Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ioana, multa sanatate si spor la mutat!!!!
Si noi am fost la Sf.Ana pt. cateva ore, a fost super! Bineinteles Lili s-a balacit in apa, eu am intrat doar pana la glezna, ca era rece de tot
Brenda, intr-adevar sunt mai linistita acum. Ma streseaza un pic faptul ca totusi nu fac ce vreau eu (stau la mama si ma mai adaptez si eu)
Deja am primit lista de rechizite de la gradi... merg imediat la cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mai stiti?
"Noapte buna,copii....na na na naaaaaa"

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupici pt toata lumea,
vad k viata merge inainte... lumea se distreaza sau se pregateste de scoala sau gradi... Ehhhh... ce chestie! Iubim, suferim si ...parca in final, toate trec. Eu parca ma simt mai bine, asa in general. incerc sa ma detasez de partea rea a lucrurilor si ...asa cum zic Brenda si Miha, sa privesc cu optimism.
Stii ceva, Brenda? De cind am vorbit noi serios ultima oara despre otimism si pesimism ... stii ca am inceput sa am un sentiment puternic de optimism? Cel putin in ceea ce priveste copilul si tot ce e legat de ea. La restul vietii mele mai am indoieli, ezitari, intrebari ... dar cind ma gindesc la bb mic, nu pot sa am decit idei pozitive. E f interesant ce se intimpla...
Si ..revenind pe Pamint... am reusit in sfirsit sa imi pun cablu in garso dar, uimire mare! nu pot pune internet! Ceea ce ma face sa fiu f enervata. Companiile astea mari de net sint de kko! Trebuie sa vad dak pot rezolva cumva cu o retea locala de net a cartierului, altfel, o sa crap de ciuda k nu putem sta la taclale pe indelete. Cred k innebunesc fara internet ...brrrrrr....
Ce sa va mai zic? Va fac repede un ness si ...fug la forumat pe ici pe colo. Apropo, cind ne vedem la fatza?
Ahhh...si inca ceva. Cine e personajul "iv" parca, care a intrat pe forum aici la toate subiectele, in mare fortza? Am vazut k Brendina l-a si luat in colimator...hehehehe....

Va puuuuupic mult,
Marce 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ufffff.......de dimineatza sint pe drumuri,acum am venit pt.o pauza de masa si plec iar....

Am fost la nutritionist.Am facut testarea hormonala si in functie de rezultate(sa ne asiguram ca nu este vreo problema cu tiroida),incep programul de slabit....
Saptamana viitoare demarez in fortza....sau....continui,ca e deja inceput,doar ca-l mai imbunatatesc.Ma simt tare bine ca voi fi supravegheata si coordonata de cineva priceput in domeniu.....

Am avut si un examen pacatos,am reusit sa iau 9,dar poimaine.....wowwww,uaileeeeeuuuuu,un examen pe care nu-l poti trece daca nu stii materia ca pe apa.....ma apuca groaza.Mi-e teama ca nu pot sa-l trec....

Marce,nu stiu cum faci,dar e musai sa-ti pui net.Cautam,facem sapaturi,ne straduim intr-un fel si o rezolvam.Cit despre optimism.....imi rade inima cind citesc astfel de rinduri,tine-o tot asa! Si mai da si la altii......stiu ei care.....
De vazut sper sa ne vedem duminica,vine si Alma la Buc si as vrea sa ne intilnim toate.Aviz amatorilor.....

Danim,ce faci mami,faci mincare pt.sufertash si nu mai ai timp sa treci pe aici? Pai cite cafele nebaute ai aici........

Editez,ca uitasem de iv....mai in fortza vaz ca s-a bagat Gabi,si vaz ca se inteleg bine,asa ca eu raman in umbra......cine stie? poate iese ceva


BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Mey Brenda, o faci pe petitoarea?: Io m-am bagat doar cu ce ma framanta mai tareeee... deocamdata ma straduiesc sa scap de barbat, nu sa-mi caut barbat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

ei......si tu acum.....nu poti stii de unde sare iepurasul....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Iepurii care sar aiurea sunt impuscati de vanatori
Felicitari pt examen, bafta la urmatoru'!
Si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

pai nu v-atzi prins ca io ori scriu ori nu scriu :)

io tot beau cafelele...am avut un trainig zilele astea si nu prea am apucat sa stau pe la computeru' meu.

da' va tzin sub control :)

Brenda, cum e de cind te-au avansat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ati revenit in forta...

Brenda, felicitari pentru examen si sunt convinsa ca il vei lua si pe cel de saptamana viitoare, vointa sa ai! Cat despre nutritionist, nu stiu ce sa zic, la noi nici nu cred ca exista asa ceva, dar daca zici ca te invata sa mananci echilibrat si sa slabesti in acelasi timp, e perfect.
Tu zici de intalnire duminica, stai sa vad daca n-o sa dorm toata ziua, cine stie cand ajung acasa dupa nunta? As vrea sa va vad, dar nici sa fac o impresie proasta fetelor pe care nu le-am vazut pana acum .

Gabi, bravo! Te vad optimista si asa trebuie sa fii mereu. Mai ales cand spui ca nici macar cu bani nu mai contribuie si inca nu sunteti divortati. N-ai pierdut nimic, asta sa-ti spui mereu.

Marce, vorba Brendei, incearca sa pui internet acasa, astfel ne tii si pe noi la curent cu evolutia sarcinii si evenimentele din viata ta. E bine ca ai reusit sa te muti si acum poti sta linistita. Sau macar oarecum. Priveste doar inainte, fetita ta se va dezvolta frumos si-ti va aduce multa bucurie.

Eu mi-a rupt azi pingelele cautand o sanda alba, eleganta si n-am gasit nimic . Of, dupa asa oras, asa diversitate, in toate. Mai dau si maine o tura, pe unde n-am fost si daca nu gasesc, asta e, n-am incotro si ma incalt cu ce am.
La serviciu am intrat in asa o letargie, n-am chef de nimic, mi-as lua iar concediu. Numai cand ma gandesc ca luna vitoare trebuie sa ajung la Cernavoda, la inventarele anuale... of si vai! Dar poate e vreme frumoasa si mai simt si eu pentru ultima data pe anul asta nisipul sub picioare si valul rece care se sparge de tarm.

[URL=http://outdoors.webshots.com/album/553783352sCCcLy]Casoca[/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Danim, incearca in loc de cafea cola, si niste ciocolata de casa.E combinatie mortala, e o combinatie care te pune rapid pe picioare, oricat de obosita ai fi:)

Mergi la inceput