Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Hmmm... ce se intampla cu linkul catre pozele mele? Ia sa vad daca am nimerit-o de data asta!

[IMG]Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

quote:
Originally posted by alma

Ati revenit in forta...

Brenda, felicitari pentru examen si sunt convinsa ca il vei lua si pe cel de saptamana viitoare, vointa sa ai! Cat despre nutritionist, nu stiu ce sa zic, la noi nici nu cred ca exista asa ceva, dar daca zici ca te invata sa mananci echilibrat si sa slabesti in acelasi timp, e perfect.
Tu zici de intalnire duminica, stai sa vad daca n-o sa dorm toata ziua, cine stie cand ajung acasa dupa nunta? As vrea sa va vad, dar nici sa fac o impresie proasta fetelor pe care nu le-am vazut pana acum .

Gabi, bravo! Te vad optimista si asa trebuie sa fii mereu. Mai ales cand spui ca nici macar cu bani nu mai contribuie si inca nu sunteti divortati. N-ai pierdut nimic, asta sa-ti spui mereu.

Marce, vorba Brendei, incearca sa pui internet acasa, astfel ne tii si pe noi la curent cu evolutia sarcinii si evenimentele din viata ta. E bine ca ai reusit sa te muti si acum poti sta linistita. Sau macar oarecum. Priveste doar inainte, fetita ta se va dezvolta frumos si-ti va aduce multa bucurie.

Eu mi-a rupt azi pingelele cautand o sanda alba, eleganta si n-am gasit nimic . Of, dupa asa oras, asa diversitate, in toate. Mai dau si maine o tura, pe unde n-am fost si daca nu gasesc, asta e, n-am incotro si ma incalt cu ce am.
La serviciu am intrat in asa o letargie, n-am chef de nimic, mi-as lua iar concediu. Numai cand ma gandesc ca luna vitoare trebuie sa ajung la Cernavoda, la inventarele anuale... of si vai! Dar poate e vreme frumoasa si mai simt si eu pentru ultima data pe anul asta nisipul sub picioare si valul rece care se sparge de tarm.

[URL=http://outdoors.webshots.com/album/553783352sCCcLy]Casoca[/URL]



Alma, iti doresc si tie la fel de mult optimism!!!!
Stiu ca nu pierd nimic divortand, nici nu-mi plang de mila. Am oftat destul cat am stat cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Gabi, merge Pepsi cu ciocolata? ca nu ma omor cu cola :)

Brenda, daca da roade ce spune nenea ala (sau tanti) cu nutritia, poate ne spui si noua :) sa ne mai lecuim de ciocolata si altele din astea rele cica :)

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

da, merge si pepsi:) dar sa fie light sau max sa nu ingrase:)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

ia te uita ce activitate......ati inviat?
mey...pai saptamana viitoare aflu ce ma invata doamna doctor,pina atunci merg pe ce stiu eu....

danim....in primul rind lasa Pepsi sau Cola,eu am renuntat la ele de cativa ani.Lasa si fumatul daca e cazul(am doia ani jumate de cind nu mai fumez....la calugarie nu te trimit inca,dar sigur te vei simti mai bine....

Alma,pai vezi cum faci,organizeaza-ti somnul,poate ne vedem mai dupa-amiaza......ce zici? Si eu zic sa mai cauti sandale,off.....nush cum sa zic sa faci,ar trebui totusi sa vii de vineri,aici gasesti cite vrei,si azi am vazut sandale k lumea.....

Gabi.....si ce ziceai cu iepurii?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Cica suma viciilor e constanta. Asa ca nu renunt la cola si tutun, ca cine stie cu ce alte vicii ma aleg.:))):P:P
Ma inscriu si eu la intalnire, dar poate imi lasati un mesaj pe ym, pls, daca nu apuc sa intru pe forum.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Ioana Sora

Cica suma viciilor e constanta. Asa ca nu renunt la cola si tutun, ca cine stie cu ce alte vicii ma aleg.:))):P:P
Ma inscriu si eu la intalnire, dar poate imi lasati un mesaj pe ym, pls, daca nu apuc sa intru pe forum.:)

Ioana & Maria Catalina

http://photos.yahoo.com/ioana_sora



In statia de tramvai o tanara frumoasa aprinde o tigara. O femeie mai in varsta se uita la ea cu dispret si-i spune: - Mai bine m-as culca cu primul barbat ce-mi apare in cale decit sa aprind o tigara pe strada... - Credeti-ma, si eu, raspunde fata. Numai ca acum trebuie sa merg la servici...

----

Ioana, felicitari pt noul look :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Ril, no comment la banc.
Mersi, chiar daca e un "look" mai vechi.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

ril,cred ca puteai sa te abtii.......no comment si eu la interventia ta!
Ioana,super de super,sa vedem ce zice alma,ca noi sintem disponibile(sper).Te sun pe mobil,tot nr.ala este?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Salut gagici!
Vad k se pune de intilnire dar mie imi pica cam strimb. Duminica vine electricianul sa imi faca legaturile la niste prize k altfel nu pot conecta mare lucru la curent. Nu are timp decit duminica asa k sa vedem cind scap sau poate iese vrajeala si vine in alta zi pina atunci.
Eu de vreo 2 zile sint intoarsa pe dos. Am mai forumat pe aici si la "odiseea..." la mamicile de ian-febr, cum sint si eu, am citit povestea unei fete de 22 ani. E insarcinata in aceeasi luna k si mie si cu toate analizele bune pina acum si fara antecedente in familie si ...tocmai i-au descoperit la eco k fetitza ei are hidrocefalus! Mi s-a facut parul maciuca! De unde pina unde s-a intimplat asta? Nu imi vine sa cred! Acum tre sa ia o hotarire ...de avort probabil, ceea ce e asa greu ...nu imi pot imagina!
Eu in alta ordine de idei... sa va spun un secret rusinos... nu am facut triplu test si nici nu am de gind. Am auzit k pot exista valori fals pozitive si k te indruma dupa aia la amniocenteza care iar are risc crescut de avort. Si oricum...daca aflu ceva rau ...ce ma fac? Stiu eu oare cu siguranta ca asa e si k nu cumva doctorii se inseala? Nu stiu ...sint povesti si povesti. Unele cu final fericit, altele ... nu. Nici eu nu am antecendente in familie si nici "amicul" dar... mai stii? Doamne fereste si pazeste!
Simbata viitoare ma duc la eco morfologica de 18 sapt. Nu mai am rabdare. Parca m-as duce acum sa fac o eco dar...ma mai abtin o sapt, avind in vedere k costa 3 mil lei! Dar pina atunci stau cu sufletelul cit un purice. Vreau sa aflu k e totul ok.
Hai k cred k v-am indispus... sper sa nu va suparati pe mine.
In alta ordine de idei... trebuie musai sa imi pun net! Sa vad cum si ...cit mai repede!
apropos...ce aveti cu bietul Ril? Ce...? Ati uitat sa ascultati si sa cititi bancuri deocheate? Eiiii... Rushinica!

Hai va pup si ma duc inapoi la paharul meu cu lapte ...yukkk...
Marce 17+ sper k tot cu ==>

Mergi la inceput