Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna feteleeeeeeeeeee!!
Hai c-am mai reusit si eu sa intru putin pe forum, zici c-as munci ca robu' de dimineata pana seara... de fapt muncesc da' nici chiar asa!
Fetele mele-s amandoua fericite si sanatoase, slava Domnului si eu pe langa ele parca ma simt mai tinerica!
Altfel toate bune doar ca abia abia am timp de mine, de dieta nu mai zic nik , nu prea m-am tinut de ea si mi-e un pic ciuda, da' deh, asta e!
Marce, eu una, asa din propria mea experienta si convingere as zice sa te rogi si sa crezi ca Dzeu ti-a dat un copil sanatos si frumos, care sa fie o binecuvantare si pt tine si pt cei din jur! Am trecut si eu prin niste emotii dupa ce-am nascut, parca ti-am povestit, pt ca mi-au zis ca ar fi suspecta de displazie de sold... In ziua in care am aflat (chiar cand ma intorceam de la maternitate acasa) m-am abtinut pana am ajuns acasa insa acasa m-a podidit plansul si atat de afectata am fost ca mi-era teama ca o sa fac o febra interna sau ca imi pierd laptele... insa dupa ce mi-am adus aminte ca eu mi-am dorit in mod specific niste chestii pt cea de-a doua fetita si Dzeu mi-a daruit tot ce m-am rugat, am realizat ca nimic nu se intampla fara voia Lui! ... si ai vazut-o pe Thea!

Va pupic pe toate si s-aveti o zi superba!!!

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551495382&security=QBXWWP

Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Marce, si eu eram intr-un suspans in timpul ambelor sarcini, si slava Domnului ca am doi copii sanatosi.
Imi pare rau ca nu pot sa merg la intalnire... dar sunteti prea departe:(
Despre iepuri nu zic nimic, dar daca sare, il impusc, bine?:)
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Neatza gashca :)

Ioana, si io votez la fel cu fumatul :)
asa ca-i dam inainte cu pepsi si ciocolata :) Io tocmai am primit niste Poiana si ce sa fac? s-o las sa se strice ? pai nu-i pacat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Azi mi-am citit si emailurile ramase restante. Va dau un copy/paste, sorry daca il stiti...

Clientul: Am o problema în sistem. Se blocheaza si trebuie mereu sa resetez.
Serviciul Tehnic: Puteti instala DRAGOSTE?

Clientul: Da, cred ca; pot. Nu sunt un expert, dar cred ca; ma pot descurca. Ce trebuie sa fac mai întâi?

Serv.Tehnic: Primul lucru este sa deschideti INIMA. Ati gasit-o?

Clientul: Da, numai ca acolo ruleaza deja câteva programe chiar acum. Este bine sa instalez programe când deja altele sunt rulate?

Serv.Tehnic: Ce programe sunt deschise?

Clientul: Sa vad... Sunt deschise programele DURERE.EXE, TRISTETE.BAT, DISPRET.EXE si RESENTIMENT.COM

Serv.Tehnic: Nici o problema. DRAGOSTEA va sterge automat DURERE.EXE din sistemul operational curent. Va ramâne în memoria dvs. permanenta, dar nu va mai perturba niciodata alte programe. DRAGOSTEA va suprascrie TRISTETE.BAT cu un modul numit BUCURIE.EXE. Dar trebuie sa dezinstalti singur DISPRET.EXE si RESENTIMENT.COM. Aceste programe nu permit instalarea completa a DRAGOSTEI. Puteti face asta?

Clientul: Nu stiu cum sa le dezinstalez. Au un mesaj de "eroare". Ma puteti ajuta?

Serv.Tehnic: Cu placere. Mergeti în Start Menu si cautati IERTARE.EXE. Faceti acest lucru ori de câte ori apar DISPRET.EXE si RESENTIMENT.COM, pâna când vor fi complet disparute din sistemul dvs.

Clientul: OK. Am terminat! DRAGOSTEA a început sa se instaleze automat! Asa este normal?

Serv.Tehnic: Este perfect! Trebuie sa primiti un mesaj care spune ca programul se instaleaza pentru toata viata în INIMA sistemului dvs. Aveti acest mesaj?

Clientul: Da, îl am. Acum programul este complet instalat?

Serv.Tehnic: Da, numai ca aveti acum numai modulul de baza. Trebuie sa va conectati la alte INIMI ca sa puteti face upgrade-uri.

Clientul: Oh! Am deja un mesaj de eroare. Ce trebuie sa fac?

Serv.Tehnic: Ce spune acest mesaj?

Clientul: Spune: "EROARE 412 - PROGRAMUL NU POATE RULA PE COMPONENTELE INTERNE". Ce înseamna asta?

Serv.Tehnic: Nu va îngrijorati, asta este o problema simpla. înseamna ca DRAGOSTEA este setata sa ruleze pe o INIMA externa si nu a fost rulata înca în INIMA dvs. Este unul din cele mai dificile lucruri în programare. Trebuie sa aveti DRAGOSTE interioara pentru propriul sistem înainte de a încerca sa va conectati la DRAGOSTEA altor sisteme.

Clientul: Si ce trebuie sa fac?

Serv.Tehnic: Puteti gasi AUTOACCEPTAREA?

Clientul: Da, am gasit-o.

Serv.Tehnic: Excelent, începe sa fie foarte bine! Acum inserati urmatoarele fisiere si copiati-le în directorul "INIMA MEA": IERTARE.DOC, AUTOACCEPTARE.TXT, BUNATATE.DOC si INCREDERE.TXT. Sistemul dvs. va rescrie toate fisierele. Apoi va trebui sa stergeti SARCASM.EXE si sa goliti cutia de gunoi astfel încât sa fiti sigur ca nu a mai ramas nimic rau si niciodata nu va mai fi rulat.

Clientul: Am reusit! Hei! INIMA mea începe sa aiba noi fi#351;iere: ZAMBET.MPG este pe monitor chiar acum si un mesaj îmi spune caPACEA.COM, COMPASIUNEA.EXE si MULTUMIREA.COM se instaleaza în toata INIMA mea!

Serv.Tehnic: înseamna ca DRAGOSTEA este instalata si ruleaza. Ar trebui sa va descurcati singur de acum. înca un lucru înainte de a termina ...

Clientul: Va ascult.

Serv.Tehnic: DRAGOSTEA este un program distribuit gratuit. Fiti sigur ca o daruiti curata la orice sistem cât timp veti fi conectat la serverul principal - MAREA DRAGOSTE! Veti primi înapoi module cu adevarat valoroase.

Clientul: Asa voi face. Multumesc pentru ajutor.

Serv.Tehnic: INIMA sa-ti fie binecuvantata cu multa DRAGOSTE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Marce, nici eu n-am facut triplu test. Din cate stiu, pe asta il faci doar daca exista banuiala sau motive ca ceva sa nu fie ok. Sa ai o sarcina cat mai usoara !:)
Danim, cu fumatul... o sa ma las candva.:D Au mai auzit unii asta.:P
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am picat si eu......am reusit sa ajung in Cora.....si mi s-a facut parul maciuca atunci cind am ajuns in zona rechizitelor.Nu de preturi,ca,hai sa fim cinstiti,preturi sint pt.toate buzunarele,ci de aglomeratie.Zic:"ce naiba fac? Ca mie nu-mi trebuie decit citeva caiete,gume de sters si un sitlou"
Si m-am aventurat.........dupa O ORA de rascolit dupa caiete dictando(nu mai conta,mari,mici,groase,subtiri),am clacat.Am plecat cu ce gasisem si m-am gindit profund ce tzara de matematicieni o sa avem,daca se gasesc numai caiete de mate.

Marce....hmmmmm......ce-s prostiile astea? Io in '95 cind am fost gravida,nu aveam net,prin urmare nu ma intilneam cu prea multe gravidutze.Concluzia: nu auzeam de nici un caz de nush ce.Dar teama mi-a fost tot timpul.Insa nu m-am apucat sa fac tot felul de teste inutile,doar ce mi-a recomandat dr.Iaca am un copil frumos si sanatos,cu exceptia faptului ca are o tara talasemica(multumesc Domnului ca nu e majora),dar pe care oricum n-as fi putut s-o depistez in urma vreunui test,decit al meu sau al tatalui....Evident ca poti intalni si cazuri naspa cind cunosti atitea gravidutze...
Deci: stai cuminte! Si fa bine si da-i un sut in fund electricianului pe la 4-5 dupa-amiaza,ca o avea si el casa,masa.....

Gabi,nu-i bai,o punem intr-o zi de o intilneala si cu tine.Rabdare!
Cu impuscatul.....sa-ti trimit niste gloantze oarbe,sa nu-l impusti de tot?

Miha,tot acolo ne vedem?

Alma,cum stai cu sandalele?

Danim,baga mami,cit cuprinde! Ce sa-ti mai zic? Tre sa vrei sa te lasi de astea....si daca voi nu vreti,io n-o sa ma apuc sa duc munca de lamurire cu voi.....

Cit despre ril,stie el ce-am vrut sa spun,de aia si tace malc....se cam stie cu musca pe caciula....eu,cel putin,sper ca si-a dat seama ca postarea lui a fost cam rautacioasa

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, m-ai nimerit la punctul slab. Am facut cativa ani tir de performanta. Deci iepurii n-au sanse... salveaza-i si trimite-mi niste gloante oarbe, altfel iti trimit eu iepuri impuscati
Noi am fost luni la Real dupa rechizite, am si gasit de toate, mai putin plastilina si bloc de desen... noroc ca am cautat pt. aia mica. De la scoala inca n-avem lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Wooooooow,Gabi,ce super! Noi avem trageri odata pe luna,pt.mine e un deliciu,mi-a placut,desi n-am facut niciodata tir.Acum,nu mai tragem cu PM,tragem cu pistolul,si din picioare,dar cu PM era super.
De cite ori merg prin vreun parc de distractii,nu ma pot abtine sa nu ma opresc la tir.Anul trecut i-am castigat Dianei niste maimutoi la tir,si pe urma ma rugau ceilalti copii sa le castig si lor.....
Deci....gloantze oarbe te cheama,ca nu tre sa omori frumusetze de iepuroi.......

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, eu am mai avut in casa o frumusete de iepuroi. Era si el atat de incantat de propria frumusete, ca s-a hotarat sa si-o conserve in alcool. Insa se pare ca alcoolul folosit nu era de concentratie potrivita ca a ramas cu ficatul si creierul distrus, frumusetea neconservata
Si eu vreau sa trag cu pistolul ca n-am tras decat cu pusca si in armata cu PM:)
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, pai incet incet ma las si de astea....ca ciocolata de aici nu-mi place, iar din tzara nu primesc asa de des incit sa fie o problema :)

cit despre fumat... in baruri nu, in restaurante nu, in cazinouri nu...mai iesim si noi in spatele cladirii dimineatza la cafea. acasa oricum nu fumez, asa ca nici cu astea nu sunt chiar in pericol :)
ca sa vedetzi cit sunt de nebuni canadienii, iaca un extras dintr-un articol care a aparut azi in ziare.

Pressure is building on Ontario's anti-smoking police to give Hollywood star Sean Penn a ticket after he was pictured lighting up at a news conference for TIFF.
"He should be charged," Health Promotion Minister Jim Watson said today at his own news conference to herald the first 100 days of the province's tough new anti-smoking law.

amenda e 105$, daca fumezi in locuri publice :) cred ca saracu' nu are cu ce s-o plateasca :)

Mergi la inceput