine cu inima:(. sa ne tzii la curent cu toate schimbarile din organism. am inteles ca regenon inhiba senzatia de foame in creier. pt mine ar fi numai bun pt ca eu mananc pana ma doare stomacul ca nu mai intra dar simt ca nu m-am saturat, nu mi-a trecut pofta. asta ma deranjeaza mult pt ca orice asha face ma scol de la masa nesatula, nesatisfacuta=frustrata. si nici slaba nu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

draga silvia...ce sa zic..medicamentele astea mare minune/..si io aveam o foame exagerata..si ma abtineam pana seara, dupa care bagam in mine ca sparta
cu regenonul nu imi e foame
mananc in timpul zilei, devreme ceva mancare...dupa care mai spre dupa masa fructe...si seara..stau treaza pana imi striga stomacul dupa ajutor..desi mie nu imi vine prea mare pofta de mancare...ei, si cand simt ca nu mai poate stomacul...ma culc...ca la lenea mea..nu m-ash scula din pat sa mananc....nici sa ma rogi..oricat de foame mi-ar fi..nu simt cand dorm..si uite asa trece o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Kjmami - eu ma sculam si noaptea si mancam, apoi ma durea stomacul..celma nasol mi se pare partea cu somnul cu care si asa stau prost. Nu am facut inca rost de R, sa vad poate maine. Dar si eu sunt hotarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adauca spune:

Cum mai merge cura?Nu ne-ai mai spus daca te-ai mai cantarit,asteptam vesti.

Mergi la inceput